Rodina

Po vítězné bitvě Osmisvěťanů proti včelím lidem prchá Lea z poválečného chaosu na Zemi a vydává se na zdlouhavou cestu s cílem odhalit původ svých sil a najít dávné stvořitele potens. Úkol, který si stanovila, se ovšem zdá být takřka nesplnitelný. Její vlastní druh i skutečná rodina se záhy obracejí proti ní včetně znovuprobuzeného Harryho, který už dávno není tím, kým býval kdysi. Lea se rychle navrací na Osm světů a snaží se uchránit své přátele před královnou potens Morganou, jež chce za každou cenu vybojovat zpátky svůj domov a moc nad třemi rasami. Přestože Lea získává podporu včelího lidu a tajemného Jamese, zrada ve vlastních řadách a temný potens ze starých legend jí celou situaci ani trochu neusnadňují. Zvlášť když se osud Osmi světů přesouvá do rukou až příliš silného zákulisního hráče Diega, který je vždy o krok napřed a díky němuž není nikdy nic tak, jak se zdá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291657/osm-svetu-3-rodina-I3G-291657.jpg 4.636

Osm světů (3.)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Beltfilm

JíraKrál

Do třetice všeho dobrého. Mám radost, že i Rodina se povedla. Pěkně vše funguje – příběh i postavy. Moc se mně líbí, jak autorka umí vystavět a vystupňovat napětí a pak najednou v té správné chvíli čtenáře uklidní nějakou velmi uzavřenou a intimní scénou. A funguje to i naopak. A i to se mně líbí, jak si hrdinové umí přiznat chyby nebo ve vnitřním uvažování pochybují o svých činech. A velmi oceňuji, že v textu ať otevřu knihu kdekoliv, vím podle snad první přečtené věty, kdo děj právě vypráví, kdo ho posunuje kupředu. Prostě každá postava má svoji osobitou „mluvu“. A Harry je opravdu frajer. Jeho části čtu s potěšením.J

nadenka13

skvělé doporučuji

Novanova

Další díl a další vylepšení všeho. Třetí díl české série mě bavil i proto, že s k mým oblíbeným postavám – Lea, Ben, Harry, Thomas, James – přidali i nové – třeba Amanda. Knihu vkládám do mé knihovničky oblíbených titulů a čekám na další pokračování. Romana

Mitu

Rodina mně bavila asi nejvíc z celé série. Dobrý název pro tento díl, protože jsem cítil jsem se v textu jak doma. Ale není nouze ani o novinky - myslím tím téma na zemi - vyprávění Amandy. A asi nejlepší jsou části s Harrym - únos Elisy je výborný. To jak se přetvaruje, hraje ... naše dítě... a ani se na něj snad nepodívá.M

Aaginka

Vážně úžasný.

Michl
05.05.2017

Osm světů jsem právě dočetla. Myslím tím i posledně vydaný díl Rodina. Každá z jednotlivých knih mě bavila a těším se na další pokračování. Děj je dobře uspořádaný a postavy jsou pěkně propracované, jejich charakter i dialogy. Bavilo mě jak se střídají hrdinové ve vyprávění a mohla jsem tak vidět vše i z jiného pohledu než jenom od jednoho vypravěče, vžít se víc do pocitů postav mužských i dívčích, každá to cítí jinak. A také se mně líbí jak se mění atmosféra - pasáže klidnější, úvahové až filozofické (Lea pochybuje, nebo Harry neví jak se rozhodnout...) - střídají akční bojové scény. Málem jsme si ukousala nehty u napínavé Harryho misi - co se stane, když se nepovede únos... M

PiperW
03.05.2017

První dva díly mně naprosto uchvátily. Byl to pěkný příběh a začátek tohoto dílu vypadal rovněž slibně. Prostředek byl hodně krkolomný, nezáživný a začala jsem se ztrácet v propletenci jmen a nových postav, taky to rovzspomínání potens a pořád střídání jmen bylo dost matoucí. Posledních zhruba 150 stran se opět dalo nějak číst. Čekala jsem konec série, tak jsem se donutila dočíst do konce a zjistím, že bude další díl? Asi si ho přečtu kvůli úplnosti abych věděla jak to dopadne ale musím říct, že tento díl mně nikterak nenadchnul, tudíž na mně dvě slabé hvězdy za ten rozjezd a konec.

Sariska
13.04.2017

Je to nejlepší kniha z celé série. Jsem ráda, že nakonec bude i díl číslo 4. Těším se, že se budu moct znova sejít s Leou, která snad již pochopí zcela, kým je a najde snad i klid v oblasti láska. Obávám se, že Diego je teď mocnější a rozpínavější ve svých plánech, než kdykoliv před tím a nebude lehké ho zastavit. I když věřím, že Lea má na něj dost síly i ještě možná i skryté v sobě sama. A taky má kolem sebe spojence, kteří jí i přes občasné neshody pomůžou zvítězit. Obdivuji autorku, že dokáže vytvářet napínavé i vlastně obyčejné běžné situace a splétat vše do dokonalého příběhu. Š.

