Katka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sestupná spirála narkotik, krádeží, prostituce a celkového chátrání. A jenom občasné záblesky odhodlání s drogami skoncovat. Tak vypadala každodenní realita Kateřiny B v unikátním časosběrném dokumentu Heleny Třeštíkové z roku 2009. Co tehdy Katka prožívala a co se s ní dělo poté? Její ucelený příběh ve formě autentických výpovědí zpracoval Michael Třeštík a fotkami jej doprovodil Tomáš Třeštík....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439779/big_katka-e8K-439779.png 3.9203
Nahrávám...

Komentáře (60)

Kniha Katka

SilvieSisinka
10.12.2022

Katka byla kdysi krásná.Ted je to troska.Drogy ji vzali život.Zije jen pro drogy.Je to smutné čtení a navíc i děsivé.Po přečtení této knihy by určitě mnoho mládeže nikdy žádnou drogu ani nezkusili.

twigxi
27.10.2022

Kniha je hodne podobna jako dokument, ale neco navic se tam najde. Desive cteni.


daza.dt
22.08.2022

Tvorbu p. Třeštíkové miluji a sleduji. Její nesmírná citlivost a empatie zpracování těch nejniternějších a nejbolestnějších témat je úžasná. Proto jsem ráda sáhla i po knize jejího manžela - a upřímně klobouk dolů a hluboký respekt co dokázal vykřesat z těch neuvěřitelně stále opakujícího plácání prázdné slámy této dámy. Knížku doporučuji pro dokreslení některých věcí co v dokumentu nezazněly.

SSTknihy
10.03.2022

Váhala jsem, zda knihu vůbec číst, když jsem viděla dokument, ale nakonec to bylo zajímavé doplnění. Film vypráví hlavně obrazem, kniha nabízí větší prostor k nahlédnutí do myšlení a myšlenkových pochodů všech protagonistů. Některé věci doplňuje a jde víc do hloubky, jiné naopak bez přítomnosti vizuálního obrazu vyznívají mírněji. Co mi ale asi nejvíc zůstane v hlavě je ten nekonečný monotónní proud ujišťování, že teď už toho konečně nechají, konečně začnou abstinovat, konečně něco udělají - jedna velká beznaděj a smutné lhaní si do vlastní kapsy.

MinaHawke
18.12.2021

Je to smutné, protože když si uvědomíme, kde mohla Katka být, kdyby nezačala brát drogy. Taková hezká holka to byla. A když ji od drog nedostalo ani to, že má dceru, tak už asi nic. Je to vážně smutné.

Zorka
07.11.2021

Dokument o Katce jsem viděla několikrát. Je pravdou, že kniha je jakýmsi shrnutím toho, co zaznělo ve filmu, a doplněno je jen pár informací z pozdějšího období. I tak jsem si knížku ráda přečetla a musím říct, že některé informace na mě v psané podobě působily trochu jinak než ve filmu. Nějak naléhavěji. Ta naivita drogově závislých, že když budou chtít, můžou přestat. Ta strmá cesta dolů. Proměna krásné holky v trosku. V rámci protidrogové prevence by měl být Katčin příběh povinnou četbou.

escapelle
23.10.2021

Pro ty, kteří viděli dokument, je kniha ztrátou času. Nedozvíte se nic nového. V podstatě slovo od slova přepsaný dokument.

Nunynka
30.09.2021

Kniha na jedno odpoledne.

1