Wonderland: Země divů

Wonderland: Země divů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274481/bmid_wonderland-zeme-divu-INq-274481.jpg 4 239 77

Země divů (Wonderland) je zábavní park v jednom malém americkém městě ve státě Washington. Park, v němž nechybí dům hrůzy či muzeum klaunů, funguje jako lákadlo pro turisty a současně zdroj obživy pro celé město. Přinejmenším do chvíle, kdy je v jeho areálu objeveno rozkládající se lidské tělo. Onoho dne, kdy je mrtvola nalezena, nastupuje coby zástupkyně šéfa místní policie Vanessa Castrová. A jako kdyby toho stále ještě nebylo málo, mizí rovněž mladý chlapec, který v zábavním parku pracoval. Vanessa, která začíná oba případy vyšetřovat, zjišťuje, že během posledních deseti let bylo podobných zmizení již více. Řádí zde snad kdosi, kdo unáší a vraždí mladé chlapce? A jak to všechno souvisí se zdejším zábavním parkem? Vanessa se přestěhovala do malého města, aby unikla své vlastní minulosti. Nepostavila ale místo toho sebe i svou rodinu rovnou do středu tajemné hry zákeřného vraha? Jenže tato hra teprve začíná a její konec nedokáže nikdo ani odhadnout.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Baronet

Wonderland , 2015

ludek.n
ludek.n
30.12.2023 4 z 5

Čerstvě jmenovaná zástupkyně náčelníka policie v městečku Seaside Vanessa Castrová řeší případy zmizelých mladých mužů poté, co se tělo jednoho z nich objevilo na promenádě místního zábavního parku. Jennifer Hillierová svůj hororově detektivní příběh pojala v duchu strhujícího hravého dramatu, který až tolik nesází na akční momenty či precizní policejní pátrání, jako na řetězení náhod a na jednotlivé protínající se skutečnosti. Zvolila zajímavé prostředí, které obsadila řadou živoucích postav s podivuhodnou minulostí. Právě břemeno starých hříchů, které s sebou tyto postavy táhnou, je příčinou mnoha jejich současných problémů. V románu tak neodhalujeme jen pachatele hrůzného činu, ale i tajemství jednotlivých protagonistů v duchu hesla: nikdo není bez viny a každému, co jeho jest. Že to pořádně zamíchá osudím, je nabíledni. Nicméně, přes všechny dějové zákruty a zvraty se Wonderland čte nadmíru hladce a příjemně. Jako odpočinkové čtení s nádechem lehkého mrazení v zádech je ideální.

monushka
monushka
28.12.2022 3 z 5

Má druhá kniha od této spisovatelky a dle mého o dost slabší než Řezník. Příběh se hodně vlekl a v podstatě se ani nic nedělo.

veronika9761
veronika9761
17.08.2022 2 z 5

Pro me nejslabsi knizka J. Hillier. Namlsala jsem se Malymi tajemstvimi a Sklenici srdicek, obe dalsi - Reznik a Wonderland - me nezaujaly.

ddkk
ddkk
28.04.2022 4 z 5

Tohle vůbec nebylo špatné. Ani po předchozím Řezníkovi...Snad nejzajímavější na celém příběhu bylo neotřelé prostředí lunaparku, kde se vše odehrává. Ztrácejí se mladí pohlední muži, urostlí blonďáci s modrýma očima. Proč asi? A aby toho nebylo dost, dojde i na jednu mladičkou dívku...

Docela se mi to líbilo, napínavý příběh až do konce, i když tušit se dá leccos už dříve.

skyline
skyline
21.01.2022 4 z 5

Pěkná jízda. Kniha se čte sama, odhalení vraha bylo nečekané. Příběh má spoustu zajímavých odhalení a závěr byl taky slusnej. Rozhodně doporučim dále. A já sama si s chutí přečtu další knihy autorky.

katerina5544
katerina5544
11.11.2021 3 z 5

Asi jsem čekala více. Řezník byl skvělý, tohle už tolik ne. Prostě tomu něco chybělo, možná více akce,napětí....zápletka nebyla špatná, ale....i tak doporučuji, je to zase něco jiného než se v současné době chrlí jako na běžícím páse.

