ViktorieMars ViktorieMars komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Já málo případů kdy si člověk užije knihu, i když předtím už viděl film. Ale toto je jeden z nich. Naprosto úžasné.

08.04.2022 5 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

No skvělá... krásná depresivní atmosféra Petrohradu a geniální autor.

02.08.2023 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Netřeba hodnotit procenty. Netřeba hodnotit hvězdami. Je to jedna velká životní pravda. Doporučuji. Všem !

10.07.2017 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha mi sice trvala velmi dlouho, ale byla neskutečná. Obě dějové linie - Anna a Vronský, Levin a Kitty, byly neskutečně zajímavé a dlouhé popisné pasáže mi vůbec nevadily. Četla se celá velmi dobře, závěr byl sice trochu nijaký, ale určitě stála za to.

28.12.2023 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Parádní zajímavá kniha. Kafka píše velmi osobitým zvláštním způsobem, čímž se odlišuje od ostatních autorů. Čte se velmi dobře.

05.10.2020 4 z 5

Čekala jsem, že to pude pro mě jen taková knížka na odlehčení a pobavení. Ale nakonec byla daleko víc než to. Opravdu skvělá.

16.03.2020 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Hemingwayova díla jsou obecně velmi čtivá a psaná krásným jazykem. Před čtením této knihy jsem si nemyslela, že mě nebude obzvláště bavit, ale že se bude číst dobře. Velmi jsem se mýlila, je to jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla a zanechala toho ve mne mnoho. Málo který autor dokáže tak moc působit na city. A s kombinací básně Johna Donneho je tato kniha dílo více než úžasné.

16.02.2021 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Skvělá kniha. Je tak podivně realistická, tak podivně krásná a smutná. Určitě doporučuji, k tomu všemu se i dobře čte.

09.01.2021 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Zajímavě napsaná klasika. Na maturitní četbu je to super.

05.10.2020 3 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Pane Bože, tak toto bylo fakt něco. Ignácius Railly je takakový blázen, že si jej prostě zamilujete... No a ostatní postavy byly též skvěle propracované. V této knize nebyla snad jediná nudná část.

21.06.2019 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Po přečtení mám tedy velmi smíšené pocity.. bylo to divný, úžasný, zvrácený a přitom reálný. Za mě super.

16.03.2022 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jako první jsem viděla film. A ten naprosto zbožňuji. Ale ta kniha... Dokonalost ! Opravdu srdcervoucí.

09.12.2017 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

No, tak ta byla hodně dobrá. Líbilo se mi, jak bez obalu autorka popisuje scény z nefunkčního manželství a psychiku postav. Myslím, že kdyby byly kapitoly uspořádány normálně, chronologicky, tak by to bylo lepší, ale možná se mýlím. To, jak kniha dopadla se mi ovšem nelíbilo, to bylo dle mě dost přitažené za vlasy. Ale požitek ze čtení mi to nepokazilo. Líbila se mi.

14.01.2024 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Za mě celkem super knížka. Opravdu jsem z ní měla zvláštní nechutné pocity a četla se mi velmi dobře. Doporučuji, ačkoliv asi nemusí každému sednout.

23.06.2020 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Konečně zase po dlouhé době pořádný horor! Kniha se i výborně četla a měla velmi zajímavý děj. Předčila má očekávání.

07.03.2020 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Tato kniha mě velice překvapila. Takové téma není zrovna můj šálek kávy, ale je tak skvěle napsaná, že jsem se i tak nemohla odtrhnout. Paráda.

14.12.2019 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Tak tohle je naprosté zklamání. Ta kniha neměla s hororem nic společného, dšj se nijak nehýbal, postavy se chovali nepřirozeně, hlavní hrdinka byla hloupá a dětinská. Závěr knihy byl stejně tak nudní, jako zbytek. Jediné pozitivum spatřuji ve sklatbě vět, protožr se četli příjemně a v rozsahu textu, protože ta nuda aspoň netrvala dlouho.

09.06.2019 1 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Tak tohle byla tedy naprostá bomba. Předtím jsem nečekala, že mě kniha tak nadchne, ale opak je pravdou a naprosto mě pohltila. Opravdu neskutečný zážitek!

02.06.2018 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Na povinnou četbu ujde...

11.03.2018 2 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Tak to mě dostalo! Nic velkýho jsem od toho nečekala a opravdu mě to překvapilo. Naprosto luxusní napínavá knížka s úžasným zakončením. Mých 88%

07.08.2017 5 z 5