Vlasta155

JarmarečníkJarmarečníkVlastimil Vondruška

Poutavě napsaná kniha.

19.09.2020

Rybí krevRybí krevJiří Hájíček

Opět skvělá kniha s perfektně vykreslenou atmosférou doby.

27.06.2020

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

Ještě jednou jsem se ke knize vrátila, ale i ten kousek, co jsem znovu přečetla, ve mně zanechal jen pachuť. Takže knihu jsem dala do budky, snad se někomu bude hodit.

27.06.2020odpad!

MacochaMacochaPetra Hůlová

Obálka se mi fakt vůbec nelíbí. Působí odpudivě.

27.06.2020

Zloději zelených koníZloději zelených koníJiří Hájíček

Škoda, že je kniha tak krátká, krásně se četla.

18.06.2020

Plachetnice na vinětáchPlachetnice na vinětáchJiří Hájíček

Příjemná kniha z mého oblíbeného města. Také doporučuji.

07.06.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Skvěle popsané osudy lidí žijících v těžké době. Styl psaní autorky je velmi kultivovaný a ráda si od ní přečtu další knihy.

07.06.2020

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Bezvadné odpočinkové čtení pro líné dny. Přečetla jsem přes Vánoce (dárek od kamarádky) a pobavila jsem se.

01.01.2020

Žítkovské bohyněŽítkovské bohyněKateřina Tučková

Moc zajímavá kniha, líbila se mi.

04.11.2019

Dášeňka čili Život štěněteDášeňka čili Život štěněteKarel Čapek

Krásná kniha, dá se číst v každém věku.

04.11.2019

Velký král Přemysl Otakar I.Velký král Přemysl Otakar I.Vlastimil Vondruška

Moc zajímavá kniha, díky které jsem si doplnila nějaké znalosti z historie.

PoselPoselMarkus Zusak

Opravdu výborná knížka.

28.10.2019

Tři muži v automobiluTři muži v automobiluMiroslav Macek

Asi jsem to neměla číst vzápětí po přečtení knihy J. K. Jeroma. Za snahu dávám hvězdičku.

28.10.2019

Tři muži ve člunu a na toulkáchTři muži ve člunu a na toulkáchJerome Klapka Jerome

Moc příjemná kniha, která člověka vrací do "starých dobrých" časů.

Sestřenice BětaSestřenice BětaHonoré de Balzac

Klasika a pořád čtivá.

20.03.2019

Až se zamilujuAž se zamiluju* antologie

Těšila jsem se, ale tohle je zklamání.

25.02.2019

Cirkus HumbertoCirkus HumbertoE. Bass (pseudonym)

Krásný a strhující příběh několika generací cirkusácké rodiny. Nejprve jsem viděla seriál, moc se mi líbil a tak jsem se trošku bála, aby mě kniha nezklamala. Je ale také nádherná a možná i o něco malinko lepší, což už je co říct.

22.02.2019

Prokletý důmProkletý důmR. Caine (pseudonym)

Tohle asi nikdy nebude můj šálek kávy.

01.02.2019

Taneční hodiny pro starší a pokročiléTaneční hodiny pro starší a pokročiléBohumil Hrabal

Je to tak originální, až je to zábavné.

17.01.2019

Lidé z maringotekLidé z maringotekE. Bass (pseudonym)

Film byl skvělý a kniha taky. Doporučuji.

17.01.2019

Podbrdské ženyPodbrdské ženyJana Poncarová

Mně se kniha líbila.

18.12.2018

Jozova HanuleJozova HanuleK. Legátová (pseudonym)

Jedna z mých nejmilovanějších knih, ke které se ráda opakovaně vracím. Škoda, že už autorka nic dalšího nenapíše. Kniha je snad ještě krásnější než film, a ten byl opravdu mistrně zpracovaný. Kniha je sice nevelká rozsahem, ale co slovo - to perla. Poezie v próze.

06.12.2018

Muži chtějí potvoryMuži chtějí potvoryLaura Janáčková

Nalákal mě název knihy, ale bohužel jinak nuda, nuda, nuda...

06.12.2018

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Moc se mi líbila celá trilogie, tenhle díl je fakt ale asi nejlepší. Docela bych přivítala i další pokračování. Poslední stránky jsem si šetřila, jak se mi nechtělo se s příběhem rozloučit. Hlavní postava si člověka dovedla od první stránky získat.

04.11.2018

Řvi potichu, bráchoŘvi potichu, bráchoIvona Březinová

Silné téma. Stojí za přečtení.

Čas čarodějnicČas čarodějnicDeborah Harkness

Seriál jsem ještě neviděla, ale určitě se na něj taky podívám až budu mít příležitost. Kniha se sice ze začátku trochu vleče, ale když se příběh rozjede stojí to za to. Příběh je to krásný a určitě ho doporučuju k přečtení. Líbí se mi určitá magičnost příběhu a tajemná minulost hlavní postavy.

04.11.2018

Ostrá jako katanaOstrá jako katanaIvana Vostřáková

Musím se přiznat, že kvůli téhle knížce jsem ponocovala, protože jsem ji četla až do půl čtvrté do rána. Sice jsem byla druhý den jako mátoha, ale zvědavost mi prostě nedala. Byla jsem napnutá, jak to dopadne. Byla to jízda. Zajímavý námět a skvěle propracovaná psychologie hlavních postav. Rychle se vám dostanou pod kůži, takže společně s nimi miluje a doufáte i prožíváte smutek a hrůzu. V příběhu je spousta překvapivých zvratů, takže čtete a čtete a čtete... :)

04.11.2018

Sněhurka jablka nebaštíSněhurka jablka nebaštíPetra Stehlíková

Moc milá knížka s krásnou nápaditou obálkou. Knížku jsem si koupila pro radost a rozhodně nelituji. Paní Stehlíková píše opravdu skvěle a má velmi příjemný smysl pro humor.

24.09.2018

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Padla z toho na mě deprese a zmar. To jsem si zase naběhla. Ale obálka je opravdu moc hezká, za ni dávám tu hvězdičku.

24.09.2018