Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Nejzásadnější problém mám asi s tím, že po prvních pár stránkách jsem si fakt nebyla jistá, jestli jsem knihu už nečetla. Nečetla, ale je prostě tak stejná jako ty předchozí, že mi fakt přišlo, že už to mám za sebou. Nebudu si tady honit triko a hanit celou sérii, je to legrace, sama jsem se několikrát od srdce zasmála. Ale prostě kdyby to byla jedna kniha, tak bych asi byla spokojenější. Takhle mám fakt pocit, jako když čtu pořád to samé dokola. Mám doma i čtvrtý díl, takže taky padne, ale už do toho prostě jdu s určitou skepsí.

03.03.2019 3 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Pro mě zatím jedna z nejpřínosnějších knih o výchově, kterou jsem četla. Vždycky když je u nás nějaká vyhrocená situace a zvládnu si vzpomenout na tuhle knihu, tak se uklidním, protože najednou pochopím, jak ten dětský mozeček funguje, zkusím nějakou z popisovaných metod, a když to už fakt není extrémní záchvat vzteky, tak to fakt zafunguje. Trochu mě mrzí, že jsem knihu nečetla už dřív, ale v břiše mi roste další pokusný králík, tak uvidíme, jak to bude fungovat od začátku. :-)

01.03.2019 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Knize se rozhodně nedá vzít, že je nadmíru čtivá. Jenže... Celé mi to přišlo hrozně překombinované, chvílemi jsem se úplně ztrácela v dějové lince a k některým kapitolám jsem se musela znovu vrátit. Hodně postav, které se mi sem tam pletli...a zas trochu otevřený konec, takže nás autor asi brzy překvapí něčím dalším. Není to špatná detektivka, to vůbec ne, ale byl toho fakt moc a nakonec to celé rozuzlení nebylo tak famózní, jak by člověk od takového děje očekával. První díl byl pro mě lepší. Ještě dodám, že mi bylo sympatických hned několik postav, přestože to nebyly žádné ukázkové charaktery.

25.02.2019 3 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Během první poloviny knihy jsem si myslela, že půjdu s hodnocením daleko daleko níž, ale zhruba za tou půlkou přišel zvrat, objevili se pohledy nových postav a kniha se rázem stala zajímavější. Do té doby mi všichni 3 chlápci lezli dost na nervy a říkala jsem si, proč s touhle knihou vlastně ztrácím čas. Ale pak to bylo fakt o 100% lepší a musím uznat, že některé pasáže mi i vehnaly slzy do očí.

14.02.2019 4 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Nádherný příběh o tom, jaké může být přátelství mezi muži. Tohle by se ženským asi nestalo :-)
V Dolomitech jsme byli na dovolené, takže jsem měla hned jasnější představu o horách, které jsou v knize popisovány. Velmi příjemné čtení, hluboké myšlenky a krásné popisy přírody.

08.02.2019 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Začátek byl pro mě trochu složitý, přece jen zorientovat se v čínských názvech a jménech není úplně jednoduchá záležitost. Pak ale příběh začínal nabírat na obrátkách, napětí, napětí, napětí, až ten konec mě tak úplně nepotěšil, přišlo mi to trochu překombinované. Nicméně to ale považuji za velmi zdařilou detektivku, Peter May je úžasný vypravěč. Navíc jsem ráda, že jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací o čínské kultuře. Další díly mě určitě neminou.

22.01.2019 4 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Uf, tak jsem na konci. Byla to perfektní sonda do Itálie, všemi knihami mě provázelo plno emocí a musím říct, že za celou dobu jsem s neoblíbila ani Lilu ani Elenu, v podstatě by se dalo říct, že mi snad nikdy hlavní hrdinka nelezla tak na nervy. A to je vlastně dobře, protože v tomto případě to jen dokazuje, jak bravurně a sugestivně jsou knihy napsané. Tento poslední díl mi nadneseně řečeno spravil chuť po tom předchozím, který mi přišel až moc žensky zaměřený. V závěrečném díle se dořeší spousta věcí, ale spousta jich také zůstane nevyřčena, tak mají mozkové závity ještě chvíli co na práci. Jsem prostě ohromená touto autorkou, dokonce bych řekla, že jsem ještě nic tak perfektně napsaného nečetla.

10.01.2019 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Asi nejsem ta správná věková skupina, i když, co jsem vlastně čekala, že jo :-) z trojice autorů jsem znala jen Johna Greena, na kterého jsem sázela, ale nakonec mi jeho příběh přišel asi nejslabší. Všechny tři příběhy jsou o lásce, ale prostě spíš pro puberťáky, než pro zralé matky jako jsem já :-D ale byl to příjemný oddych.

19.12.2018 3 z 5

Zajímavý počin, některým názorům jsem naprosto rozuměla, i když já bych nikdy neměla odvahu se odstěhovat a odříznout se úplně od světa. Některé rozhovory mi přišly zvláštně ukončené, chyběla mi pointa. Ale celkově hodnotím dost kladně.

