Veru.Viti Veru.Viti komentáře u knih

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Hrozně jsem se bála začít číst tuhle knihu vzhledem k ne uplně dobrému hodnocení a stejně tak komentářům. Čekala na mě na poličce skoro půl roku. Kniha se mi četla dobře, děj mě bavil. Musím uznat, že jsem se v jednu chvíli malinko ztratila a nebyla jsem si jistá, jestli ději vůbec rozumím. Ale po pár stránkách to bylo objasněno lépe a už jsem zase mohla číst. Na konci mi malinko chybělo objasnění nekterých věcí. Dala bych 3,5 hvězdy. Uvidíme, jestli Loutkář bude lepší.

05.11.2018 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Knihu jsem si koupila, protože se mi velmi líbil film. A během čtení mě hodně překvapilo, že se od filmu v některých věcech hodně liší. Ale nevadilo mi to, alespoň jsem byla vždy překvapená. Kniha je čtivě napsaná. Střídají se vypravěči a to udržuje celou knihu v akční rovině. Ani chvíli jsem se nenudila a nechtěla přeskakovat. Moc hezky pojaté takto vážné téma. Po dočtení jsem dlouho přemýšlela jaký konec se mi "líbí" víc. Jestli ve filmu a nebo v knize. A oba mají svým způsobem dobrou myšlenku. Kniha se mi líbila a doporučuji.

05.11.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Perfektní kniha. Bála jsem se, že celou dobu budu srovnávat s Hanou, ale nestalo se. Kniha se mi líbila, je moc dobře napsaná, čtivá jako blázen. Líbily se mi charaktary postav. To jak byly dobře popsány, ale i to, že to nebyly tuctové "hlavní hrdinky" - měly svoje chyby, ale byly i něčím krásné. Jak napíše paní Mornštajnová novou knihu, určitě si ji zase přečtu.

05.11.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nikdy bych neřekla, že hrůzy z koncenráků půjdou popsat mile a čtivě. Na jednu stranu knihu chcete odložit, protože ufff. Na druhou stranu ji odložit nechcete, protože je to tak mile napsané. A vlastně víte, že Viola zvládne utéct, takže se těšíte na ten konec. Jediné, co bych knize vytkla je vlastně ten název. Viola (naštěstí) řádění Mengeleho nepocítila tolik, jako stovky jiných.

25.10.2018 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nápad knihy je moc dobrý. Pojmout takovéhle téma očima malého chlapce má obrovský potenciál. Kniha je skutečně milá, ale bohužel místy až přehnaně naivní. Myslím, že některé věci by malému Brunovi už došly. Z toho co viděl (lidé si lehnou a nezvedají se) a z toho, co mu vyprávěl Šmuel. Celkově je to ale kniha milá, čtivá. Taková jednohubečka.

25.10.2018 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Moc dobrá kniha. Samozřejmě jsem ji musela mít doma kvůli té dokonalé obálce. Jak jsem si ji vzala prvně do ruky už nešla odložit. Všechny knihy, které čekají na přečtení šly stranou a pustila jsem se do tohohle thrilleru. A jsem za to moc ráda. Díky krátkým kapitolám doslova musíte číst dál. I když už je čas jít do pelechu nebo třeba vařit oběd... . Kniha je tak čtivá, profesor Theo mě bavil už od začátku. Líbí se mi to celé - jak je to napsané, vymyšlené, zpracované. Hodnotit musím jednoznačně pěti hvězdičkama a doporučuji!

25.10.2018 5 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Námět byl opravdu zajímavý, ale asi jsem od toho čekala víc. Prostřední část knihy mě vyloženě nebavila. Hlavní hrdinka mi nepřirostla k srdci a od samého začátku mě štvala. Uprostřed nejvíce, kdy se xxx stran vůbec nic nedělo, pouze si povídala sama se sebou. Na konci už to zase hezky frčelo. Po dalších knihách od této autorky už asi nesáhnu.

18.10.2018 3 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

*Může obsahovat spoilery*
Kniha mě hrozně zklamala. Čekala jsem od ní asi moc. Popisy snahy o záchranu tučňáka a chování malého fešáka ve fraku mě bavilo. To se ovšem nedá říct o jeho zachránci. Vnitřně mi vadilo, že zachrání tučňáka, vezme si ho domů a pak frčí cestovat a o tůču se musí starat někdo jiný. Jak tam sám píše "díky dobrovolníkům mě to příliš neobtěžovalo". Jako vážně? "Neobtěžovalo?" Uff to mi tam strašně vadilo. A pak samozřejmě snaha mluvit za tůču. Myslím, že čistý popis jeho výrazu by bohatě stačil. Bohužel. Knihu nedoporučuji.

09.10.2018 2 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavý námět. Bavilo mě to číst. Krátké kapitolky střídající hlavní hrdinky přímo nutí k dalšímu čtení. Malinko jsem postrádala chybějící uvozovky, ale po čase si člověk zvykne. Proč ubírám jednu hvězdičku je vlastně pocit, který jsem měla po přiznání myšlení Jane na konci knihy. A stejně jako předchozí čtenáři si myslím, že by se do takového domu mohl někdo jen s těží nabourat. Každopádně za nápad a čtivost hodnotím velmi kladně.

