Verrrunka Verrrunka komentáře u knih

Katka Katka Michael Třeštík

Ty jo, tohle je prostě silný příběh. Neviděla jsem film, takže pro mě docela nové informace. Už jen na tom vyjadřování Katky je znát, tak je na tom hůř a hůř. Pro mě jako matku je to nepochopitelné hned ze dvou úhlů. Jak se může stát matce, že její dítě takhle spadne do drog, a jak se může stát Katce jako matce, že se z těch drog nedostane ani kvůli vlastímu dítěti. Na tohle si asi žiju v moc pěkný bublině. Fotky od Tomáše jsou skvělým doplněním textu.

07.09.2020 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Čekala jsem něco úplně, úplně jiného, v půlce jsem si říkala - a sakra, bude romantika, ale nakonec mě to tak mile překvapilo. Z celkem nevinného nápadu sdílení postele se vyvine zajimavý příběh o několika těžších tématech. Napsáno lehce a čtivě, přesto se nejedná o nějaký průměrnou romantiku.

31.07.2020 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

No když to budu brát vyloženě jako humor, tak jsem se fakt dobře bavila. Ale jinak, bože, tohle fakt někdo čte jakože na vážno? I když bych nehodnotila ten plytký příběh, tak ty divnopřeklady a celkově slovní zásoba knihy mě teda dovádí k šílenství.

24.07.2020 2 z 5

365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka Lukáš Hejlík

Super nápad, moc hezké fotky a plno inspirace. Jak už tu bylo zmíněno, trochu mi nevyhovuje systém řazení podniků, pro vyhledávání konkrétní lokality to není moc uživatelsky přívětivé.

16.07.2020 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Musím říct, že tahle kniha Radky Třeštíkové mi prostě sedla. Vlastně mi přijde asi nejlepší z těch, co jsem četla. Jednak mě bavila ta dějová linka, ale to moravské nářečí, to byla skvělá přidaná hodnota. A i když se mi jiné knihy od Radky tolik nelíbily, musím uznat, že slovní obraty jsou ve všech knihách prostě brilantní.

16.07.2020 4 z 5

60 Montessori aktivit pro miminko 60 Montessori aktivit pro miminko Marie-Hélène Place

Pro někoho, kdo je Montessori pedagogikou nepolíbený, to bude určitě přínosné. Jinak je to spíš jen stručné shrnutí a snaha těch 60 aktivit vycucat z ničeho. Grafické zpracování se mi taky moc nelíbilo.

04.07.2020 2 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Popravdě jsem čekala něco trochu jiného, asi míň té romantické linky. Mnohem víc by mě zajímaly osudy dalších hrdinů knihy, ale třeba se dočkám v dalším díle. Ten si určitě chci přečíst. Přestože romantika není můj oblíbený žánr, tady to má určitý přesah do kulturní odlišnosti, která mě zajímá. Kniha se četla velmi příjemně, na letní oddech jako dělané.

03.07.2020 4 z 5

Maminko, není mi dobře Maminko, není mi dobře Ladislav Hanousek

Myslím, že tohle je "must-have" každého rodiče. Oceňuji tipy na přírodní léčbu. Publikace je moc hezky zpracovaná. S pár věcmi nesouhlasím, ale co se týče řešení dětských nemocí, tak mi kniha přijde jako opravdu přínosná.

03.07.2020 4 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Nejdřív jsem slyšela s panem Etzlerem podcast a jeho vyprávění mě tak nadchnulo, že jsem si hned pořídila knížku. A je fakt skvělá. Zajímavý rozhovor, neuvěřitelný životní příběh, plno informací a názorů na světovou politiku a další problémy. Nesouhlasím úplně se vším, co v knize zaznělo, nicméně mi Tomáš Etzler přijde jako velký sypmaťák. Tuhle edici od Vyšehradu mám moc ráda, těším se na další inspirující rozhovory.

19.05.2020 5 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Perfektní kniha, měla by být jako povinná výbava každého rodiče. Jsem ráda, že jsem konečně narazila na knihu o výchově z českého prostředí, se kterou můžu naprosto souhlasit. Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale rozhodně si jí pořídím domů.

15.05.2020 5 z 5

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Nebýt doporučení v jedné z knih o výchově, které jsem četla, tak bych si popravdě této knížky ani nevšimla. A to by byla velká škoda. Přestože vyprávění je dost naivní, tak ale perfektně odráží dobu, ve které bylo napsáno. Hodně dlouho jsem nečetla takhle starou knihu, ale musím říct, že to bylo dobré zpestření. Nejsem si jistá, jestli může příběh tak plně zaujmout i člověka, který děti ještě nemá, ale pro mě je tahle kniha plná hlubokého zamyšlení nad mateřskou láskou. Navíc je zajímavá i myšlenka, že i když všechny děti vychováte v podstatě stejným způsobem a dáte jim stejnou lásku a péči, každé může být naprosto jiné.

