Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Jsem ráda, že jsem jako první nečetla tuto knihu, ale až další autorčinu Pandu v nesnázích. Oproti Pandě je totiž tehle příběh tak trochu plytký, předvídatelný a přestože nápad s nebem mi přišel jako genální, celkový dojem to bohužel zanechalo průměrný. Škoda, škoda... Cynismus a humor hlavní hrdinky mi chvílemi vadil a chvílemi přišel docela k chuti, ale možná toho bylo až moc.

12.01.2020 3 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Tentokrát dost váhám s hodnocením, protože kniha byla opravdu hodně čtivá, začátek slibný, ale nějak mi ten děj přišel až příliš jednoduchý, všechno vycházelo podle plánu. Největšího padoucha jsem sice neodhalila, ale nepřišlo mi až tak skvěle naplánované. Zkusím další díl a uvidím, jsem zvědavá, kam tohle může směřovat. Ale srovnávání s Dextrem mi vůbec nesedí, tohle je prostě jen slabý odvárek, bohužel.

04.01.2020 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Velmi přínosná kniha, myslím, že by se každému hodilo mít ji doma a občas nahlédnout, všem by nám bylo lépe na těle i na duši. Samozřejmě ne se vším souhlasím, některé kapitoly mi přišly dokonce zbytečné, ke konci jsem měla pocit, že už se nedozvídám nic nového, jen se prostě autorka chtěla vyjádřit k tématu, ale nic nového už nepřinesla. Každopádně ale doporučuji všemi deseti! Navíc úplně skvostné grafické zpracování.

31.12.2019 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Už předchozí kniha pro mě trochu ztrácela kouzlo, nešlo ani tak o detektivní linku, jako o vztahy a tady se to ještě vystupňovalo. Sice tam bylo nemálo mrtvol, ale zhruba celou polovinu knížky se jen řeší, kdo na koho a proč žárlí. Pro mě je přidaná hodnota prostědí Číny, protože jsem se zase dozvěděla něco o zvycích a životě na druhé straně země, ale co se týče zápletky, tak je to prostě slabé. Celá tahle série je vlastně průměr, ani nevím, co mě tam láká číst další a další díly, ale pravděpodobně to zas zkusím s pokračováním a budu si pak stěžovat na to samé :-)

19.12.2019 3 z 5

Odemykání dětského potenciálu Odemykání dětského potenciálu Jan Mühlfeit

Velice přínostná kniha. Považuji ji ještě o level lepší než oba díly Aha! Rodičovství. Odemykání dětského potenciálu je i pro rodiče starších dětí, nabízí nové pohledy na výchovu a přístup k úspěchu a neúspěchu dětí, na jejich prospěch ve škole. Pro nás je tohle ještě daleko, ale neuškodí si knihu přečíst a až to bude aktuální tak si ji zopakovat. Takže velké doporučení pro všechny rodiče!

17.12.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

V první řadě jsem čekala něco trochu jiného, víc detektivku, nebo alespoň takový pocit jsem z knihy měla podle sociálních sítí. Víc než detektivka mi to přišlo jako psychologické drama, hlavní zápletka se pozvolna odkrývala a já musím přiznat, že jsem měla nejdřív pocit, že bude kniha o něčem trochu jiné. Jenže celkově mi to přijde takové překombinované, ani jedna postava mi vlastně nebyla sympatická. Styl psaní je ale prostě líbivý a čtivý, takže na konci mi vlastně bylo líto, že jsem knihu dočetla. Celkově je ale tohle psaní pro mě ve stejné škaltulce jako Hartl, Viewegh - nenadchne, neurazí, ale jako odpočinkové čtivo je to úplně v pohodě.

26.11.2019 3 z 5

Aha! Rodičovství – Sourozenci Aha! Rodičovství – Sourozenci Laura Markham

Spousta věcí hlavně v začátku se opakuje z prvního dílu, takže to byla trochu nuda, jelikož jsem je četla poměrně brzy po sobě. Rozhodně jsem tam ale opět našla mnoho užitečných rad, které se snažím aplikovat. Když je člověk důsledný, tak to opravdu funguje.

21.11.2019 4 z 5

Kavárna malých zázraků Kavárna malých zázraků Nicolas Barreau

Nic složitého, ale velice příjemné čtení. Celý příběh byl teda dost průhledný, vlastně nepřišlo nic, co by mě překvapilo, každá zápletka se hned vyřešila. Ale v rámci žánru to považuji za docela dobré a takovou oddechovku jsem si prostě potřebovala teď přečíst.

11.11.2019 3 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Perfektně vedený rozhovor, dozvěděla jsem se mnoho užitečných a zajímavých věcí. Nejpřínosnější pro mě byly, jako pro rodiče, témata ohledně pohybu dětí, ale i další názory a fakta mi přišla skvělá. Určitě budu tuto knihu doporučovat dál.

