Veru960 Veru960 komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Napínavý a hodně čtivý detektivní příběh od průkopníka severské detektivky. Sympatický alkoholem častokrát zmožený vyšetřovatel Harry Hole se boří v případu tak jak v napadaném sněhu všude kolem. Bavila mně ta zimní atmosféra, ze které mrazilo tak jak z děsivých událostí.

25.12.2019

Domnívám se, že zájem o přečtení, nejenom u mne, vyprovokoval televizní seriál a kampaň kolem něho. Z hlediska faktického kniha v pořádku. Člověk si uvědomí, co vše se ještě mohlo stát a co se stát může. Jinak (asi díky překladu) to bylo na čtení náročné. V

13.10.2019 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Moje první přečtená kniha od Olsena a určitě dám ještě i další. Ta dvojice detektivů se mně moc líbí. Jeden zkrachovalec, netečný, bez kamarádů a druhý přistěhovalec, který se fakt snaží. Příběh jde pěkně napínavě kupředu a text je psán stylem, který mně nutil číst dál a dál. V

07.06.2019 5 z 5

Rodina Rodina Marcela Remeňová

Konečně jsem se dostala k popisu zatím poslední knihy ze série Osm světů. Jenom připomenu, že podnět a doporučení ke čtení této série jsem dostala od kamaráda Michala. Byl to od něj dobrý nápad a když spolu jdeme do kina, máme společné téma k povídání, protože Osm světů se Michalovi moc líbí. Když jsme u kina, myslím, že by si tato česká série zasloužila zpracovat i do filmu. Možná do více dílů. Věřím, že by zaujala diváky tak jak GoT. Děj třetí knihy Rodina plynule navazuje na předešlý Včelí lid a naše hrdinka Lea se ocitá hned v úvodu v nezáviděníhodné situaci. I když je pokořená a skoro až bezmocná, postupně v sobě posbírá a probudí hodně a hodně skrytou sílu a zabojuje s depresí co jí prostupuje celým tělem. Pak už je zase Lea hrdinka a postaví se nepřátelům i za poskytnuté pomoci toho, od koho by pomoc opravdu nečekala. Ale každá služba něco stojí, a proto musí Lea svému drsnému zachránci pomoc oplatit. Tak jak již to má autorka série ve zvyku, prolíná se děj i jednotlivé postavy z různých míst od reálné planety Země až po fantasijních Osmi světů. Nechci moc spoilerovat, ale v této knize se dozvídáme skoro již zapomenuté tajemství o panu C. Ani tento díl mně nezklamal a je zase o něco lepší než předešlé dvě knihy. A není nouze ani o další překvapivé momenty. Osm světů je prostě parádní jízda. Moc se těším na další pokračování. V.

03.06.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Kniha je výborná. Nemůže to být ani jinak když je od St.Kinga. V

02.06.2019 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Krásně mystické čtení ve spojení s náboženstvím. V

13.04.2019 5 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Kniha velice hezky napsaná a film výtečný. V

13.04.2019 5 z 5

Včelí lid Včelí lid Marcela Remeňová

Včelí lid je druhý díl série Osm světů. Musím uznat, že se tato série posouvá k mým opravdu oblíbeným. Autorka (u prvního knihy série teprve 13letá) rozvinula vše, co bylo naznačeno v předešlém dílu do šíře nevídané. U jednotlivých postav jsou pečlivě dopracované charaktery. Hlavní hrdinka Lea díky poznání svých schopností dospěla ale zachovala si svůj lidský rozměr, to znamená, že pochybuje a má v sobě i úctu k získané síle. Děj se rychle posouvá kupředu a vygradované napínavé scény střídají až intimní pasáže, které v pravý čas zase vystřelí do akce a boje. Zajímavé a něco s čím jsem se ještě snad v žádné knize nesetkala, je střídání vypravěčů. Rychle jsem si ale na tento styl psaní autorky zvykla u prvního dílu Seznámení. U Včelího lidu i nadále jednotlivé místa a okolnosti, lidi dokonce možná i žánry jakoby jedou dějově vedle sebe, pak se na chvíli setkají, prolnou a zase rozejdou. Opravdu dokonale vymyšlené. Děkuji Michale za doporučení. V

12.03.2019 5 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Pěkně napsané. Jdu do další od autora. V

12.03.2019 4 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Ráda objevuji nové věci i nové knihy, nové spisovatele. Proto jsem (ale také na doporučení spolužáka Michala, ahoj Michale) začala číst knihu Osm světů - Seznámení. Vlastně to byla i zvědavost, protože se mně nechtělo věřit, že dívka ve 13 letech (nebo i mladší - musela to začít psát dřív), dokáže napsat 250 stran - prostě knihu tlustou jak některá moje učebnice. To je výkon. Děj se pomalu rozjížděl, posezení v kavárně Fred i Lea trošku nezvládali, autorka ale ano, protože , vykreslila atmosféru úplně dokonale - přesně tak jsem se totiž cítila na schůzce se spolužákem docela nedávno. Ale za tu schůzku s ním jsem nakonec byla vděčná, protože mně právě tam doporučil Osm světů. Díky Michale. A pak už jsem četla dlouho do noci. Do příběhu zasáhl akčně Harry a taky Thomas. A i další členové rodiny Ley. Až do konce knihy je to pak parádní jízda. Lea se mění, nabývá nové zkušenosti v životě i v boji. V boji je rozhodná a v životě (i v lásce) malinko váhavá. Knihu jsem dočetla docela rychle, protože jsem otáčela stránku za stránku ve snaze dozvídat se co bude dál. Opravdu mně to bavilo. A po dočtení ještě víc nechápu, jak to tak mladá spisovatelka vše dokázala poskládat. Spolužák Michal mně půjčil u dalšího našeho nedávného posezení ve stejné kavárně druhý díl Včelí lid. Díky Marcelo Remeňová, že měl důvod mně pozvat. Veru

29.09.2018 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Luxusní čtění od mistra. Není co dodat. V

29.09.2018

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Líbilo se mně to kvůli atmosféře něžné

29.05.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

tak max 3

29.05.2018 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Výborné

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dobře napsané, ale asi trošku vykonstruované

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

pěkná odechovka ale nic víc

16.03.2018 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Ságu o dračím jezdci jsem četla postupně a moc mě každý díl bavil. Škoda, že se nedařilo filmům - vznikl jenom jeden a škoda, že Paolini už nic dalšího nenapsal - nebo co vím tak u nás nevyšlo.

16.03.2018 5 z 5

Výborná kniha i vydařené filmové zpracování

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Dobrý začátek série - navnadilo mně to na další

16.03.2018 4 z 5