Odemykání dětského potenciálu

Knižní zpracování kurzů a seminářů pro rodiče, děti a studenty, které vedou světově uznávaný kouč Jan Mühlfeit spolu s lektorkou Katkou Novotnou, vám pomůže pochopit, v čem vaše děti vynikají. Odhalíte, proč je důležité pomoct dětem objevit skryté talenty a jak je můžete z pozice rodičů podpořit v rozvíjení jejich silných stránek, aby je začali efektivně využívat. V životě, ve studiu a později i v práci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386203/odemykani-detskeho-potencialu-0Cj-386203.jpg 4.146
Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika, Rodina
Vydáno, Management Press

Kniha Odemykání dětského potenciálu

darinakovacova

Tahle kniha mi zpříjemnila můj 34.týden těhotenství. Možná to vypadá jako předčasná četba, ale opak je pravdou. Čtivou populární formou vás navede i k poznání sebe sama.
Navíc po 8 letech zkušeností ve školství si můžu říct, že spoustu věcí jsem dělala s dětmi i tak nějak intuitivně. Kniha takovým základním kamenem, který byste si měli přečíst, pokud vás téma zajímá.

Ukázka, která mě oslovila: “Hodně lidí si myslí, že v procesu učení jsou nejdůležitější vědomosti, data, informace... Data si umíme během pár minut dohledat na Google nebo Wikipedii, to dnes zvládne i poměrně malé dítě... Děti se potřebují naučit informace ověřovat. Informací je přehršle a ony si potřebují ověřit, že ty, které dostávají nebo si je samy našly jsou relevantní a ověřené, potřebují dohledávat, z jakého zdroje pocházejí.”

“Praxe je často taková, že když manažeři nabírají lidi do týmu, nezajímají se o školy, které zájemci o pozice vystudovali, ani jaké měli známky. Zajímá je zkušenost a způsob myšlení.”

BookMoth472
29.06.2020

Kniha, která je nejen o rozumném přístupu k rozvoji dětí, ale i čtenáře samotného. Obsahuje nemalé množství inspirativních myšlenek a krátkých příběhů ilustrujících výhody mentoringu dětí oproti tradičním metodám "výchovy".

swon
10.04.2020

Už někdo dříve tady napsal, že rodiče, které zajímá Montessori přístup ke vzdělávání, si v této knize přijdou na své. K tomuto názoru se přikláním také. Pro rodiče, který k výchově svých dětí přistupuje autoritativně ve stylu "musíš/nesmíš", bude tahle knížka snůškou řečí. Čili rozhodně to není univerzální materiál pro každého rodiče.

Pravdou je, že některé pasáže mě nudily, často se opakovaly. Některé byly naopak velice čtivé a dostavoval se "aha efekt" - jo, tohle je dobrá poznámka, pojďme to se synem taky takto zkusit.

A hurááá - konečně vidím černé na bílém, že škola a známky nejsou jediným měřítkem, jak moc jsou dítě/student top. I když, já byla ten typ, co chtěl mít pořád samé jedničky a pachtil se za červeným diplomem...No, ten sice mám, ale ruku na srdce - výjimečnosti a talentu v tom teda moc není :-)

Doporučuju! I těm trošku zabedněným rodičům, co na fotbale vulgárně nadávají svým dětem. I když...tihle jsou spíš na pořádné proplesknutí. Tady asi ani kniha, ani kurz nepomůžou :-(

anezka5057
17.03.2020

Čtivá, spíše pro rodiče, ale i nerodič si odnese své..

zelena_zabicka
26.01.2020

Kniha je čtivá, zábavná a především zajímavá. Jak již někdo napsal níže, je v ní i řada věcí, které jsem už i já někde četla či slyšela, ale jsou tu hezky v ucelené a v na sebe navazující formě. Moc se mi líbily osobní připomínky, postřehy, zážitky autorů a dalších osobností z jejich vlastních životů. Jen ke konci už se mi zdála možná už kapku dlouhá a některá cvičení už ne moc zajímavá. Také mi trošku vadilo to, že hodně je toho vztaženo ke sportu - uvítala bych širší záběr témat a příkladů. Já vím, že si to člověk může aplikovat, na co potřebuje, ale i tak....

E_Lan
17.01.2020

Velmi zajímavá kniha, která obsahuje řadu zajímavých poznatků, které mi už nyní pomáhají při mém vztahu s mými dětmi. Mohu říct, že i částečné uklidnění mi tato kniha přinesla a tak nezbývá jen poděkovat za velmi přínosný počin nejen pro rodiče...

Verrrunka
17.12.2019

Velice přínostná kniha. Považuji ji ještě o level lepší než oba díly Aha! Rodičovství. Odemykání dětského potenciálu je i pro rodiče starších dětí, nabízí nové pohledy na výchovu a přístup k úspěchu a neúspěchu dětí, na jejich prospěch ve škole. Pro nás je tohle ještě daleko, ale neuškodí si knihu přečíst a až to bude aktuální tak si ji zopakovat. Takže velké doporučení pro všechny rodiče!

iveta3689
31.10.2019

Neobjevila jsem nic noveho, presto me kniha bavila. Ma zajimave myslenky, prehlede usporadane na jednom miste.