Kavárna malých zázraků

Někdy člověk nejprve musí ztratit půdu pod nohama, aby se dostal do sedmého nebe. Nelly zbožňuje čtení, věří na znamení a – je nešťastně zamilovaná. Jednoho dne v knize své babičky narazí na záhadnou větu a bez dlouhého rozmýšlení udělá něco, co by nikdy nepokládala za možné: vezme všechny své úspory, koupí si červenou kabelku, kvapně opustí Paříž a vydá se po stopách oné knihy do Benátek. Na své cestě se dostane až do srdce města na laguně, které pro ni připraví nejen setkání se šarmantním Benátčanem, ale také kouzelnou malou kavárnu, v níž čekají tajemství a dějí se zázraky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/363236/kavarna-malych-zazraku-tiu-363236.jpg 3.828

Das Café der kleinen Wunder (2017)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Kavárna malých zázraků

anno9743

Dobrý rozjezd, pak to trošku vázlo a vázlo a vázlo, až jsem dočetla jen z povinnosti.. Hlavní hrdinka mě spíš popouzela, než že bych s ní cítila, červená knihovna kde chybí nápad, naopak je příliš mnoho "náhod".

attila1
15.11.2018

Podle obalu knížky jsem čekala,že to bude lepší. Chvílemi jsem se i u knížky nudila. Za mě průměrné hodnocení.

pip11
14.11.2018

Pěkné a laskavé, takové pohlazení. Líbily se mi procházky Benátkami.

MagdalenaSlaba
21.10.2018

Příjemná, pohodová četba.

PeťkaW.
05.10.2018

Zpočátku mě kniha rozčilovala svou šílenou naivitou. Hlavní hrdinka mi přišla spíš jako patnáctiletá puberťačka, než pětadvacetiletá vysokoškolačka, která by zasloužila ne jednou proplesknout. Nedokázala jsem pochopit její zamilovanost ani absurdní strachy. Teprve, když odjela do Benátek, začalo mě čtení bavit. Příběh se ustálil, vyprávění odsýpalo, styl autora byl hned o poznání čtivější a příchod Valentina knihu krásně oživil. Trochu mě mrzelo, že linka s pátráním po minulosti babičky byla spíš jen doplňkovou myšlenkou, než jedním z hlavních motivů. Čekala jsem trochu větší tajemno a zápal do hledání. Všechno se vysvětlilo až v samém závěru. Ale jinak pohodové čtení. 100 % romantika, s kupou "náhod", samými milými postavami a přeslazeným happyendem. Nesmíte od knihy čekat žádné zázraky a naopak musíte počítat s tím, že dostanete pořádnou nálož červené knihovny se vším, co k ní patří. Ale výborně se to četlo a až na ten nudnější úvod jsem byla vlastně překvapivě spokojená :) Jednou za čas jsou ta srdíčka zkrátka potřeba :)

Blondebookdevil
09.07.2018

Tohle byla přesně ta oddechovka podle mého gusta. Hezká obálka s kávou mi padla do oka a příjemně se četla, z čehož jsem měla velkou radost, protože většinou nemám štěstí na to trefit na dobrý a ne příliš přeslazený román. A teď... Kdy vyrazit do Benátek?

misowi84
04.07.2018

Kavárna malých zázraků pro mě byla příjemnou oddychovou
četbou a zároveň něžným pohlazením..
Knihu jsem si vybral čistě náhodně, podle příjemného obalu a velikostí
písmenek. A rozhodně nelituji.
Romantický příběh Nelly, se mi od samého počátku líbil.
Fascinovalo mě velmi příjemné detailní popisování prostředí.
Mnohdy jsem u knihy dostával hlad a chuť na kávu :-)
Rozhodně doporučuji :-)

TerkaM
17.06.2018

Od Nicolase Barreaua jsem četla již dvě knihy - Láska v Paříži a Úsměvy žen - a obě se mi moc líbily, takže jsem již s jistotou šla i do autorovy další knihy a to Kavárny malých zázraků. Na úvod musím konstatovat, že autorův styl psaní zůstal stále stejný. Nezhoršil se a stále pro mě byl příběh skoro až neskutečně čtivý.

Přesto jsem bohužel našla věci, které se mi v knize nelíbily, ale vzhledem k tomu, že jedna z těch dvou věcí se týká závěru, nemohu se o ni podělit bez toho, abych jakkoliv nevyspoilerovala, jak to dopadne. Snad jen to, že to bylo klišé největší a zrovna u autorových knih bych tady tohle nečekala. Nebo jsem od něho už dlouho nic nečetla, tak si to nepamatuji.

Tou druhou věcí je to, že hlavní hrdinka v dnešní době vlastnila jen nějaký předpotopní telefon a přitom je zhruba v mém věku. Ano, jistě, nadevše milovala knihy, nicméně je hodně lidí, kteří milují knihy a mají dotykový telefon.

Tohle urputné odmítání moderních technologií u takhle mladého člověka, mě celkem štvalo. Klidně můžete mít dotykový telefon za pakatel, že jo. A můžete s ním jenom volat a smskovat, na tom přece není nic špatného. Ale tohle je můj názor.

Abych to nějak shrnula, kniha se mi líbila, ale právě od tohoto autora bych vyjmenovala daleko lepší knihy než Kavárnu malých zázraků. Ale myšlenky v ní byly hezké, to se musí nechat.

Nicolas Barreau

Nicolas Barreau