Rodina

Po vítězné bitvě Osmisvěťanů proti včelím lidem prchá Lea z poválečného chaosu na Zemi a vydává se na zdlouhavou cestu s cílem odhalit původ svých sil a najít dávné stvořitele potens. Úkol, který si stanovila, se ovšem zdá být takřka nesplnitelný. Její vlastní druh i skutečná rodina se záhy obracejí proti ní včetně znovuprobuzeného Harryho, který už dávno není tím, kým býval kdysi. Lea se rychle navrací na Osm světů a snaží se uchránit své přátele před královnou potens Morganou, jež chce za každou cenu vybojovat zpátky svůj domov a moc nad třemi rasami. Přestože Lea získává podporu včelího lidu a tajemného Jamese, zrada ve vlastních řadách a temný potens ze starých legend jí celou situaci ani trochu neusnadňují. Zvlášť když se osud Osmi světů přesouvá do rukou až příliš silného zákulisního hráče Diega, který je vždy o krok napřed a díky němuž není nikdy nic tak, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291657/osm-svetu-3-rodina-I3G-291657.jpg 4.647

Osm světů 3.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Beltfilm

Kniha Rodina

Pez892

Zajímavě a netradičně napsané české fantasy. Třetí díl mne bavil. P

Polak

Na třetí díl této knižní série jsem chvíli čekal. Pak se konečně objevila kniha Rodina pod stromečkem. Podle balící papíru se domnívám, že je to dar od mé ségry. Symbolicky, protože první díl jsem si bez dovolení půjčil právě z jejího nočního stolku. Myslím, že ségra mně v čtení předběhla. Poznal jsem to podle tkaničky, která je výbornou pomůckou na zapamatování místa, kde jsem večer dočetl. Nevím jak se tomu říká odborně. Musím pochválit tiskárnu, protože tato výborná a praktická věc se již běžně v knihách nevidí. Kniha podobně obsažná jako druhý díl se četla výborně. Ve zručnosti psaní mladé autorky je vidět posun, ale spíš proti prvnímu dílu než druhému. Na druhý již dokonale navazuje. V napětím protkaném textu sledujeme další osudy hrdinů z předešlých knih. Bez pocitu, že se v ději ztrácím jsem se plynule pohyboval v dávné minulosti i v současné současnosti. V reálném světe i na vzdálených planetách ve vesmíru. Lea sice najde své pradávné příbuzné, které dlouho hledá, ale pocit naplnění a štěstí jí to nepřinese. Právě naopak. Její boj za ty co jsou pro ni důležití začíná. A Harry je zpět. Jeho cesta za záchranou Elise byla pro něj tak typická. Jeho vnitřní uvažování mně bavilo. Kniha je obohacena o pěkné ilustrace. U těch je vidět, že styl i zručnost ilustrátora se výrazně vylepšil.

Dajada
05.11.2019

Ani třetí díl série mne nezklamal. Vše krásně drží v rytmu předešlých dílů. Obdivuji načasování akce a komorních scén. Jana

Maku482
09.07.2019

Tato série mě provází od doby, co byl první díl čerstvou novinkou, řekla bych tak před šesti lety. Po přečtení první knihy jsem nedočkavě čekala na další pokračování. Nejdříve rok, pak dva, a teď už jsou to téměř tři roky od vydání třetí knihy a já dál doufám, že pokračování bude. Bohužel na internetu nikde ani zmínka a já už po několikáté čtu tuto výbornou sérii, zatím nedokončenou a věřím, že se jednou dočkám. Snad to bude brzy.
Všem nejen tuto knihu, ale samozřejmě i celou sérii vřele DOPORUČUJI.

Mamosvain
03.06.2019

Třetí díl, který (jak se zdá) nebude mít pokračování, je velmi příjemným pokračováním příběhu Osmisvěťanů. Kniha se vyvíjí docela plynule a bez nějakých větších dějových zádrhelů. Pravda, v polovině děje se v tom všem můžete trochu ztratit, ale i přes to je to velmi zajímavě promyšlené. Je škoda, že už asi nevyjde poslední díl této série, myslím, že by to mohla být velmi dobrá česká, young adult série.

Veru960
03.06.2019

Konečně jsem se dostala k popisu zatím poslední knihy ze série Osm světů. Jenom připomenu, že podnět a doporučení ke čtení této série jsem dostala od kamaráda Michala. Byl to od něj dobrý nápad a když spolu jdeme do kina, máme společné téma k povídání, protože Osm světů se Michalovi moc líbí. Když jsme u kina, myslím, že by si tato česká série zasloužila zpracovat i do filmu. Možná do více dílů. Věřím, že by zaujala diváky tak jak GoT. Děj třetí knihy Rodina plynule navazuje na předešlý Včelí lid a naše hrdinka Lea se ocitá hned v úvodu v nezáviděníhodné situaci. I když je pokořená a skoro až bezmocná, postupně v sobě posbírá a probudí hodně a hodně skrytou sílu a zabojuje s depresí co jí prostupuje celým tělem. Pak už je zase Lea hrdinka a postaví se nepřátelům i za poskytnuté pomoci toho, od koho by pomoc opravdu nečekala. Ale každá služba něco stojí, a proto musí Lea svému drsnému zachránci pomoc oplatit. Tak jak již to má autorka série ve zvyku, prolíná se děj i jednotlivé postavy z různých míst od reálné planety Země až po fantasijních Osmi světů. Nechci moc spoilerovat, ale v této knize se dozvídáme skoro již zapomenuté tajemství o panu C. Ani tento díl mně nezklamal a je zase o něco lepší než předešlé dvě knihy. A není nouze ani o další překvapivé momenty. Osm světů je prostě parádní jízda. Moc se těším na další pokračování. V.

Dankra
16.03.2019

Velmi dobře napsaná česká původní kniha. Mladá autorka se opravdu snaží a pracuje na sobě. V každém díle bylo vidět literární posun. D

Jirulka
25.12.2018

Myslela jsem, že tento díl to ukončí, ale je jasné, že minimálně ještě jeden díl bude. Nebylo to špatné, ale místama mě to nebavilo.

Arizona
Arizona