MíšaS.
MíšaS.
17.10.2021 4 z 5

Kniha není špatná, možná trochu lepší než všechny podobné "thrillery", které teď vychází, jak na běžícím páse.
Pachatele jsem neodhadla, a tím, kdo to je, jsem možná trochu zklamaná?, to asi není to správné slovo, ale osobně bych to hodila na někoho jiného.
Čte se to dobře, příběh je zajímavý a místo nezvyklé. Dala bych 3,5*, ale to nelze, takže zaokrouhlím nahoru. Kniha si to podle mně zaslouží.

maximus13
maximus13
14.07.2021 4 z 5

Detektivní příběh s několika vraždami a únosem. Hledal jsem nějakou změnu po všech těch severských detektivkách a na doporučení Databáze knih se mi "líbila" obálka knihy Wonderland: Země divů. Líbilo se mi především velmi neotřelé a nezvyklé prostředí zábavného parku, kde se celý příběh odehrává. Postava vyšetřovatelky byla velmi sympatická a logika i posloupnost knihy byla zcela v pořádku. Příběh krásně plynul až do samotného akčně-dramatického závěru.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
28.10.2020 3 z 5

Napsané je to slušně a přečíst se to dalo, ale kniha se řadí mezi početnou skupinu thrillerů podobné úrovně. Originální je místo vyšetřování, tedy zábavní park, ale to jsou spíše jen kulisy příběhu. Pachatel mezi mnou tipovanými kandidáty nebyl. Hodnotím 3/5.

janina66
janina66
22.09.2020 5 z 5

Tak to byl nářez, hlavně závěr. Výborná a napínavá detektivka . Zvláštní a hrůzostrašné prostředí. Zajímavá zápletka, čtivost a hodně psychopatů. To vše v jedné knize.

jarka2222
jarka2222
17.08.2020 5 z 5

Zajímavý thriller z neotřelého prostředí. Konec byl krkolomnější a trochu přitažený za vlasy, .......ale proč ne. Skvěle se to četlo, nechybělo napětí, za mne naprostá spokojenost:-) Jdu hledat další knížky od této autorky.

ViktorieMars
ViktorieMars
22.07.2020 3 z 5

No, kniha nebyla špatná, četla se docela dobře, akorát mi přišla trochu tuctová... podobných knih je mraky. Zkrátka ve mě nevyvolala žádné silné pocity, ale strátou času nebyla.

smithynka
smithynka
17.02.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která se četla sama. Příběh byl zajímavý a musím říct, že tolik psychopatů na jednom místě, to se hned tak nenajde.
Od této autorky jsem četla všechny knihy a jsem spokojená. Knihy jsou napínavé, čtivé a určitě doporučuji :)

orinka3
orinka3
27.06.2019 4 z 5

Perfektní. Napínavé, dobře zamotané. Pachatele jsem vytipovala správně, i když to pak bylo stejně trochu jinak.

Dopi70
Dopi70
21.05.2019 5 z 5

Skvěle napsaný thriller. Doporučuji, stejně jako Řezníka od této autorky.

kofola33
kofola33
13.05.2019 5 z 5

Kniha se dobre cetla, melo to spad, napeti, hodne dlouho jsem nevedela, kdo je vrah, velmi dobra detektivka.

Ivulka432
Ivulka432
02.05.2019 5 z 5

Jako všechny knihy od této autorky: člověk musí číst a číst. Stejně jako předchozí knihy mě detektivka bavila, byla svižná a já opět nevěděla a netušila, kdo je vrah. Za mě plný počet hvězd :-)

ThePeace135
ThePeace135
10.03.2019 5 z 5

Miluju tuhle knihu, miluji Jennifer Hillier. Po knize jsem sáhla poté, co jsem náhodou zde na databázi narazila na recenzi. Obálka i anotace mě upoutaly, tak jsem to zkusila a nelitovala jsem ani na chviličku. Je až s podivem, kolik zla se může soustředit v jednom velkém zábavním parku, v jednom malém americkém městečku. Ale příběh super, děj parádně gradoval, nikde nebyla hluchá místa, postavy nebyly černobílé, takže jste chvílemi opravdu nevěděli, komu se dá věřit a komu ne... Konec možná tolik překvapivý nebyl neboť jsem to tušila už delší dobu, ale stejně mi ta postava byla svým způsobem sympatická :)
A jako bonus navíc, ten klaun na obálce mě konečně přiměl sáhnout po dočtení po Kingovu "TO".

Dela111
Dela111
19.11.2018 4 z 5

Na první pohled klidné městečko, které živí jeho velkolepý zábavní park. Na druhý pohled tu ovšem dochází k mnoha zločinům a vyšetřování není jednoduché, protože významní představitelé města si vzájemně kryjí záda.
Autorka zasadila příběh do velmi lákavé kulisy. Nešetřila zvrácenými postavami a milostnými zápletkami. Konec je správně překvapivý.
Hodnotím jako velmi dobrou detektivku s thrillerovými prvky. Příjemný literární styl, kniha se lehce četla, bavila mě.

MirkaProk
MirkaProk
18.10.2018 3 z 5

Celkem dobrá kniha. Přečteno za dva dny. Jen zarážející kolik psychopatů se objevilo na jednom místě, ale asi je přitahoval park hrůzy.-), kde bych tedy rozhodně nechtěla pracovat

klauni poutě, lunaparky, zábavní parky Pacifický severozápad

Jennifer Hillier
kanadská, 1974