09.10.2018 4 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Tahle kniha mě opravdu bavila. Od začátku jsem se začetla a nemohla jsem knihu odložit. Líbil se mi styl vyprávění a můžu říct, že jsem to vůbec nečekala. Celou dobu jsem si myslela, že vrah je někdo jiný. Když jsem četla zdejší komentáře o tom, jak to nikdo nečekal, tak jsem se smála a věřila, že to rozlousknu. A vůbec ne. Moc pěkná kniha, kterou určitě doporučuji.

09.10.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Už nějakou chvíli přemýšlím, jestli se mi kniha líbila a nebo ne. Veliké části knihy bych bez zaváhání dala pět hvězdiček, protože je kniha napsaná opravdu poutavě, bavilo mě to číst, fandila jsem Christianě i Detlefovi. Na druhou stranu je docela strašný, co všechno se v tý knize děje.

** spoiler ** - nejvíce mě asi zklamalo, když jsem zjistila, že stejně nepřestala fetovat. Celá ta kniha má tak nadějný konec, že jsem po dočtení měla radost, že se toho konečně zbavila. A pak si přečtu poslední stránku a zjistím, že jí je 51, napsala druhou knihu, ve které píše, jak vesele fetovala dál. Úplně to pokazilo tu naději, která byla napsaná na konci My děti ze stanice ZOO.

02.10.2018 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Moc hezká knížka. Na začátku jsem měla pocit, že se přes ty pohádky neprokoušu, ale musím říct, že to rozhodně není kniha jen pro mládež. Frederik Backman je neuvěřitelný spisovatel. Jeho přirovnání, využití slov, ta fantazie, kterou musí mít. . . je to opravdu jedinečné čtení. Často jsem musela úryvky doma předčítat, protože jsem si to nemohla nechat jen pro sebe. Kniha mě nahlas rozesmála i téměř rozbrečela. Jsem moc zvědavá na Muž jménem Ove.

24.09.2018 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nikdy jsem nechápala, jak někdo může knihu označit jako "MILÁ". Teď už to chápu. Bože, to je tak milá knížka. Simona jsem si zamilovala, ale kdo mě bavil a zajímal ještě víc byl Blue. Knížka se četla fakt neuvěřitelně rychle. Kupte si tuto knihu, k tomu sušenky Oreo a šup přečíst.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Neuvěřitelně mě baví styl této spisovatelky. Podle mě by mě bavil i návod na kuličkové pero, pokud by ho psala právě Liane Moriarty. Stále u mě vedou Sedmilhářky, ale každopádně se mi kniha líbila. Byla jsem zvědavá na vyústění a konec mě donutil po zavření knihy ještě nějakou chvíli přemýšlet. Určitě knihu doporučuji.

Panenka Panenka Hollie Overton

Knihu mi půjčila kamarádka. Bez přečtení anotace jsem se do ní pustila a nelituji. Bavil mě děj a byla jsem zvědavá jak to celé nakonec dopadne. Musím žíct, že jediné co mě zklamalo byla poslední stránka. Nebo dvě. Ten úplný konec mi k té knize příliš neseděl. Ale to je čistě můj pocit. Jinak kniha čtivá a napínavá. Doporučuji.

17.09.2018 4 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

Zvláštní kniha. Původně jsem myslela, že ji po pár stránkách budu muset odložit. Miniaturní písmo a řádkování mě odrazovali od každé další kapitoly. Nakonec jsem knihu dočetla. Bavil mě začátek a fakt mě bavil konec. Bohužel ubírám další hvězdičku za prostřední část. Na můj vkus až příliš zdlouhavý a plný opakování.

17.09.2018 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Mně se knížka skutečně líbila. Pro někoho předvídatelný wow moment mě dostal. Já jsem tedy asi trubka, ale fakt jsem to nečekala. Do knížky jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Bavily mě hlavní postavy, jejih přemýšlení i konec. Já jsem za sebe opravdu spokojená. Hodnotím plným počtem a doporučuji.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Petra soukupová má opravdu jedinečný styl psaní. Neuvěřitelně dlouhá souvětí - klidně přes půl stránky. Absence uvozovek v přímé řeči. Po pár stranách si ale na všechno zvyknete a ponoříte se do příběhu. Musím říct, že jsem si oblíbila babičku, to je sympaťanda. Kniha se četla opravdu dobře. Doporučuji.

27.08.2018 5 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Příběh o dívce jménem Aza, která trpí úzkotí a strachem z nakažení. Musím říct, že popsáno to bylo opravdu věrohodně. Hlavní hrdinky mi bylo líto. Neskutečně jsem si oblíbila její největší kamarádku Daisy. Je rozkošně prdlá a pro každou srandu. Kniha je čtivá a odpočinková.

27.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Perfektní a čtivá knížka. Přečteno během dvou večerů. Už chápu, proč má tahle kniha tak vysoké hodnocení. Příběh rozdělený do tří částí. První, kterou vypráví Mira jsem si zamilovala úplně, prostředek nám mnoho věcí vysvětlí a pak vyprávění tety Hany a pochopení všeho, co bylo v knize do té chvíle.. vlastně i samotné obálky. Knihu jsem si zamilovala. Doporučuji.

27.08.2018 5 z 5