Aha! Rodičovství

Většina knih na téma rodičovství se zaměřuje na změnu chování u dětí. Kniha, kterou držíte v rukou, začíná u nás – tedy u rodičů. Pomůže nám lépe porozumět vlastním emocím. Poskytuje jednoduché a praktické návody, jak zpracovat naše reakce, abychom byli schopni děti vést s empatií, pomocí stanovení zdravých hranic a jasné komunikace. Hlavní vzkaz autorky zní: „Pečujte o emociální vztah mezi vámi a dítětem, docílíte opravdové a trvalé změny. Máte-li toto zásadní pouto s vaším dítětem, nepotřebujete vyhrožovat, vyčítat, prosit, uplácet ani trestat.“ Tři principy doktorky Laury Markhamové: • umění seberegulace • napojování se na dítě a vytváření hlubokého vztahu • koučink, nikoli kontrola...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272011/big_aha-rodicovstvi-0cW-272011.jpg 4.2102
Literatura světová, Literatura naučná, Rodina

Vydáno: , Mladá fronta, Kristián Entertainment

Peaceful Parent, Happy Kids: How to Stop Yelling and Start Connecting

Kniha Aha! Rodičovství

Pianistka

Mnoho věcí intuitivně používám, několik mi jich přijde nereálných vzhledem k individuální rodinné situaci. Autorka se hodně opakuje, kniha by mohla být poloviční.

Lenndy

velmi poučná knížka,některé věci se teda často opakují ale asi je to schválně aby si to rodič zapamatoval :o)

Sorrangar

Kniha je postavena na skvělých fungujících principech (především napojení na dítě), ale za mě by mohla být stručnější. Než jsem ji přelouskal, tak už jsem nevěděl, co bylo na začátku. Užitečné by bylo shrnutí každé kapitoly na jejím konci.

claudiavas89

Hodně nahuštěných myšlenek v utle knižkr

josie55

Skvělá kniha, která mi hodně dala.

veriszv
22.12.2020

Knížek o rodičovství jsem moc nepřečetla, většinou nechávám všechno tak nějak vyplynout. Ale tahle mě zaujala tím, že se zaměřuje na to, jak by na sobě měli pracovat rodiče, nikoliv na to, jak měnit děti.
V knize jsou rozvedeny tři základní principy, a to: umění seberegulace, napojování se na dítě a koučink nikoli kontrola. Autorka uvádí konkrétní příklady a lehce aplikovatelná, praktická řešení a postupy. Není to jen soubor nějakejch rádoby chytrejch pouček.
Takže pokud jste stávající nebo nastávající rodiče, nebo vás tato tematika zajímá, tak tuhle knihu můžu s čistým svědomím doporučit.

Turmee
16.09.2020

Snaha býti vyrovnaným rodičem je zde postavena na základě umění seberegulace (aneb jak můžeme po dítěti chtít, aby se nevztekalo, když nám samotným bouchnou saze dvakrát týdně?), napojení na dítě (prostě s ním buďte) a koučinku (proč by dítě mělo dělat to, co chceme my?).

Další typicky americká kniha o výchově. Teoreticky to všichni všechnou v hloubi duše víme, tady se o tom ale autorka rozkecává na 300 stranách. Všechno by se to dalo shrnout do mnohem stručnějích kapitol nebo bych ocenila bodové shrnutí na začátku/konci každé kapitoly. Stále opakující se věty a fráze mě ke konci už dováděly k šílenství (hlavně tedy "láskyplné vedení").

Fajn byly konkrétní příběhy, návody na různé hry a praktické tipy jak řešit dané situace. Líbilo se mi i rozdělení podle věkových kategorií. Kapitola o trestu byla pro mě asi nejzajímavější, spolu s výchovou k mistrovství.

JanaO118
25.08.2020

Kniha je určena rodičům spíše menších dětí. Celá kniha vesměs shrnuje myšlenku "jak se chovat ke vztekajícímu dítěti a jak ovládnout vlastní vztek". Hodně kapitol jsem jen prolistovala, u několika jsem se zamyslela více. Asi záleží na tom, jaké informace zrovna potřebujete.