Znovuzrozený porod

V celosvětovém hnutí za reformu a humanizaci zážitku porodu je jen velmi málo důležitých mezníků. Kniha doktora Michaela Odenta "Znovuzrozený porod" je však jedním z nich. Do světa, v němž se porod ve většině nemocnic stal noční můrou složenou z chemických a technologických intervencí, prováděných ve jménu bezpečnosti, ale bez jediného náznaku vědeckého důkazu, který by ukázal, že takovéto zásahy matce a dítěti prospívají, vnáší dr. Odent smysl pro zdravý rozum....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138842/znovuzrozeny-porod-138842.jpg 4.875
Literatura naučná, Rodina
Vydáno, Argo

Birth Reborn, 1984

Kniha Znovuzrozený porod

Zelený_Drak
22.11.2020

Překvapilo mě, že tato Odentova kniha je u nás nejznámnější, protože má i odbornější, zatímco tato je vlastně dějepisná. Ale pak mi došlo, že patří k těm starším. Při čtení předemluvy jsem se bála, že to bude jen méně rozpracované to, co je v pozdějších knihách, ale není tomu tak. Kniha perfektně zapadá do Odentova díla a na rozdíl od těch odbornějších je určitě velmi srozumitelná i pro úplné laiky. Rozhodně doporučuji.

Není to jen o porodnictví, ale také o skutečném vědci, jakých je i mezi vědci málo, natož pak mezi doktory v nemocnicích. Vysoká inteligence a kvalitní vzdělání samo o sobě neudělá z člověka inovátora. Kdekdo může být výborný doktor nebo výborný vědec, ktěrý dělá mnoho užitečného, a přitom v sobě nemít ani špetku toho, co Odent. Odent je opravdu rarita.

jana5864
15.05.2020

Tato kniha stála na začátku mojí cesty duly. Doporučuji ji jako povinnou četbu k porodu :-). Měla by si ji přečíst každá žena, která se chce na porod hezky naladit a připravit. Kniha otevírá oči, vede nás k naší přirozené schopnosti rodit a vysvětluje, proč je tak potřebné cítit se během porodu v bezpečí a mít soukromí.
Jana Barrera - Laktační poradkyně, dula a podpora v mateřství
www.janabarrera.cz

Estericca
05.03.2020

Doporučuji zařadit k předporodní literatuře. Skvěle popsaná práce doktora Odenta na jeho klinice.

Cageyy
09.01.2020

Výborná kniha o porodech popisující praxi v jedné francouzské nemocnici z pohledu kapacity v porodnictví Michela Odenta. To, co někde šlo už v 70. letech minulého, u nás nejde di teď ????‍♀️????

lenka0383
30.11.2019

Tato kniha není ani tak o tom, jak se připravit k porodu, ale jde spíše o autobiografický popis cesty porodníka Michela Odenta, který se pokusil o revoluci v porodnictví. V knize popisuje, jaké byly začátky "jeho" porodnice, co zjistil, když nechal ženy, aby rodily samy a samy si průběh porodu řídily, a jak si to odborně vysvětluje. Píše, co jim v porodnici fungovalo a co ne. Za mě jde o jednu z "povinných" knih, kterou by si měla přečíst každá těhotná žena. Jediné smutné je to, že se k jeho přístupu dnešní zdravotnictví teprve pomalu začíná dopracovávat.

BarboraZ
19.11.2019

Úžasná kniha, na to, že byla napsaná v roce 1984 jsou myšlenky v ní hodně nadčasové. Líbily se mi fotografie z porodů a svědectví jednotlivých rodiček. Doporučuju ji všem rodičkám!

Turmee
24.10.2019

Před více než 20 lety to šlo a nyní to nejde?
Moc příjemné vyprávění, hodně o historii a praktikách porodnice a taky změnám, které udělat jdou, když je trocha vůle. Vše doplněné osobními příběhy, autentickými fotkami, návody a nenápadnými radami.

mstychov
06.08.2019

Super knizka pro rodicky!