Čas psychopatů

Psychopatů – tedy správně lidí trpících disociální poruchou osobnosti – je ve společnosti odjakživa vždy stabilní procento. Ať se pohybujeme kdekoli, je prakticky nemožné se těmto antisociálním parazitům zcela vyhnout – je možné, že mezi ně patří náš soused, nadřízený, volený politik nebo v horším případě rodinný příslušník. Text, v němž spojili síly bratři Radkin a František Honzákovi, pojímá problematiku psychopatie opravdu důsledně. Z Radkinova pojednání se dozvíme, co vlastně psychopatie je, jaké jsou její projevy a příčiny a proč je vhodné při kontaktu s tímto „člověkem bez pocitu strachu“ vzít nohy na ramena. Oba pak v symbióze lékaře a historika v zevrubném dějinném exkurzu čtenáře podrobně seznamují s „dobrými i zlými“ psychopaty, kteří se svým jednáním dokázali zapsat do dějin, a to od doby antických božstev po žhavou současnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/392974/cas-psychopatu-woX-392974.jpg 3.725
Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Galén

Čas psychopatů

Kniha Čas psychopatů

Striberka

I pro mě je kniha zklamání. Pro pana doktora je skutečně psychopat každý druhý. Poznámek pod čarou je zbytečně moc.

VeruRomanská

Bohužel kniha jedno velké zklamání. Bavila mě jen do strany 147. Pak to byla nezábavná změť českých panovníků, což jsem dočítala jen z povinnosti.

Verrrunka

Kupodivu mě bavila hlavně první odborná část od Radkina, i když jsem se víc těšila na tu druhou historickou. Ale tam už mi přišlo tak zvláštně psané, blbě se mi to četlo, cítila jsem z toho hodně arogance. Nevím, jak přesně bych to popsala. Ani jsem se nedozvěděla moc nových informací a to mě historie nijak zvlášť nebere.

tonysojka

Poučné, humorné ale vzhledem k tématu asi až moc lehce napsané. Souhlasím s uživatelem Abulafia.

DanteAlighieri

Knihu jsem četla hlavně kvůli historické části, ale nakonec mě víc bavila ta psychiatrická. Radkin Honzák je pro mě legenda, vůbec mi nevadí, že se jak na přednáškách, tak v knize vyjadřuje po svém. Nekriticky můžu říct, že jsem jeho polovinu hltala, jen jsem nepochopila, proč je historický úvod už v té jeho části a ne až v historické. Kromě toho mi přišel nadbytečný, protože se věnoval psychopatům v mytologii - takže psychopatům vybájeným. Historickou část jsem nečetla celou, vybrala jsem si záměrně jen osobnosti, které mě zajímaly, tedy české panovníky a Jana Žižku. Z těch, co jsem přečetla, mi většina přišla trochu odbytá. Uvítala bych soustředění na psychopatické projevy osobností v širší i hlubší míře, do všeho bych daleko víc šťourala a šla do detailů třeba i s vysvětlením toho, o čem konkrétní projevy v chování svědčily. Nejpropracovanější byl Václav IV., toho jsem si užila. Bavili mě i Přemyslovci – hlavně Boleslavové a kněžna Ludmila. Pak ještě můj miláček Přemysl Otakar II., ale na kapitolu o Václavovi už nemá. Karel IV. mohl dostat víc prostoru na to, o koho jde. Kapitola o Žižkovi mi přišla nezáživná, ale dá se to pochopit, protože o jeho životě nemáme tolik historických záznamů jako o jiných. Zbytek, tedy osobnosti z novodobějších dějin (Bredové, Trenck, Babinský, Jelínek, Urválek), jsem nečetla, takže nehodnotím.

Danuše7

Kniha, ač poučná, nepostrádá i vtipné momenty.

knihovniceVS

Za mě - plný počet... Vyhovoval mi styl psaní, místy jsem se smála nahlas, po odborné stránce super. A druhá část..? Zpočátku mě to trochu překvapilo, poté velmi zaujalo. Upřímně, kde bych se dozvěděla tak neuvěřitelné množství informací..? Jen to holt není kniha pro každého :-)
Záměna Valdic s Valticemi mě tedy taky zamrzela. Alespoň si můžeme být jistí, že RH je jen člověk :-) I když je prostě "boží"...

jprst

Řekl bych, že pan doktor už napsal lepší knihy, než je tato.

Autoři knihy

František Honzák