verculka verculka komentáře u knih

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Tohle byla jízda! Neskutečná kniha. Jak já jí prožívala. Jak jsem fandila Georgovi a nenáviděla Nancy, možná ještě víc než Kay.
Co dialog to radost. Prostě nevím co vypichnout víc. Rozhodně si ji ještě jednou přečtu. Za mě dokonalá kniha.

11.09.2020 5 z 5

Na knihu jsem se neskutečně tešila. Po přečtení Podbrdských žen, jsem si říkala, že tohle bude pecka. Asi jsme měla veliké očekávaní... a asi jsem přečetla hodně knih s vojnovou tématikou, protože melancholie a "utrpení" hlavní hrdinky mi prišlo v porovnaní s tím co se dělo za války jako směšné. Měla každý den teplé jídlo, teplo domova, milujícího manžela, zdravé děti, které vlastně neměla ráda. Celkově mi vadil a styl psaní, kde se vlastně nic nedělo, občas nějaký rozhovor a jen popis okolí a přírody. A závěr.. kde byl vlastně závěr? Přišlo mi to, jakoby to chtěla autorka už ukončit čím dřív. Z témy se dalo vytěžit daleko, daleko víc.

03.06.2020 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Jedna z knih, ktera by mela byt soucasti povinne cetby. Aby se nezapomnelo co jsou lide schopni udelat. Nikdy nezapomneout!!

15.02.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Čtivé a lehce napsané čtení o tom se nevzdat. Taková oddechovka.

19.07.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha od paní Klevisove a rozhodně ne poslední. Byla to příjemná odechovka. Děkuji.

04.12.2021 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Zajímavá knížka o zajímavé době a teme. Čte se velice dobře a rychle, až mi bylo líto, že je konec.

23.07.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

To teda bylo něco. Přečtela jsem už hodně knížek o holokaustu a antisemitizme. A vždy mě to dostane. Rozhodně doporučuju knížku přečíst. Styl psaní mi vůbec nevadil, byla to dokonce i příjemná změna. Otevřený konec mi dáva možnost doufat a snít.

25.05.2021 5 z 5

Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Smažená zelená rajčata ve Whistle Stop Cafe Fannie Flagg (p)

Moje srdcovka. Čekala jsem na překlad od doby co jsem viděla film a stálo to za to. Takový balzám na duši. Moc krásná a pohodová kniha.

23.03.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knížka se čte velice lehce, je uvěřitelná. Človek zůstane přemýšlet, co kdyby .... a bohužel v někde to takhle stále funguje :(

14.05.2021 5 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Přesně jak píšou ostatní, nejdřív jsem se nechytala a říkala si, že ji snad ani nedoctu. Jenže pak se to rozjelo a po přečtení častý z pohledu matky a otce vše najednou začalo dávat smysl.
Smutné co vše může způsobit způsob výchovy a jaké stigma si sebou pak neseme celý život.

15.04.2024 4 z 5

Volali ma Leni Volali ma Leni Zdeňka Bezděková

Ano, je to dětská kniha, ale moc ráda jsem si ji přečetla i já, dospělá.
Pokud tomu tak není, doporučila bych ji rozhodně jako povinnou četbu na školách.

12.01.2024 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Soukupovou zbožňuju. Ona dokáže popsat realitu do detailu. Já se v té Veronice občas i viděla, a ne jen kvůli tomu, že máme stejné jméno. Vyhovět všem, někdy až zbytečně moc. Zase takového jejího Michala bych si přála.

20.06.2023 4 z 5

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Kdybych mohla dat sest hvezdicek, tak je s prehledem dam.
Nejdriv jsem se knihy bala, prece jen je to dost silne a smutne tema. Ale autorce se povedlo velice jasne a vecne pospat celou tragedii, a to nejen co vse zpusobil onen clovek (opravdu nemam sil ho jmenovat jmenem), ale i jeho vychovu, ktera mela za nasledek, ze vyrostl tento narcisticky egocentrik touzici po slave a obdivu v to co vyrostl.
Zarazi me vsak fakt, ze behem jeho akce bylo tolik nestastnych nahod, diky kterym sve dilo dokonal a obeti bylo tak hodne... Clovek si pak rika, kdyby..... Byt rodicem jeho obeti tak tohle bych nezkousla nikdy, ani tu "slusnost" norskych soudu, policie a obeti vuci nemu...

26.06.2022 5 z 5

Nesmí se zapomínat na minulost. Kniha by si rozhodně zasloužila zařadit mezi povinnou četbu. I filmové citlivé zpracování by mohlo pomoct nezapomenout na tuto tragédi. O druhé světové válce mám načteno poměrně dost, ale vždy mě ta míra nenávisti, utrpení a zloby dostane.

03.06.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha, psaná velice svižně, vás donutí se zamyslet nad tolika věcmi, o kterých jste předtím nikdy nepřemýšleli. Četla jsem ji v době kdy v Americe proíhala akce Black life matters a o to silnější žážitek to pro mě byl.

20.06.2020 5 z 5

Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Audrey Hepburnová a její zářivá hvězda Juliana Weinberg

Velice příjemná oddechová knížka. Tu jemnost Audrey cítíte z každé strany. A já jsi jdu pustit Prázdniny v Římě a Snídani u Tiffanyho..

02.07.2023 5 z 5

Terapie sditelnim... tomu rozumim. Pomaha to. Mozna tu knihu napsal jako ocistu, posledni krok predtim byt navzdy (?) cisty, omluvit se za chyby ..buh vi.. Kniha je to vsak uprimna, syrova. Je mozne, ze si touto knihou ublizil/klesnul v ocich fanousku. Nicmene se na Chandlera uz nikdy nebudu koukat stejne. Nevedela jsem, ze na tom byl az tak spatne a tolik toho bral a tak dlouho.
Co mi na knize opravdu vadilo byla ta spoustu chyb a preklepu...chtelo to jeste jednu jazykovou korekturu.

27.12.2022 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Miluji tento typ knih. Rodinné historie, tajemství, rivalita, domýšlivost, ... Moc smutný a zároveň krásný příběh jedné rodiny.

21.01.2022 5 z 5

V okamihu V okamihu Suzanne Redfearn

Dlouho jsem se rozhodovala zda dát čtyři nebo pět hvězdiček. Téma knihy i její zpracování je zajímavé a nedá vám spát. Přemýšlíte jak by ste se zachovali vy. Jste dobrý člověk? Udělali by ste pro své nejbližší cokoliv? Doslov autorky na konci mě zaujal hodně, možná nejvíce z celé knihy. Jen některé části knihy jakoby byli napsaný pro daleko mladší věkovou skupinu než jsem já a celkový dojem z knihy mi to trošku "zkazilo". Rozhodně knížku doporučuji přečíst a budu moc ráda když si ji přečte i má dcerka časem.

13.01.2022 4 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Kniha je psána hodně čtivě i když obsahuje množství historických údajů. Vůbec jsem nevěděla, že židovské pogromy sahají až tak daleko do historie. Člověk si vybaví druhou světovou válku, ale co bylo předtím nebo po .... Za mě rozhodně velice silná kniha o nezdolné odvaze bránit své. Jako pacifista jsem často knihu musela odkládat bokem, nechápala jsem ty mocenské boje. Dojmy z knihy ve mě budou přetrvávat ještě hodně dlouho. Moc se mi líbila.

30.11.2021 5 z 5