Wonderland: Země divů

Wonderland: Země divů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274481/bmid_wonderland-zeme-divu-INq-274481.jpg 4 239 77

Země divů (Wonderland) je zábavní park v jednom malém americkém městě ve státě Washington. Park, v němž nechybí dům hrůzy či muzeum klaunů, funguje jako lákadlo pro turisty a současně zdroj obživy pro celé město. Přinejmenším do chvíle, kdy je v jeho areálu objeveno rozkládající se lidské tělo. Onoho dne, kdy je mrtvola nalezena, nastupuje coby zástupkyně šéfa místní policie Vanessa Castrová. A jako kdyby toho stále ještě nebylo málo, mizí rovněž mladý chlapec, který v zábavním parku pracoval. Vanessa, která začíná oba případy vyšetřovat, zjišťuje, že během posledních deseti let bylo podobných zmizení již více. Řádí zde snad kdosi, kdo unáší a vraždí mladé chlapce? A jak to všechno souvisí se zdejším zábavním parkem? Vanessa se přestěhovala do malého města, aby unikla své vlastní minulosti. Nepostavila ale místo toho sebe i svou rodinu rovnou do středu tajemné hry zákeřného vraha? Jenže tato hra teprve začíná a její konec nedokáže nikdo ani odhadnout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Baronet

Wonderland , 2015

minimonisek
08.09.2017 2 z 5

Na knize mě nejvíce zaujala obálka. V obsahu je hodně postav, popisují se pouze vztahy ze současnosti a minulosti, až už jsem si říkala, že o hlavním tématu, kam se ztratili zaměstnanci parku se snad už nic víc nedozvím. Konec to trochu zachránil, ale jinak si knihu už víckrát nepřečtu.

MájaM.
01.09.2017 5 z 5

Toto byla moje první detektivka a musím říct,že mě nezklamala. Napínavý příběh,mnoho postav,styl psaní,který se mi moc dobře a rychle četl. Nějaké malé chybky kniha měla,ale nic velkého podle mě. Přesto hodně lidí má zde na ni negativní názor,možná to je tím,že detektivky čtou často a postrádali tam tedy něco,co v jiných detektivkách je. Mě ale přesto všechno kniha nadchla a proto sama za sebe dooručuji:)

Hufendy
22.08.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Na konci mě to velmi zaskočilo. Takový konec jsem si ani ve snu neuměla představit.

matufran
19.03.2017 3 z 5

Dostal jsem něco jiného než jsem původně očekavál. Na to, že to napsala ženská je tam až moc detailně popisován sex, což mi vadilo. Chlap by se s tim neparal a napsal by jednou větou něco ve smyslu, že ji pořádně o**l a žádný zbytečný detaily a všem je to jasný. Českému překladu bych vytknul nadužívání slova "vytušil/a", v některých případech tohle slovo v kontextu vážně nedávalo smysl. Příběh není špatný, ale jak jsem se již zmínil, čekal jsem krvák v němž psychopat vraždí nactileté v děsivém muzeu Klaunů s detailním popisem toho jak trpí, nic takového se nekonalo. Zápletka je ke konci dle mého skromného názoru překonbinovaná až fantasmagorická. Když se jedná o detektivku prosím držme se aspoň trochu reality. *SPOILER* 3 vraždící maniaci v jednom malém mestečku? Really??? *SPOILER*

E.lisabeth
26.01.2017 3 z 5

Průměrná detektivka, thriller jsem tam tedy nějak nenašla.

myreadingplace
15.01.2017 4 z 5

Kniha se mi četla dlouho a vadilo mi neustálé opakování určitých věcí-Bezdomovec Harry, Kluk z ruského kola, Twitter, rudé vlasy Binacy Bishopové atd. V jednom momentě jsem taky odhadla hlavního pachatele a tudíž to pro mě bylo trochu předvídatelné a nezáživné, ale ve výsledku to bylo zajímavé počtení.

petrzel
01.12.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila bylo v tom napětí ,příběh i láska za mě pěkná kniha.

BBaarča
18.11.2016 3 z 5

Nebylo to špatné. Celkově jsem četla knihu hodně dlouho a nemohla jsem se začíst, přesto jsem knihu neodložila a dočetla ji. Poslední stránky už šly rychleji a konec mě nakonec ztrhl. I když byly věci, nad kterými jsem se pozastavila... pohltilo mě napětí u konce. Celkově hodnotím průměrně a možná se časem vrátím i k ostatním knihám této autorky.