05.05.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nechápu, proč jsem se čtením tak dlouho váhala, protože tohle je prostě pecka. Knížka, která vám nedá spát, dokud ji prostě nedočtete. Celou dobu jsem si vůbec nebyla jistá, kdo za tím vším stojí, rozuzlení se člověk dočká až opravdu na posledních stránkách. Mistrně vystavěný příběh, gradované napětí, prostě jedna velká paráda.

05.05.2020 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Kdybych nečetla na knihu tolik kladných recenzí, tak bych po ní ani nesáhla, protože ta obálka je podle mě fakt katastrofální. A co se týče příběhu, tak mně osobně prostě vadí české reálie v detektivkách. Nějak tomu nemůžu v psané formě vůbec uvěřit, všechna ta jména, která mi přišla fakt blbě vybraná (nejvíc hrůza - Sebastián Zajíc). Nechci knížku vyloženě hanit, nebylo to špatné, ale na to, kolik tam bylo rozjetých dějových linek, tak ukončení bylo takové plytké. Ze všech těch postav mi nebyla sympatická ani jedna a ani jedna mi nepřišla zajímavá. Nenadchne, ani neurazí, ale další knihy od této autorky číst nebudu.

19.04.2020 3 z 5

Čeho je moc... Ze začátku to byla prostě legrace, první díly v pohodě, ten třetí už vyloženě jen opakoval. Aby se autor tomu opakování vyhnul, tak zvolil trochu jiný příběh, který byl ale jen snůška blbostí a vyhrocených situací. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se ani jednou nezasmála, některé slovní obraty mě upřímně pobavily, ale číst tohle byla vyloženě ztráta času.

07.04.2020 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Severní část mi přišla trochu zábavnější a svižnější, ale ze všech Ziburových knih mě bavila asi nejvíc. Možná i proto, že mám k evropským zemím blíž, ale i humor mi tady přišel zajímavější - skvěle vtipně popsané národní stereotypy a k tomu ještě spousta tipů, co v Evropě vidět.

30.03.2020 5 z 5

Krmíme ptáky - ale správně Krmíme ptáky - ale správně Peter Berthold

Já jsem nadšená! Skvělá publikace plná zajímavých a užitečných informací. Škoda, že data jsou všechna z Německa, ráda bych měla srovnání s naší republikou, ale tak třeba se něčeho takévho taky dočkáme. Tleskám a doporučuji, kde mohu.

18.03.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Jak jsem v začátku knihy byla nadšená, tak pak mi to nadšení začalo nějak upadat. Kniha na mě prostě byla moc překombinovaná. Je velmi dobře napsaná, čtivá, ale těch zvratů na mě bylo prostě moc.

18.03.2020 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

"Farma je tak dobrá, že až ji dočtete, budete závidět každému, kdo ji ještě nečetl." Trochu bych to poupravila... "... budete závidět každému, kdo neztrácel čas."
Musím říct, že většinu knihy jsem fakt docela trpěla. Divně vystavěný příběh, špatně napsané vyprávění, kde se pořád opakují ty samé věty typu - počkej, dozvíš se to později. Bylo mi od začátku jasné, že to rozhodně není tak, jak to vypadá, rozuzlení příběhu mě dost překvapilo. Musím říct, že celý ten nápad a finále nebyly vůbec špatné, ale to provedení, to je prostě katastrofální. Až na posledních 30 stránek, které nejsou taky úplný trhák, je to celé tak divně infantilní, jazykově mi to nebylo blízké skoro vůbec. No prostě nevím, tohle teda rozhodně není žádný thriller, který nemůžete vynechat.

15.02.2020 2 z 5

V poslední třetině mi už přišlo, že kniha trochu ztrácí dech, ale ten poetický konec, ten mi to všechno zase vynahradil.

04.02.2020 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Do téhle knihy jsem nevkládala vůbec žádné naděje, v knihovně jsem po ní sáhla prostě jen tak, že jsem si říkala, že si dám něco lehkého, u čeho se nebudu muset soustředit. A nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená a nadšená, příběh trojčat mě bavil, vlastně všechny tři jsem si docela oblíbila, líbil se mi ten vývoj postav. Čekala jsem ještě trochu promítnutí minulosti Gemmy, ale bylo to fakt dobré.

20.01.2020 4 z 5