Jak poznat psí duši

Rudolf Desenský je praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů. Zachraňuje psy, kteří jsou kvůli špatnému přístupu svých dosavadních pánů problémoví či nezvladatelní. V této knížce se Rudolf Desenský dělí o zkušenosti, jež má s agresivními či původně nedůvěryhodnými psy, a vysvětluje, jak takové psy zvládnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12310/jak-poznat-psi-dusi-12310.jpg 4.3143
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno · XYZ (ČR)

Kniha Jak poznat psí duši

Shui-Xian

Když jsem knihu četla poprvé, říkala jsem si, jestli to RD se svojí sžíravostí vůči lidem trochu nepřehání - a to i přesto, že to rozhodně nebylo čtení jen o příjemných zkušenostech. Později jsem shlédla pár dílů Kočka není pes, kde RD radí majitelům psích mazlíčků. Už se jeho naladění nedivím. Vždycky jsem si myslela, že normální, běžný člověk to se psem nemůže až tak zpackat a i když sem tam dělá chyby ve výchově, láska a péče to pokřivené z větší části vyrovnají. Teď už si myslím, že psa by měli mít možná tak 3 lidé z 10... A přitom by stačilo k dobré komunikaci se zvířaty mnohem méně, než by se zdálo.
Nevím, jak se na knihu dívají kovaní kynologové (znám i ty, kteří jen závidí a na RD hází všelijakou špínu), ale mně přišly popsané zásady dost jasné, efektivní a k psům férové. Věřím, že žádný laik seznámením s knihou nic nezkazí a pokud má jen trochu chuť na sobě a na svém psu pracovat, může s tímhle přístupem nejen dobře zvládat výchovu, ale i navázat se svým chlupáčem zdravý a srdečný vztah...

Yustina

Doporučuji každému pejskaři.. zajímavé podněty..

Marta13

Srozumitelně napsaná kniha k pochopení psího chování. Velice doporučuji všem.

lagina
11.10.2018

Naši psi nikdy nebudou tak vychovaní jako je má pan Desenský, věnuje jim každou minutu svého času... ale rozhodně mi je jeho přístup tisickrát milejší než ten, který jsem zažila na cvičáku :-) Zajimavý vhled do neobvyklého života :-)

hanka175
13.07.2018

Na nové vydání knihy jsem netrpělivě čekala a velice se mi líbila. Myslím, že každý "majitel" psa, by si ji měl přečíst. Psi mě provázejí od mých šesti let (němečtí ovčáci na zahradě domu, se kterými jsme chodili na cvičák a nyní v bytě zlatý retrívr), žádný z nich nebyl "problémový", ale i tak mi kniha přinesla spoustu námětů a inspirace. Děkuji autorovi a přeju mnoho spokojených čtenářů a "šťastných" psů :-)

MarSad
24.06.2018

Knihu jsem přečetla jen proto, že se mi náhodou dostala do ruky. Valnou většinu metod pana Desenského neuznávám, a po přečtení jsem se v tom jen utvrdila.

Michelle9191
09.05.2018

Skvělý náhlad na to, že celé to jde i jinak :-) Pejskařům doporučuji přečíst. Spousta informací o výcviku, psychologii a chování psa.

JanaDobby
02.05.2018

pro všechny pejskaře ideální, některé rady uvádíme do praxe a osvědčily se na jedničku

psi

Autoři knihy

Rudolf Desenský
česká, 1969

Jitka Škápíková
česká, 1967

Kniha Jak poznat psí duši je v

Právě čtených21x
dalších seznamech1x