Znovuzrozený porod

V celosvětovém hnutí za reformu a humanizaci zážitku porodu je jen velmi málo důležitých mezníků. Kniha doktora Michaela Odenta "Znovuzrozený porod" je však jedním z nich. Do světa, v němž se porod ve většině nemocnic stal noční můrou složenou z chemických a technologických intervencí, prováděných ve jménu bezpečnosti, ale bez jediného náznaku vědeckého důkazu, který by ukázal, že takovéto zásahy matce a dítěti prospívají, vnáší dr. Odent smysl pro zdravý rozum....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/138842/znovuzrozeny-porod-138842.jpg 4.857
Literatura naučná, Rodina
Vydáno · Argo

Birth Reborn · 1992

Kniha Znovuzrozený porod

mstychov

Super knizka pro rodicky!

Verrrunka

Ach jo, kdyby to takhle mohlo fungovat všude... Po přečtení přesně vím, co bylo při prvním porodu špatně a proč to nešlo a teď 14 dní před termín mi to teda na klidu nepřidalo :-D
Ale je to velmi poučná kniha. Zajímavé, že na některé věci se přišlo už před tolika lety a doteď nejsou některé porodnice schopné je aplikovat.

toulava

Milé čtení před porodem. Odent umí psát a asi stejně i mluvit (to neposoudím) velmi laskavě a chápavě. Líbila se mi zmiňovaná statistika z Pithiviers. I přesto, že jsou zastaralá (stejného stáří jako kniha), ukazují, že když se chce není nutné každou ženu, která rodí rozřezat, dát kapačku s oxitocinem nebo nastřihnout. A to i za předpokladu, že když je situace riziková tak i oni sahají po těchto metodách vedoucích k záchraně matky i dítětě. Přála bych si mít u porodu někoho stejně osvíceného.

sweettest
24.01.2018

Knihu bych doporučila všem nastávajícím maminkám! Po jejím přečtení jsem měla krásný pocit nové sebedůvěry a naději, že porod může proběhnout i jinak než jak běžně slychavame od kamarádek a příbuzných... skvělý odrazový můstek k další literatuře o přirozeném porodu...

JessieEx
17.09.2017

Moc hezky se to čte, Michel Odent je opravdu mistrem ve svém oboru. Knížka dodá nastávajícím matkám naději, že jejich porod může být jiný, než o jakém čtou na diskuzních fórech, že může být příjemným zážitkem. Jenže číst tuto knížku by měli hlavně porodníci a porodní asistentky, ti toho mohou ovlivnit nejvíce. Já jsem ji ani nestihla dočíst a taky všechno dopadlo jinak, než jsem si plánovala...

Briseovna
30.08.2017

Skvělá kniha o porodu, která mi dodala sebevědomí. Kniha, resp. problém přístupu lékařů k porodu, je i v dnešní době aktuální a doporučila bych ji přečíst i každému novodobému lékaři. Spousta věcí se sice již mění, ale velmi pomalu.

petra7210
04.07.2017

Úžasná kniha, kterou by si měla přečíst každá těhotná žena, která je pro přirozený porod.

Nikca83
04.02.2016

Knihu mi doporučila kamarádka a jsem velmi ráda, že jsem si ji přečetla. Je psaná velice mile a hodně mi pomohla si uvědomit, co bych si vlastně při porodu přála a uklidnila mne. Doporučuji přečíst všem nastávajícím maminkám a zdravotnímu personálu, který se kolem porodu točí.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

porod

Michel Odent