17.12.2018 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Opravdu vtipná kniha, jen je asi lepší si ji dávkovat a nečíst najednou. Já jsem posledních 80 stran přečetla najednou a už mě to tolik nebavilo, bylo to hodně stejné. Největší přínos spatřuji v tom, jak kniha boří všechny předsudky ohledně nebezpečných muslimů a cizinců obecně. Nemohl by ji Ježíšek přinést Pitomiovi? :-D

07.12.2018 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Kdyby bylo víc takových pánbíčkářů, kostely by asi byly plnější. Možná trochu kontroverzní osobnost, ale jak sám říká, i církev musí jít prostě trochu s dobou, aby byla atraktivní. Milé čtení, chce to si rozhovory trochu dávkovat, aby člověk nebyl přesycen. Jsem sice zarytý ateista, ale to mi nebrání poznávat i druhou stranu. Moudrý člověk.

23.11.2018 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Nechci, aby to vyznělo blbě, ale jak mohl tohle napsat chlap? Tahle otázka se mi honila hlavou vlastně celou dobu, co jsem knihu četla. Kniha je perfektně napsaná, opravdu jsem až nechápala, jak může muž psát tak sugestivně příběh z pohledu ženy. Příběh mě nadchnul, hltala jsem každou stránku a prožívala každou událost, která se ve vesnici stala. Opravdu skvělý styl psaní, jsem nadšená a určitě to není můj poslední Hájíček.

21.11.2018 5 z 5

Kvások Kvások Lenka Mančíková

Pokud chce někdo začínat s pečením chleba, tak tuhle knihu můžu s klidným srdcem doporučit. Vše perfektně vysvětleno, zajímavé recepty, praktické rady. Prostě super.

21.11.2018 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Moje prvotní nadšení vystřídaly poměrně veliké rozpaky. Ze začátku mi kniha přišla svižně, vtipně napsaná, postupně se začal rozjíždět temný příběh, který mi ale bohužel přišel rozplizlý, zbytečně natahovaný. Úplně všechny postavy jsem vlastně nesnášela, přišlo mi, že jednají nelogicky a afektovaně. Celé mi to vlastně nakonec moc nesedlo, bylo to zbytečně dlouhé.

SPOILER
Když prostě skoro od začátku víte, že nic nedopadne dobře, všechno se blbě zamotá a Malka se pořád chová jako kráva, motivace čtení a prožívání příběhu dost klesá. Navíc mě jako matku neuvěřitelně iritovalo chování těhotné, tohle jsem vůbec nechtěla číst, i když to do příběhu patřilo. Asi jsem už měkouš. :-)

08.11.2018 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Masakr! Myslela jsem, že mi u téhle knížky exploduje hlava. Konec je možná trochu překombinovaný, ale jinak je to naprosto perfektní severská detektivka. Promyšlené, napínavé, skvěle napsané. Už se těším na další díly, tohle je fakt něco pro mě!

29.10.2018 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

No nebudu lhát, čekala jsem trochu větší pecku, když to ovládlo knižní svět. Kniha se mi líbila, jen se mi to nečetlo úplně lehce. Jsem technický antitalent, takže nějaká chemie a fyzika jsou mi fakt cizí. Bylo tedy hodně těžké se v textu zorientovat. Nicméně, postava Marka mě fakt bavila a nedovedu si představit, že by si někdo dokázal zachovat duševní zdraví, kdyby zůstal sám na Marsu. Ale Markův humor je fakt super. Některé pasáže mě fakt nudily, ale po zhruba polovině knihy už mě to začalo fakt hodně bavit a nakonec jsem dočítala knihu pozdě v noci, abych nemusela čekat do dalšího dne. Takže nakonec hodnocení veskrze pozitivní :-)

12.10.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Překvapivě dobré! Na knížku jsem se vrhla jen kvůli čtenářské výzvě, abych si splnila knihu, podle které byl natočen seriál, nevkládala jsem do ní žádné velké naděje a přišlo fakt velké překvapení. Styl psaní mě bavil, nedokázala jsem úplně odhalit konec. Čekala jsem spíš takové ryzí čtení pro ženy, ale tohle by snad i chlapi mohli zvládnout. S touhle autorkou jsem asi neskočila, myslím, že náš čeká docela slušný letitý vztah... :-)

18.09.2018 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Nebudu skrývat určité rozpaky, nevím přesně jak se k hodnocení této knihy postavit. Z části je totiž dobrá, vyvolává naprosto znepokojivé pocity a přijde mi i výborně napsaná. Pak ale jsou momenty, kdy mi najednou přijde, jak kdyby to psal někdo jiný, některé věci jsou nedotažené, chybí mi souvislosti a ztrácím se v textu. Asi dobře, že jsem četla první Houbařku, protože nevím, jestli bych se po Anežce pustila do další knihy této autorky.

06.09.2018 3 z 5

Další skvělá kniha od Eleny Ferrante. Neuvěřitelně čtivé a napínavé, přesto, že se jedná o vyprávění o životě. U tohoto dílu mám ale trochu pocit, že to sklouzlo spíš ke čtení pro ženy, ale je to asi dáno tím, ve kterém životním období se obě hrdinky nacházejí. Protože porod, manželství, rodina, nevím, jestli to bude bavit i mužskou část čtenářů. Stále se nemění, že jak Elena, tak Lina jsou mi strašně protivné, a přesto mě to baví.

03.09.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

No, kniha se čte velice dobře, jako všechny Hartlovy knihy. Ale celé je to tak divně přeplácané, člověk vůbec nemá pocit, že by četl o reálných postavách. A jak píše dost dalších čtenářů, po přečtení jedné části už není moc chuť číst příběh znovu, i když se jedná o zajímavý koncept.

03.09.2018 3 z 5