Kdo ví, kde budu zítra

Kdo ví, kde budu zítra https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424453/bmid_kdo-vi-kde-budu-zitra-Q1p-424453.jpg 5 369 85

Co znamená být novinářem v 21. století Jak to dopadne, když si uznávaný komentátor Jindřich Šídlo sedne s Tomášem Etzlerem, spolupracovníkem americké CNN a bývalým reportérem České televize v Číně, a povídají si o novinařině? Co tato profese obnáší dnes, v době Facebooku a Youtube? V čem je americká žurnalistika jiná než evropská, respektive česká? A proč vlastně lidé odcházejí do zahraničí? Dva ostřílení novináři spolu diskutují o řadě vážných i méně vážných témat.... celý text

Loubooker
27.06.2022 4 z 5

Naprosto skvělá kniha. Živé čtivé vyprávění že života a o živote od clivekaco hodně dokázal a dokázal to sám, svou práci, houževnatost. Přitom je tam i hodně zajímavých informací. Tomáš Etzler je pro mě žurnalista, zpravodaj pár excelence. Chytrý, zkušený a při tom si na nic nehraje.

flare
12.06.2022 5 z 5

Pan Etzler je bombardak,ma prehled a zrejme i slusny clovek. Povedeny rozhovor..drzim palce.

Booky84
11.04.2022 5 z 5

Velice zajímavá a čtivá kniha, kterou jsem objevila díky letošní čtenářské výzvě a jsem za to ráda, protože jsem se dozvěděla hodně zajímavé informace. Líbí se mi, že je kniha psaná jako rozhovor i díky tomu jsem ji přečetla během jednoho dne. Určitě si přečtu i další knihu Novinářem v Číně.

Elea
25.03.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hodně jsem se dozvěděla o práci v televizi. Líbily se mi také jednoznačně formulované názory pana Etzlera.

allebra
24.02.2022 5 z 5

Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o práci novinářů v různých částech světa. Životní postoj Tomáše Etzlera mi byl sympatický, těším se na jeho knihu o Číně.

ject9a
10.02.2022 5 z 5

Poslechnuta audiokniha - i přes celkem rušivé ráčkování Jindřicha Šídla dávám pět hvězd, protože tak už dlouho jsem neslyšel nikoho vyprávět o svém životě tak poutavě, jako Tomáše Etzlera. Má pravdu s tím, že vlastně žil několik životů. A nebojí se jít bez okolků proti Zemanovi, Trumpovi, Babišovi a podobným zmetkům. Teď už jen někde skouknout jeho Nebe.

Opatov
06.02.2022 5 z 5

Audiokniha. Rozhovor s novinářem, kterého jsem neznala. Audio jsem koupila po přečtení knihy o Číně. Skvělé.

Arsi
18.01.2022 5 z 5

Moc se mi rozhovor líbil. Zajímavé a velmi poučné. Je vidět, že pan Etzler je opravdu zkušený novinář s dobrými argumenty a názory.

Dela111
11.01.2022 4 z 5

Tomáš Etzler se občas dokáže k něčemu vyjádřit naprosto radikálně a bez servítků, ale možná i to z něj dělá tak excelentního reportéra. Každopádně jeho houževnatost, píle a vytrvalost si zaslouží obdiv.
V této knize není tím, kdo otázky klade, ale pro něj jistě netradičně je tím zpovídaným. Otázky mu přihrává kolega Jindřich Šídlo. A protože pan Etzler má za sebou bohatou novinářskou kariéru a jeho láska k žurnalistice byla a jistě stále je tak velká, že mu dokonce párkrát ničila lásku v té osobní rovině, je rozhovor maximálně zajímavý a inspirativní.
Možná bych našla pár věcí, kde s ním tak úplně nesouhlasím, ale k přečtení knihu doporučuji. Rozhovor je tak poutavý, že jej snadno přečtete na jeden zátah.

iveta3689
03.01.2022 4 z 5

Styl knihy je velmi čtivý. Jde o rozhovor, takže se čte jedním dechem. Tomáš Etzler zažil spoustu věcí a umí o nich vyprávět. A důležité je i to, že Jindřich Šídlo se na ně umí zeptat. Hodně mě zaujaly i názory pana Etzlera, které umí pár slovy vysvětlit, skvěle argumentuje.

Mosula
27.12.2021 5 z 5

Fascinující rozhovor s mně skoro neznámým novinářem. Až Etzler vydá ty knihy, které v rozhovoru zmiňuje, určitě si je koupím. Doporučuju k přečtení všem.

Isew
03.08.2021 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Velmi zajímavé postřehy ze života Tomáše Etzlera. Je to dost velký ranař. Na jeden život toho prožil opravdu mnoho. Zajímavé postřehy o Češích v Salt Lake City a vůbec o Češích obecně. Popis USA a její změny v čase. Afghanistán a válečné zpravodajství. Plné oddání se své práci na úkor rodinného života. A nakonec Čína. Ta Čína, kde když si chcete koupit lístek na vlak, musíte předložit pas a nechat si naskenovat obličej. Kde jsou dětští otroci. Čína, která se svých vlastních lidí bojí víc, než cizích zemí. Kde se postupně oklešťuje svoboda na míru, která se nám vůbec nezdá. Ta Čína, kam se Zeman jezdí učit jak stabilizovat společnost. Hodně věcí jsem netušila a byl to zajímavý vhled. Těším se na novou knihu tentokrát jen o Číně.

000nugatovej
17.07.2021 5 z 5

Zajímavé, poučné, čtivé. A navíc s názory, s nimiž hodně souzním.

Jan444
13.06.2021 5 z 5

Skvělý rozhovor se skvělým novinářem. A dokonalé zakončení knihy, kdy dva lidé k sobě zase najdou cestu. Těším se na novou knihu o Číně.

Vilma232
04.06.2021 4 z 5

Pohled na život a novinařinu očima velmi zkušeného žurnalisty.

BlackWidow
01.04.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, která popisuje zážitky z cest a jak funguje dobrý novinář. Stojí si za svými názory a ukazuje, jak funguje novinařina jinde a to vypadá zhruba jinde ve světě. Velice zajímavá kniha.

Chesterton
30.03.2021 4 z 5

[audiokniha]
Z rozhovoru plyne neradostná složitost současnosti, ale i naděje, že novinařina lze dělat poctivě.
Dozvíte se mnohé o Americe, co kritický rozum tuší. Stejně tak o čínské realitě. (dokres k Denemarkové Hodinám z olova)
Mezi řádky prosvítají i nesnáze soužití s tímto mužem. Přesto práce a zkušenosti převyšují běžný standard.
Jindřich Šídlo vodopád slov a životních zážitků jen jemně koriguje a ladí.
Povedená záležitost.
5/4

milary
16.03.2021 4 z 5

Hodně informativní, hodně inspirativní, hodně zajímavé. Není třeba se vším souhlasit, v tom smysl knížky nespočívá.

Janis060
15.03.2021

Výborné čtení a ještě lepší poslech audioknihy, kde je i něco navíc oproti knížce. Velmi otevřeně hovoří o své cestě za splněním svého snu. Krásně o tom vyprávěl i před rokem na Knižním festivalu v Ostravě, kde byli oba autoři hosty scény Respektu.

janka3232
16.02.2021 5 z 5

Skvělý rozhovor, dala jsem knihu za jediný den!