31.10.2019 5 z 5

Jako fakt by mě zajímalo, jak se může tohle stát bestsellerem. Když pominu ty pošahané myšlenky, tak v celé knize se tolikrát opakovaly ty samé věty, že by snad stačilo deset stránek a bylo by řečeno to samé.
SPOILER :-D
Ponožky nedávejte do klubíčka, protože pak nemůžou odpočívat, oblečení ve skříních pravidelně hlaďte a povídejte si s ním, aby se cítilo dobře.

Co to proboha bylo???

01.10.2019 1 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Ne úplně všechna témata rozhovoru mě bavila, někdy mi to přišlo zbytečně odborné. Ale co se týče například témat rodičovství a výchovy dětí, tak mi bylo čtení sympatické, některé věci jsem si utvrdila a další jsem se dozvěděla. Celkově jsem ale čekala trochu svižnější text.

01.10.2019 3 z 5

Krátké, ale intenzivní. Další Backman, co mi vehnal slzy do očí!

26.09.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Ke knize jsem přistupoivala dost skepticky, protože nesnáším ty nálepky typu "světový bestseller" a podobně, většinou se jedná jen o marketingový tah a kniha mě zklame. V tomto případě ale nebudu šetřit chválou. Skvěle, svižně napsané, krátké kapitoly krásně gradují napětí. Pachatele se mi až do poslední chvíle nepodařilo odhalit, takže jsem si to užila od začátku do konce. Těším se na další díly!

08.09.2019 5 z 5

Jak vychovávat děti podle hvězd Jak vychovávat děti podle hvězd Marie Svobodová

Pro mě velmi užitečná kniha. Máme doma dvouletého Býka a na něj to teda absolutně sedí, až mi to přijde trochu strašidelné. Teď se nám narodilo lvíče, tak uvidíme, jak to bude fungovat u něj. Na mě popis taky sedí téměř přesně. Moc mě tohle čtení bavilo.

02.09.2019 4 z 5

Čas psychopatů Čas psychopatů František Honzák

Kupodivu mě bavila hlavně první odborná část od Radkina, i když jsem se víc těšila na tu druhou historickou. Ale tam už mi přišlo tak zvláštně psané, blbě se mi to četlo, cítila jsem z toho hodně arogance. Nevím, jak přesně bych to popsala. Ani jsem se nedozvěděla moc nových informací a to mě historie nijak zvlášť nebere.

02.09.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Musím říct, že tohle se mnou docela slušně zamávalo. Dost jsou asi na vině hormony, začala jsem jí číst těsně před porodem a dočítala po, což asi není pro matku úplně ideální téma. Nikdy jsem nečetla knihu z prostředí Afriky, takže bylo zajímavé poznat novou kulturu. Samotné téma knihy je neuvěřitelně těžké, nedokážu pochopit, že to napsala holka, nebo žena, stejně stará jako já. Tolik mateřského citu, ztracených životů, těžkých životních rozhodnutí... Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto roku.

26.08.2019 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Tak původně jsem si myslela, že Běsa bude lepší než Malinka, ale je to pro mě asi srovnatelné. Není to špatně, čte se poměrně svižně, ale jak mě ze začátku ten příběh docela chytil za srdce, tak postupně moje nadšení začalo odpadávat. Velmi zajímavé je propojení všech těch osudů, ale nějak mě to nedokázalo citově úplně pohltit. Poslední naději jsem vkládala do ručně psaných zápisků, ale ani ty nakonec nebyly tak přelomové, jak jsem asi očekávala.

13.08.2019 3 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

Už jsem dlouho neměla v ruce nic od Rudiše, takže jsem zapomněla, jak to mě to vlastně může bavit. Rádoby jednoduché dialogy založené na opakování, ale je to mnohem autentičtější než nějaká složitá souvětí. Vlastně je to takové jednoduché vyprávění, které v sobě nese spoustu moudra. Nejednou jsem se fakt zasmála, můžu doporučit jako takovou jednohubku s životním moudrem.

07.08.2019 4 z 5

Znovuzrozený porod Znovuzrozený porod Michel Odent

Ach jo, kdyby to takhle mohlo fungovat všude... Po přečtení přesně vím, co bylo při prvním porodu špatně a proč to nešlo a teď 14 dní před termín mi to teda na klidu nepřidalo :-D
Ale je to velmi poučná kniha. Zajímavé, že na některé věci se přišlo už před tolika lety a doteď nejsou některé porodnice schopné je aplikovat.

31.07.2019 4 z 5

Animálium Animálium Jenny Broom

Dokonalé ilustrace, zajímavé informace, jen ten koncept a výběr zvířat mi přijde hrozně nahodilý a nenašla jsem v tom žádný systém, asi bych uvítala něco trochu víc ucelenějšího a obsáhlejšího, nicméně je to opravdu nádherná kniha.

28.07.2019 4 z 5