Pekik
19.02.2017

Tuto trilogii, respektive tetralogii jsem četla průběžně od podzimu, protože jsme si jednotlivé díly střídali se ségrou. Když nás něco baví, děláme to tak, a pak si o tom povídáme. I o filmech. Co se nám líbí, co ne. A u Osmi světů jsme vedli rozhovory docela dlouhé. Bavilo mne, jak každá z nás objevila něco jiného, nebo jsme si jenom objasnili, jak některou ze situací, která z nás pochopila. Obě jsme se ale shodli, že je naprosto úžasné, že tak dokonale vymyšlený příběh, postavy a zápletky vymyslela a napsala dívka v našem věku. Fandíme jí a jejím hrdinům – doufám, že ve čtvrtém díle Lea konečně věnuje někomu svoje srdce, že už se konečně rozhodne. Já radím Harryho i když je to pěkné kvítko, občas. Ben je hodně nevyrovnaný, myslím, že to bude proto, že vidí budoucnost a ví, že Lea bude Harryho dívka, nebo někoho jiného, jenom ne jeho. Já jsem si vytvořila i názor, že to bude možná nakonec překvapivě James, ale Ségra si myslí, že je James homosexuál, že to nakonec o sobě vyjeví. Jana

Romilo
21.01.2017

Rodinu jsem přečetl hned po Včelím lidu, protože moje zvědavost chtěla vědět, kam se příběh ubere dál. Takže to byla jízda v jednom zátahu. Oceňuji, že i když vše je rozehrané na mnoho stran, dokonale sedí logické návaznosti. Kromě knih mě baví i chytré počítačové hry a v nich se bez logické úvahy nehnu z místa. Další kniha této série dobře pokračovala v rozehrané partii osudů hrdinů, ke kterým se přidali i nové postavy. Bavilo mě prolínání reality a fantasie, střet dvou odlišných světů, které ale velmi dobře spojují jednotlivé postavy. Celá část s Amandou výborně vnesla do příběhu novou rovinu a Harry je dokonalý, když zahraje roli starostlivého tatínka při únosu Elisy. A na konec – nejlepší obal a příjemně mě překvapilo, že písmenka pořád provázejí i pěkné ilustrace. Těším se na další knihu série. R

PAZATT
19.01.2017

Okey...
Musím uznat, že na tak mladou autorku je to podivuhodný výkon. Předešlá i tato kniha jsou poměrně dlouhé, a dokonce dávají i docela smysl. Ale bohužel... Celá ta série je slabá. Hodně slabá.

Lea je totální a nefalšovaná Mary Sue s nulovým charakterem. V jedničce, která byla psána zhruba stejným stylem jako moje slohovky ze základky (extrémní popis prostředí, samozřejmě nesmí chybět luxusní byt, několik smrtelných nehod, přehnaně moc jmen - ti ostatní agenti z CWS-, nerozvinutý příběh, atd...), byla až moc normální holka, která se rychle propracovala na jednu z nejkvalitnějších špionek... No nic, tohle je o trojce.

Dovolte mi představit vám Leu Layerovou, alias princeznu Keiru, královnu všech Mary Sue. Jedna z mála vydaných Mary Sue, mimochodem. Její veličenstvo princezna je prastarou magickou bytostí, oplývající nepředstavitelnou silou, vlastnící legendární předměty; ředitelkou celosvětové tajné organizace CWS a to v pouhých dvaceti letech; s rozenými vůdčími schopnostmi; dělající věci, co nikdo jiný nedokáže.

Prostě a jednoduše, slabota. Tady v Čechách jsou z toho všichni úplně paf. To byste se divili, lidičky, jak by vám to zkritizovali v cizině, kdyby to tam vyšlo.

Barsa
11.01.2017

Přečetla jsem celou sérii postupně a zaujala mně. V třetím díle Osm světů Lea odhaluje svoji dávnou minulost, ale tak jak to stává, nenajde úplně to, co jsi představovala a vysnila. Tak jak předešlé dva Osmi světy mně i Rodina velice zaujala. Pěkně skloubená akce (část jak Lea bojuje s Morganou jsem přečetla 3x), napětí i romantika. Ráda jsem se ponořila do stránek, kde jsou popsané vnitřní úvahy a pocity hlavních hrdinů a tyto pasáže mně pomáhali pochopit jejich rozhodnutí. Obdivuji novou hrdinku Amandu, že se nebála postavit šikaně. Z vedlejších postav mně hodně zaujala Anna, i když se nakonec vlastně nezachovala čestně vůči svým společníkům, jsem ji chápala, protože její rozhodování nebylo vůbec jednoduché ve vztahu k její rodině. Na všech postavách Osmi světů se mně právě to líbí, že nejsou jednoznačné, každý má svoje klady i zápory. Snad až na Diega. To je asi krutý muž a zločinec. Myslím, že se to ukáže v dalším pokračování této série. B

pepco
26.11.2016

Rodina je tak dobrá jak předešlé dva díly Osm světů. Možná i lepší. Skvělý Harry je zpátky a jeho mise - únos Elisy - je přesně to, proč ho mám ze všech hrdinů snad nejraději. Zase je donucen nebo spíš ukecán konat dobro za záchranu jiných, ale pak si to už patřičně užívá. A taky dle jeho povahy pěkně komentuje. Těším se na 4. díl. Pepa

