Kdo ví, kde budu zítra

Co znamená být novinářem v 21. století Jak to dopadne, když si uznávaný komentátor Jindřich Šídlo sedne s Tomášem Etzlerem, spolupracovníkem americké CNN a bývalým reportérem České televize v Číně, a povídají si o novinařině? Co tato profese obnáší dnes, v době Facebooku a Youtube? V čem je americká žurnalistika jiná než evropská, respektive česká? A proč vlastně lidé odcházejí do zahraničí? Dva ostřílení novináři spolu diskutují o řadě vážných i méně vážných témat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424453/big_kdo-vi-kde-budu-zitra-Q1p-424453.jpg 4.7281

Kniha Kdo ví, kde budu zítra

Bustedka

Tomáš Etzler. Novinář CNN i ČT. Zažil Afghánistán, Irák, Haiti i Čínu. A má tak o čem vyprávět.

Není to tak dávno, co jsem četla jeho knihu Novinářem v Číně. Tohle je starší počin ve formě rozhovoru s Jindřichem Šídlem. První části popisují hlavně ten vývoj, jak se učitel z Ostravy dostane do americké CNN. Jaká musel udělat rozhodnutí apod. Nejlepší je ale obzvlášť poslední část, která se zaměřuje na společenské problémy (globální oteplování, migrace i populismus).

Výborné to bylo.

teeyinka

Zajímavý životní příběh, spousta práce a odříkání. Dozvěděla jsem se spoustu o práci novináře i jednotlivých událostech. Velmi přínosné!

Zorka

Mám pocit, že Etzlera musíte buď milovat, nebo nenávidět. Nejde na nic oklikou, vše říká na férovku a přímo, což může některé lidi iritovat. Mně je tím sympatický. Kniha je psaná jako rozhovor, ale působí velmi uceleně. Poukazuje nejen na to, co obnáší profese novináře, ale i na současné problémy světa. Více se mi líbila kniha Novinářem v Číně, ale i tuto mohu doporučit.

Loubooker

Naprosto skvělá kniha. Živé čtivé vyprávění že života a o živote od clivekaco hodně dokázal a dokázal to sám, svou práci, houževnatost. Přitom je tam i hodně zajímavých informací. Tomáš Etzler je pro mě žurnalista, zpravodaj pár excelence. Chytrý, zkušený a při tom si na nic nehraje.

flare

Pan Etzler je bombardak,ma prehled a zrejme i slusny clovek. Povedeny rozhovor..drzim palce.

Booky84

Velice zajímavá a čtivá kniha, kterou jsem objevila díky letošní čtenářské výzvě a jsem za to ráda, protože jsem se dozvěděla hodně zajímavé informace. Líbí se mi, že je kniha psaná jako rozhovor i díky tomu jsem ji přečetla během jednoho dne. Určitě si přečtu i další knihu Novinářem v Číně.

Elea

Kniha se mi moc líbila, hodně jsem se dozvěděla o práci v televizi. Líbily se mi také jednoznačně formulované názory pana Etzlera.

allebra

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o práci novinářů v různých částech světa. Životní postoj Tomáše Etzlera mi byl sympatický, těším se na jeho knihu o Číně.