Martia
06.11.2016 5 z 5

To bylo výborný! Za poslední dobu nejlepší knížka, kterou jsem četla.
Nejhorší "scéna" byla Avy a Carlose Jonese. Celkově měla kniha zvláštní mrazivou atmosféru.
Doporučuju.

ewisek22
25.10.2016 4 z 5

Takže proč dávám knize čtyři hvězdičky? Tak zaprvé je to rozhodně kvůli luxusní obálce. Zadruhé mě i hned zaujala ukázkou na nějakém internetovém knihkupectví (což je pro mě ukazatel pro skvělou knihu v 99%...). Zatřetí tím, že se těším až knihu vždy vezmu do rukou a začtu se . A za čtvrté hlavní postava vyšetřovatelky Vanessy a s tím spojený Wonderland. A proč jen čtyři hvězdičky? Páč to byla lehčí forma thrilleru než jaký jsem očekávala...čekala jsem více krve a popisů hrůzných činů - prostě něco ve stylu Mo Hayder:)

Hella
24.10.2016 4 z 5

Mělo to švih, lehkost i grády. Sice "každý s každým", ale jinak za mě dobrý.

pagac17
18.10.2016 3 z 5

Opět velmi zajímavá detektivka, plna hrůzy. Celý děj situovala autorka do zábavního parku v jednom malém městě státu Washingrton. Zástupkyně šéfa policie Vanessa Castrová se snaží objevit pachatele vražd, které jsou spojeny s oním zábavný parkem. Je to velmi dobře napsané, takže nás autorka drží do poslední stránky, kde se objeví masový vrah. Stojí za přečtení.

francouz
20.09.2016 2 z 5

Musím se přidat ke kometářům, že nejhezčí je obálka. Kniha plynula naprosto poklidně, žádné nepředvidatelné dějové zvraty, které by Vás vtáhly do děje se zde nekonaly, což je na detektivní román samo o sobě špatné vysvědčení.
Jestliže někoho vykreslím jako dračici, tak bych ji chtěl i tak vidět, ale musím říci, jako chlap OK byla na zajíčky, tak ať jsem se snažil sebevíc, tak na mě jako dračice nepůsobyla. Hlavní vyšetřovatelka si táhla svoje stigmata z minulosti, ale rozhodně nebyla tak na dně abych se mohl ztotožnit s jejími problémy. A konec no to byla pro mě velké zklamání. Celkově naprosto nepochopitelné jednání jak vraha, tak ostatních postav, které v některých případech pouze natahovaly dějovou linku, která i kdyby byla o tyto úseky kratší, tak by stejně neznamela kvalitativní posun. Ano detektivní romány většinou nepřináší nějaké převratné myšlenky, ale tady bych nějakou myšlenku na víc vyžadoval.

Vladísek
11.09.2016 3 z 5

Je pravda, že od knihy jsem čekala něco víc, ale nemohu říci, že by nebyla v určitých pasážích napínavá. Rozhodně ji nepokládám za nudnou, ačkoliv znám jistě i zdařilejší thrillery. Co mě rozčilovalo (ani sama nevím proč), bylo časté používání slůvka "odtušila". U konce jsem měla pocit, že autorka chtěla dílo co nejrychleji ukončit stůj co stůj.

perpe2a
09.09.2016 3 z 5

docela fajn, ale od Jenifer jsem zvyklá na větší jízdu.

oilily65
09.08.2016 1 z 5

Průměrná kniha, na které je nejděsivější obálka, i když děsivě vyhlížející klaun nemá s příběhem nic společného.Jsem zklamaná, kniha mě nebavila.

Danago
05.08.2016 5 z 5

Je to moje třetí knížka , kterou sem přečetla od autorky Jennifer Hillier a podle mě je nejlepší. Moc dobře propracovaná zápletka, vše do sebe pěkně zapadalo, nic není omáčka, vše k příběhu patří. Je to super zamotané a troufám si říct, že vás napadne spousta možností kdo je vrah , ale žádná nebude ta správná.....

Rodaw
30.07.2016 5 z 5

Napínavé a překvapivé! Super thrillerová oddechovka :))

muchomurka
24.07.2016 4 z 5

Knížka se mi líbila, měla správné napětí a zajímavý příběh. Ale že by byla strašidelná, to ne. I když jsem to podle anotace čekala, navíc se příběh odhrával v zábavním parku. Ale když jsem se od tohoto předpokladu odprostila, přelouskala delší rozjezd a spoustu pohledů od různých osob, knihu jsem zhltla naráz. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

happy-smile
21.07.2016 4 z 5

Podle obalu to vypadá jako horor, jedná se však o thriller/krimi. Pokud se tedy odpoutáte od toho, že jste podle obálky tipovali jiný žánr, tak dostanete naservírovanou docela sloušnou knížku, která se dobře čte. Docela mi to připomnělo knížku Lunapark od Stephena Kinga, která taky nebyla hororová, ač by to od tohoto autora šlověk čekal. Určitě od Jennifer ještě v budoucnu zkusím i nějakou jinou knihu.

klauni poutě, lunaparky, zábavní parky Pacifický severozápad

Jennifer Hillier
kanadská, 1974