ViktorieMars ViktorieMars komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

No, mezi mé oblíbené kingovky urcitě napatří, ale četla se dobře a námět byl zajímavý. Akce tam je hodně, a závěrečných 150 stran je celkem masakr, což se povedlo. Jen opět musím dodat, že to nadpřirozeno tam bylo zbytečné, ale bez toho by to asi nebyl King... :-)

10.08.2021 3 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Kniha se četla moc dobře a měla zajímavý děj, akorát to nadpřirozeno už mi tam moc nesedělo. Bylo to už trochu moc.

24.06.2021 3 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Hemingwayova díla jsou obecně velmi čtivá a psaná krásným jazykem. Před čtením této knihy jsem si nemyslela, že mě nebude obzvláště bavit, ale že se bude číst dobře. Velmi jsem se mýlila, je to jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla a zanechala toho ve mne mnoho. Málo který autor dokáže tak moc působit na city. A s kombinací básně Johna Donneho je tato kniha dílo více než úžasné.

16.02.2021 5 z 5

Profesor Neřád neboli Konec tyrana Profesor Neřád neboli Konec tyrana Heinrich Mann

Jako dobrý, sranda docela, akorát se mi obtížně četla a nevtáhla mě do děje.

27.01.2021 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Skvělá kniha. Je tak podivně realistická, tak podivně krásná a smutná. Určitě doporučuji, k tomu všemu se i dobře čte.

09.01.2021 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Na maturitní četbu super kniha, ačkoliv téma není až tak zajímavé, je velmi dobře napsaná a skvěle se čte. Ale film je asi lepší.

30.12.2020 3 z 5

Amerika Amerika Franz Kafka

No čekala jsem mnohem víc. Kniha se mi nelíbila, děj byl nezajímavý... pro mě zklamání. Proměna byla lepší.

30.12.2020 2 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Za mě asi nic moc nápad ani děj... ale přečte se rychle a bezbolestně.

07.12.2020 2 z 5

Hlava 22 Hlava 22 Joseph Heller

Skvěla napsaná, naučná a hlavně humorná kniha. Opravdu se u ní člověk nasměje. Ovšem zezačátku se mi trochu obtížně četla.

25.11.2020 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Já opravdu neholduji historickým románům, avšak musím uznat, že Austenová má něco do sebe. Kniha se mi velmi dobře četla, neboť v ní panovalo stálé napětí a udržovala mne po celou dobu zvědavou, co bude na další straně. Ani zde není výrazné množství nudných scén, pro literaturu 19. století tak typických. Dobrá volba k maturitní četbě.

03.11.2020 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem přečetla v rámci maturitní četby a zatím se mi zdála být jednou z nejlepších. Opravdu mne zaujala a zklamala proměna hlavního hrdiny a závěr knihy byl až šokující. Dá se říct, že jsem si knihu užila.

17.10.2020 3 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Jakoby, nečetla se mi vůbec špatně, ty zápletky v povídkách měli zajímavý námět, ale Kundera píše hrozně nezajímavě. Má takový svůj styl, který mi úplně nesedí. Ale přečíst se to dá v pohodě.

15.10.2020 2 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Tak to mě podrž. Tak vtipnou knížku jsem nečetl hodně dlouho. Suchý anglický humor, no paráda.

06.10.2020 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Parádní zajímavá kniha. Kafka píše velmi osobitým zvláštním způsobem, čímž se odlišuje od ostatních autorů. Čte se velmi dobře.

05.10.2020 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Zajímavě napsaná klasika. Na maturitní četbu je to super.

05.10.2020 3 z 5

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

Četla se krásně, byla velmi zajímavá a místy i děsivá. Ovšem závěr a skutečnosti ohledně Eli se mi tolik nelibily.

31.07.2020 4 z 5

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

No, kniha nebyla špatná, četla se docela dobře, akorát mi přišla trochu tuctová... podobných knih je mraky. Zkrátka ve mě nevyvolala žádné silné pocity, ale strátou času nebyla.

22.07.2020 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Za mě celkem super knížka. Opravdu jsem z ní měla zvláštní nechutné pocity a četla se mi velmi dobře. Doporučuji, ačkoliv asi nemusí každému sednout.

23.06.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Od začátku byla kniha zajímavá a četla se moc dobře. Akorát konec nebyl úplně stoprocentní.

10.06.2020 3 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Ty jo, celkem napínavé čtení. Sice uprostřed byla taková asi 50ti stránková nudnější pasáž, ale závěr brilantní. Christie je fakt dobrá a to pozor! mě detektivky normálně nebaví.

27.05.2020 3 z 5