ViktorieMars ViktorieMars komentáře u knih

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Naprosto perfektní kousek, který prostě neměl chybu. Konečně zase po dlouhé době kvalitní horor.

26.05.2019 4 z 5

Telepat Telepat John Brunner

Opravdu moc hezky napsaná knížka, která se četla moc dobře. Akorát to téma byla poměrně blbost, ale i tak palec nahoru.

17.05.2019 3 z 5

Král úletů Král úletů Philip K. Dick

Nic velkýho jsem od té knízky nečekala a taky to nic velkýho nebylo. Příběh byl docela fajn, ale bez většího smyslu nebo nápadu. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, ale vracet se k ní určitě nebudu.

04.05.2019 3 z 5

Casino: Láska a čest v Las Vegas Casino: Láska a čest v Las Vegas Nicholas Pileggi

Nebyla to žádná pecka, ale určitě jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Ostatně byla celkově lepší než film.

19.04.2019 3 z 5

Hellraiser (dvě povídky) Hellraiser (dvě povídky) Clive Barker

Novela Hellraiser se mi moc líbila, měla skvělý námět i zpracování. Za mě tak 3,5/5. Ale ta druhá, Věk touhy, byla taková blbost, že můj prvotní dojem z autora naprosto zkazila.

12.04.2019 2 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Z knihy lze poznat, že byla jednou z jeho prvních. Ale i přesto je dle mého názoru naprostá špička. Děj postupuje velmi rychle, čtenář se ani nenaděje a příjde brilantní konec.

12.04.2019 4 z 5

Poslední kmotr Poslední kmotr Mario Puzo

Podle mě naprostá paráda. Realita Puzova světa je ohromující. Chvílemi jsem dokonce přemýšlela nad tím, zda-li se tato kniha dá srovnávat i s legendárním Kmotrem. Příběh byl fantastický a závěr byl úžasný.

08.04.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Kniha začala opravdu skvěle, ani jsem se od ní nemohla odtrhnout, ale jakmile měla ''vyvrcholit'' už zas tak zajímavá nebyla. Každopádně vůbec nelituji, že jsem si ji přečetla, ale znovu ji číst neplánuji...

13.01.2019 3 z 5

Návštěvnice Návštěvnice Amanda Stevens

Kniha má docela napínavý děj a čte se příjemně. Mezi své nejoblíbenější knihy bych ji nezařadila, ale to je spíše otázka vkusu, nikoliv kvality autora...

05.01.2019 3 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Měla jsem ji jako povinnou četbu. No, alespoň že není moc dlouhá...

28.12.2018 2 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Krásná knížka a vůbec mi v tomto případě nevadilo, že jsem první viděla film.

04.11.2018 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Není na ní nic špatného, ale také to není kniha, do které by se člověk zažral a nemohl se odtrhnout. Taková příjemná oddychovka.

28.08.2018 3 z 5

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Páni. Opravdu neskutečná kniha.

19.07.2018 4 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Čekala jsem popravdě trošku víc, ale i tak celkem dobrá povídka.

02.06.2018 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tak tohle byla tedy naprostá bomba. Předtím jsem nečekala, že mě kniha tak nadchne, ale opak je pravdou a naprosto mě pohltila. Opravdu neskutečný zážitek!

02.06.2018 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Na povinnou četbu ujde...

11.03.2018 2 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jako první jsem viděla film. A ten naprosto zbožňuji. Ale ta kniha... Dokonalost ! Opravdu srdcervoucí.

09.12.2017 5 z 5

Blázni umírají Blázni umírají Mario Puzo

Nemyslím si, že každý tuhle knihu zvládne pobrat. Aniž by měla napínavý děj se strhující zápletkou, má tak hlubokou myšlenku... Dál nemám slov. Snad jen, že tohle je umění nejvyšší.

29.10.2017 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tak to mě dostalo! Nic velkýho jsem od toho nečekala a opravdu mě to překvapilo. Naprosto luxusní napínavá knížka s úžasným zakončením. Mých 88%

07.08.2017 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Netřeba hodnotit procenty. Netřeba hodnotit hvězdami. Je to jedna velká životní pravda. Doporučuji. Všem !

10.07.2017 5 z 5