PetraBery
03.11.2016

I třetí díl z pera mladé české autorky se četl dobře, propracovaný fantasy svět, který se stále rozvíjí a dokáže překvapit. Za sebe můžu říct, že knihy jsou od každého dílu lepší, je vidět, že autorka se v psaní zlepšuje. Svět Ley a jejích přátel (i nepřátel) mě bavil a další díl si ráda přečtu.

Klark
22.10.2016

Rodina je opravdu dobře vybraný název pro třetí díl Osmi světů, protože i já se s hrdiny této série už cítím být velmi spřízněná. Seznámila jsem se s Leou, Harrym, Layerovými i Larou v prvním díle „Seznámení“ a zažila a procestovala a sdílela jsem s nimi opravdu hodně času a míst nejenom v naší Galaxii. Těším se na 4.díl i když na druhou stranu mám trochu strach, jak celá Osmisvěťanská sága nakonec dopadne. Taky se obávám chvíle, když se budu se všema muset rozloučit. Klark

Kardoš
19.10.2016

Těším na další

Bono
19.10.2016

Třetí díl Rodina je pro mě zatím nejlepší z Osmi světů, i když Včelí lid byl taky hodně dobrý a Seznámení určitě také. Stále jsou pro mně top hrdinové Harry, James a Mr.Connor i když ten v Rodině již nebyl. Těším na díl čtvrtý a taky na filmovou verzi.

mirka1094
20.09.2016

Neměla to být trilogie? Proč natahování, zatím dobře napsaného příběhu hledáním čtvrté rasy?

Glam
03.08.2016

Celá série Osm světů je dobře napsaná - těším se na film

Bara Zelenkova
14.07.2016

Dočetla jsem třetí díl Osmisvěťanské ságy „Rodina“. Bylo pro mě potěšením objevování dalších osudů hlavních hrdinů předešlých dvou knih „Seznámení“ a „Včelí lid“. Autorka zachovala svůj velmi osobitý styl vyprávění z několika úhlů pohledů a u „Rodiny“ ho dovedla ještě o kousek dál. Vše je dokonale a precizně skloubeno - celý děj a i jednotlivé zápletky do sebe krásně zapadají a bavilo mě, když autorka někdy velmi nenápadně - jenom náznakem, krátkým flashem, několika větami nebo jenom pár slovy připomněla situaci, nebo postavu z minulých dílů. Text je zase o něco propracovanější, krásně plyne a výborné jsou taky dialogy. Postavy jsou opravdové, uvěřitelné a mají svoje klady i chyby. Procházejí dějem, vyvíjí se, mění…Lea je chvílema tak milující a dívčí, že snad i zapomenu na její super schopnosti, ale pak jí dění popostrčí a ona se neohroženě postaví i proti nejsilnější potens Morganě a zachrání tím všechny kolem. Harry zůstal svůj, nafoukaný sólista, arogantní a drsný žák svého nenáviděného učitele pana Connora, ale hluboko uvnitř je v něm předci jenom kousek hodného kluka, který v té nevypjatější situaci povyskočí a zachová se správně hrdinsky, a dokonce čeká na poděkování. Ben, podivín, bolesti hlavy z něj můžou udělat měkkotu, ale neudělají. Lea ho snad trošku nečestně, ale v zájmu vyššího principu sice opustila a někdy se v něm nevyzná, ale zdá se, že ho stále miluje. Je to s těma city ke dvěma mužům prostě složité. A pak je tady výborný James, v něčem možná podobný Harrymu, pro mě vychází jak velký sympaťák i když se v minulosti zachoval jako sobec a zdrhnul z boje. A objevuje se i několik nových postav, hlavně Amanda a s ní návrat do reality současného světa. To mě na Osmi světech baví. To prolínání světů, situací - z reality někam na vzdálenou planetu a zase zpět - ale všechno je nepředvídatelné, napínavé, žádná pohádka na způsob Arabela a Rumburak. Mohla bych psát dlouho… ale ať nevyzradím víc, než je nutné. Rodinu doporučuji. Mladá autorka dokazuje, že první kniha nebyla náhodný výstřel a jsem přesvědčená, že další díl (neplánovaný) mě nezklame. Těším se, opravdu. Bára

Bara Zelenkova
09.06.2016