Katka

Sestupná spirála narkotik, krádeží, prostituce a celkového chátrání. A jenom občasné záblesky odhodlání s drogami skoncovat. Tak vypadala každodenní realita Kateřiny B v unikátním časosběrném dokumentu Heleny Třeštíkové z roku 2009. Co tehdy Katka prožívala a co se s ní dělo poté? Její ucelený příběh ve formě autentických výpovědí zpracoval Michael Třeštík a fotkami jej doprovodil Tomáš Třeštík....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439779/big_katka-e8K-439779.png 3.9171

Kniha Katka

Zorka
07. listopadu

Dokument o Katce jsem viděla několikrát. Je pravdou, že kniha je jakýmsi shrnutím toho, co zaznělo ve filmu, a doplněno je jen pár informací z pozdějšího období. I tak jsem si knížku ráda přečetla a musím říct, že některé informace na mě v psané podobě působily trochu jinak než ve filmu. Nějak naléhavěji. Ta naivita drogově závislých, že když budou chtít, můžou přestat. Ta strmá cesta dolů. Proměna krásné holky v trosku. V rámci protidrogové prevence by měl být Katčin příběh povinnou četbou.

escapelle

Pro ty, kteří viděli dokument, je kniha ztrátou času. Nedozvíte se nic nového. V podstatě slovo od slova přepsaný dokument.

Nunynka

Kniha na jedno odpoledne.

vlkove

O příběhu Katky jsem se poprvé dozvěděla na základní škole, kde nám učitel pustil oba dva dokumenty. Není síla, která by přiměla člověka, když on sám nechce, aby přestal brát drogy. Pro mě je to mnohem silnější příběh než My děti ze stanice zoo. Postupem času jsem i já sama zjistila, že mám docela slabou vůli, proto je pro mě nemyslitelné začít s jakoukoliv závislostí, natož s tvrdými drogami.
Kniha je vlastně přepisem rozhovorů které už známe z dokumentů o Katce.
Je to síla.
Mně kniha připomněla celý ten smutný příběh, žádné nové informace však neočekávejte.

kaczka79

Kniha čtivá, dobře zpracovaná.... Ale Katka jako člověk nevyzrálý... "chci přestat, ale vlastně nechci..." Ta ženská by potřebovala pořádně profackovat, tu už nejde zachránit, jen přežívá a čeká... na další dávku drog... na smrt....

LaCoccinelle

Čtivá knížka. Já k tomu napíšu jen, že DROGY JSOU SVINSTVO, CO DĚLÁ Z LIDÍ TROSKY. Nevěřím tomu, že někdy dokáže Katka s drogami přestat...

osman111

Působivější než My děti ze stanice ZOO. Tuto knihu doporučuji každému. Ať už jako prevenci nebo jako nástroj k pochopení myšlenek a činů narkomanů. Oceňuji, že šla kniha do hloubky. Přečtěte si ji.

Kalkinka

Když jsem knihu četla, pořád jsem si říkala to snad není možný. Perfektně zpracované, čtivé, pro normálního člověka nepochopitelné. Mělo by být povinná četba ve školách.