Wonderland: Země divů

Země divů (Wonderland) je zábavní park v jednom malém americkém městě ve státě Washington. Park, v němž nechybí dům hrůzy či muzeum klaunů, funguje jako lákadlo pro turisty a současně zdroj obživy pro celé město. Přinejmenším do chvíle, kdy je v jeho areálu objeveno rozkládající se lidské tělo. Onoho dne, kdy je mrtvola nalezena, nastupuje coby zástupkyně šéfa místní policie Vanessa Castrová. A jako kdyby toho stále ještě nebylo málo, mizí rovněž mladý chlapec, který v zábavním parku pracoval. Vanessa, která začíná oba případy vyšetřovat, zjišťuje, že během posledních deseti let bylo podobných zmizení již více. Řádí zde snad kdosi, kdo unáší a vraždí mladé chlapce? A jak to všechno souvisí se zdejším zábavním parkem? Vanessa se přestěhovala do malého města, aby unikla své vlastní minulosti. Nepostavila ale místo toho sebe i svou rodinu rovnou do středu tajemné hry zákeřného vraha? Jenže tato hra teprve začíná a její konec nedokáže nikdo ani odhadnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274481/big_wonderland-zeme-divu-INq-274481.jpg 4.1229
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Baronet

Wonderland, 2015

Kniha Wonderland: Země divů

veronika9761

Pro me nejslabsi knizka J. Hillier. Namlsala jsem se Malymi tajemstvimi a Sklenici srdicek, obe dalsi - Reznik a Wonderland - me nezaujaly.

ddkk

Tohle vůbec nebylo špatné. Ani po předchozím Řezníkovi...Snad nejzajímavější na celém příběhu bylo neotřelé prostředí lunaparku, kde se vše odehrává. Ztrácejí se mladí pohlední muži, urostlí blonďáci s modrýma očima. Proč asi? A aby toho nebylo dost, dojde i na jednu mladičkou dívku...

Docela se mi to líbilo, napínavý příběh až do konce, i když tušit se dá leccos už dříve.

skyline

Pěkná jízda. Kniha se čte sama, odhalení vraha bylo nečekané. Příběh má spoustu zajímavých odhalení a závěr byl taky slusnej. Rozhodně doporučim dále. A já sama si s chutí přečtu další knihy autorky.

katerina5544
11.11.2021

Asi jsem čekala více. Řezník byl skvělý, tohle už tolik ne. Prostě tomu něco chybělo, možná více akce,napětí....zápletka nebyla špatná, ale....i tak doporučuji, je to zase něco jiného než se v současné době chrlí jako na běžícím páse.

MíšaS.
17.10.2021

Kniha není špatná, možná trochu lepší než všechny podobné "thrillery", které teď vychází, jak na běžícím páse.
Pachatele jsem neodhadla, a tím, kdo to je, jsem možná trochu zklamaná?, to asi není to správné slovo, ale osobně bych to hodila na někoho jiného.
Čte se to dobře, příběh je zajímavý a místo nezvyklé. Dala bych 3,5*, ale to nelze, takže zaokrouhlím nahoru. Kniha si to podle mně zaslouží.

maximus13
14.07.2021

Detektivní příběh s několika vraždami a únosem. Hledal jsem nějakou změnu po všech těch severských detektivkách a na doporučení Databáze knih se mi "líbila" obálka knihy Wonderland: Země divů. Líbilo se mi především velmi neotřelé a nezvyklé prostředí zábavného parku, kde se celý příběh odehrává. Postava vyšetřovatelky byla velmi sympatická a logika i posloupnost knihy byla zcela v pořádku. Příběh krásně plynul až do samotného akčně-dramatického závěru.

ThomasRuhe
28.10.2020

Napsané je to slušně a přečíst se to dalo, ale kniha se řadí mezi početnou skupinu thrillerů podobné úrovně. Originální je místo vyšetřování, tedy zábavní park, ale to jsou spíše jen kulisy příběhu. Pachatel mezi mnou tipovanými kandidáty nebyl. Hodnotím 3/5.

janina66
22.09.2020

Tak to byl nářez, hlavně závěr. Výborná a napínavá detektivka . Zvláštní a hrůzostrašné prostředí. Zajímavá zápletka, čtivost a hodně psychopatů. To vše v jedné knize.