Vlasta155 Vlasta155 komentáře u knih

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tahle knížka je absolutní ženská klasika pro chvíle, kdy člověk potřebuje pohlazení po duši. Příjemná, laskavá, i horší chvíle zpodobňuje bez nenávisti a zloby, dovede si za každou cenu udržet elegantní nadhled. Když jsem četla v jednom rozhovoru, jaký byl manžel autorky ve skutečnosti tyran a násilník, tak jsem žasla, jak i přes to, o něm autorka hovořila vcelku mile a bez většího hněvu. Málokdo by si asi zachoval tolik noblesy jako ona. K téhle knížce se člověk rád vrací, protože nikdy nezklame.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvěle popsané osudy lidí žijících v těžké době. Styl psaní autorky je velmi kultivovaný a ráda si od ní přečtu další knihy.

07.06.2020 5 z 5

Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá veverka aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Zase jsem se nasmála. Příjemná knížka u které se nelze nudit.

20.02.2018 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opravdu krásná kniha.

25.01.2023 5 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Musím se přiznat, že kvůli téhle knížce jsem ponocovala, protože jsem ji četla až do půl čtvrté do rána. Sice jsem byla druhý den jako mátoha, ale zvědavost mi prostě nedala. Byla jsem napnutá, jak to dopadne. Byla to jízda. Zajímavý námět a skvěle propracovaná psychologie hlavních postav. Rychle se vám dostanou pod kůži, takže společně s nimi miluje a doufáte i prožíváte smutek a hrůzu. V příběhu je spousta překvapivých zvratů, takže čtete a čtete a čtete... :)

04.11.2018 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Mimořádně laskavá kniha a navíc skvěle napsaná. Přečetla jsem ji za několik hodin, protože jak vás chytne, tak vás nepustí.

28.03.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Opravdu jsem se zasmála. Je to velmi příjemná oddechovka.

20.12.2017 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Fakt báječná kniha, která nikdy nezklame. Sice se autor stylem dost podobá stylu Jerome Klapky Jerome, ale to vůbec knize neubírá na kráse. Naopak. Mezi těmi všemi krváky co se na nás valí ze všech stran je to takové pohlazení po duši. Zkoušela jsem číst i další knížky autora ale to už bylo něco úplně jiného. Zdaleka nedosahovaly této kvality. Škoda.

06.03.2017 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Krásný a strhující příběh několika generací cirkusácké rodiny. Nejprve jsem viděla seriál, moc se mi líbil a tak jsem se trošku bála, aby mě kniha nezklamala. Je ale také nádherná a možná i o něco malinko lepší, což už je co říct.

22.02.2019 5 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Knížku mi doporučila kolegyně z práce, že jí má trvale na nočním stolku společně se Saturninem a Poslední aristokratkou, jakožto osvědčený vyprošťovák z depresí. A musím přiznat, že měla pravdu. Je to moc příjemné a originální počtení. Svérázný humor, svižný příběh bez hluchých míst, dobře napsané dialogy. Člověk nemá čas se nudit, pořád se něco děje a nikdy neodhadnete, co bude následovat. Hlavní postavy jsem si zamilovala hned od začátku, hlavně pana generálního, Lauru a přízrak bývalého kouzelníka.
Je to první knížka, co jsem od autorky četla a určitě si seženu pokračování.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásný historický román o úžasném člověku. Kéž by takových lidí bylo víc! Konečně kladný hrdina, kterého člověk může obdivovat a vzhlížet k němu jako ke vzoru lidskosti. Film se mi taky moc líbil, ale knížka je snad o trochu lepší. Rozhodně stojí za přečtení. Určitě i opakovaně. Člověk v ní vždycky najde zase něco dalšího inspirativního.

Vůně posečené trávy Vůně posečené trávy Ivanka Devátá

Paní Ivanka Devátá musí být moc prima ženská, citlivá, takovým zvláštně elegantním způsobem vtipná, musí být radost ji znát. Mám ráda její knihy.

14.10.2017 5 z 5

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Krásný příběh, člověk má pocit, že je přítomen v zámku a všechno, co se děje, vidí svýma očima. Moc pěkné popisy prostředí.

20.05.2017 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Krásná knížka i když občas trochu zdlouhavá. Přiznám se, že jsem některá místa přeskakovala, ale zase jich tolik nebylo.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělé pokračování!

05.03.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Opět skvělá kniha s perfektně vykreslenou atmosférou doby.

27.06.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Padla z toho na mě deprese a zmar. To jsem si zase naběhla. Ale obálka je opravdu moc hezká, za ni dávám tu hvězdičku.

24.09.2018 1 z 5

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Krásná kniha, která ve čtenáři zanechá trvalé stopy.

12.01.2018 5 z 5

Jsou knížky, ke kterým se čtenář vždycky bude vracet a tohle je jedna z nich. Sice trochu retro, ale to jí nijak neubírá na kvalitě humoru. U mě má výsadní postavení v knihovně.

14.10.2017 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Nádherné pokračování Ranhojiče. Taky rozhodně stojí za přečtení. Marně přemýšlím, která z knih je lepší, obě mě naprosto nadchly. Jsou napínavé plné lidskosti, jedním slovem skvělé! Byla by škoda si je nepřečíst, protože v člověku trvale zanechají svoji stopu, touhu být lepším.