Wonderland: Země divů

Wonderland: Země divů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274481/bmid_wonderland-zeme-divu-INq-274481.jpg 4 239 77

Země divů (Wonderland) je zábavní park v jednom malém americkém městě ve státě Washington. Park, v němž nechybí dům hrůzy či muzeum klaunů, funguje jako lákadlo pro turisty a současně zdroj obživy pro celé město. Přinejmenším do chvíle, kdy je v jeho areálu objeveno rozkládající se lidské tělo. Onoho dne, kdy je mrtvola nalezena, nastupuje coby zástupkyně šéfa místní policie Vanessa Castrová. A jako kdyby toho stále ještě nebylo málo, mizí rovněž mladý chlapec, který v zábavním parku pracoval. Vanessa, která začíná oba případy vyšetřovat, zjišťuje, že během posledních deseti let bylo podobných zmizení již více. Řádí zde snad kdosi, kdo unáší a vraždí mladé chlapce? A jak to všechno souvisí se zdejším zábavním parkem? Vanessa se přestěhovala do malého města, aby unikla své vlastní minulosti. Nepostavila ale místo toho sebe i svou rodinu rovnou do středu tajemné hry zákeřného vraha? Jenže tato hra teprve začíná a její konec nedokáže nikdo ani odhadnout.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Baronet

Wonderland , 2015

mulder
01.10.2018 5 z 5

Moje první "setkání" s autorkou, knížka na dovolené splnila účel. Rád zkusím další.

Aurorita
22.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se opravdu dobře a námět byl zajímavý. Co mě ovšem trochu zklamalo, byla překombinovanost, která vyvrcholila na konci knihy, kdy jsem už jen nechápavě kroutila hlavou, co všechno se ještě může v tak malém městě stát.

Heli20
06.08.2018 5 z 5

Super knížka!Napínavé a překvapivé čtení.

sgjoli
08.07.2018 3 z 5

[varuji před možnými spoilery] Z této knihy jsem trochu rozpačitá. Na jednu stranu mne bavil styl, kterým je to napsané (čtivé, napínavé, odlehčené + solidně vystavěná zápletka a dobře napsané vyústění). Zároveň k tomu mám ale několik výhrad – na to, že se to odehrává na malém městě, tam bylo až moc zkažených lidí. Tam snad nebyl nikdo pozitivní. :-D Taky se mi zdálo, že autorka tlačí dost na pilu, když se čtenáře snaží přesvědčit o tom, kdo je pachatel – to je tak do očí bijící, že snad každému musí být jasné, že pachatelem je někdo úplně jiný. Podle mne je to příliš okaté. Ale zároveň nemůžu říct, že bych si knihu neužila. Užila, ale…

Tesinka_Laufey
16.05.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem si vybrala úplně naslepo. Neměla jsem velká očekávání, ale je v celku dobrá. Místy trochu táhlá, zbytečně se opakovaly některé věci a psychopatů na jedno malé město bylo trochu moc. Ale líbila se mi.

Nixa
23.04.2018 5 z 5

Tahle kniha mě rozhodně překvapila. Nečekala jsem, že mě bude až tak moc bavit. Já jsem nadšená a určitě si přečtu i další autorčiny knihy! Čtivě, napínavé a překvapivé. Děj ve kterém se pořád něco děje. Já knihu nemohla ani odložit jak moc mě pohltila :-)

Mini.Baby
19.04.2018 1 z 5

Nuda velká jak ruské kolo

zpevSusannah
15.03.2018 5 z 5

Páááni, kniha překvapila.
Dlouuuho jsem ji měla zasunutou někde v hlubinách mé knihovny... Jsem ale ráda, že nakonec na ni přišla řada, protože byla parádní. Konečně po delší době jsem byla do příběhu doslova zažraná :-).
Lehce strašidelná atmosféra, záhadno, zajímavé postavy a předem neodhalitelný konec. Co víc si přát!

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

Olous1
23.02.2018 5 z 5

Tak toto bylo opět super čtení..do konce jsem vůbec neuhodla vraha..velmi pěkně napsáno ...mohu jenom doporučit.

orangerose
22.02.2018 5 z 5

Pěkně zamotaný děj , kdo je vrah , to neprozradím , to si musí čtenáři přijít sami :)

ArwenAragorn
30.01.2018 5 z 5

Jennifer Hillier je mistr thrilleru. Přesvědčil mě o tom už její Řezník. Wonderland:Země divů se vyznačuje atraktivním prostředím, trvalým napětím, nápaditými zvraty a strhujícím závěrem. Řezník byl výborný, ale tato kniha je podle mě ještě lepší!

LP113
19.01.2018

Super čtení. Do poslední chvíle nevíte kdo je vrah. Moc pěkné.

Beky
06.11.2017 3 z 5

Pro mne zklamání, čekala jsem od toho více, než se mi dostalo. Slabý odvar.

gordon13
05.11.2017 5 z 5

Netypický, zajímavý příběh, autorka píše opravdu poutavě a nevšedně..

Dousabel
21.10.2017 4 z 5

Výborný triller, strašně ráda jsem se vracela k ponurému parku a všech jeho podivných zaměstnanců. Supr zápletka, vraha(y) jsem neuhodla a spousta tajemství z minulosti. Řezník byl o malinký chloupek ale lepší :)

mystar
11.10.2017 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Byl strašidelný a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Konec mě docela dostal. Mám ráda, když není konec předem jasný. Musím říct, že to byl o něco lepší příběh, než autorčino dílo Pronásledovaná. Zkusím i další její knihu Řezník. Určitě se mám na co těšit. :)

Jane417
22.09.2017 5 z 5

Pro mě výborná klasická detektivka, kde neteče krev proudem, přesto je zde mrtvol a záhad požehnaně. V malém městečku Seaside, jehož centrem všeho dění, je zábavní park Země divů, se začne pohřešovat mladý kluk... další! Další zaměstnanec parku! Takových ztracených mladých chlapců je na jedno malé město ale nějak hodně. Ve stejnou dobu se v parku najde mrtvola v pokročilém rozkladu... Je to jeden z pohřešovaných? Vyšetřování se ujímá policistka Vanessa Castrová... zjišťuje ale, že městečko je nejen malé, ale i zkorumpované, zkažené a je v něm faleš! "Navenek vypadá jako pohlednice, ale uvnitř je prohnilé." Kdo se skrývá za vším tím zlem? V Seaside to může být kdokoliv.
Napínavý a čtivý příběh! Doporučuji! Já "vraha" neodhalila.

Ďumbierka
15.09.2017 4 z 5

Moja prvá od Jennifer a už vtedy som vedela, že nie posledná. Prostredie , kde sa príbeh odohráva vás dostane a niekedy sa neviete rozhodnúť , či je vám vlastne vyšetrovateľka sympatická....Je to urobené skvelo. Príbeh je tajomný a podozvedáme sa veci pri ktorých som aj ja mala ústa dokorán :)
Mne sa kniha veľmi páčila. Bonus - má krásnu obálku.

LutherKing
08.09.2017 4 z 5

Dobře postavený příběh...

klauni poutě, lunaparky, zábavní parky Pacifický severozápad

Jennifer Hillier
kanadská, 1974