verculka verculka komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

To bylo teda neco. O odsunu Nemcu jsem nevedela vubec nic a dostalo me to. Hrozne smutny pribeh o hodne smutne dobe. Vlastne ani nevim co napsat. Jak jedna temna doba muze neskutecne zamichat s lidskymi osudy. Co clovek vlastne vsechno vydrzi, aby prezil a jak se na nej stejne lidi divaji jinak. To me dostalo asi nejvic. Prezijes, vratis se a jsi jina, divna... a nikdo ti nerozumi a vycte ti uplne vsechno.
Mne naopak hrdinky byly sympaticke a jejich premysleni jsem rozumela, i Barbore, proc uvazuje jak uvazuje.
Knizku bych rozhodone doporucila zahrnout do povinne cetby.

21.09.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Úžasná kniha. Maximálně! Nechápu, že jsem ji tak dlouho odsouvala. Bála jsem se, že to bude moc detailní a kronika, ale knížka je psaná jako román, od kterého se nejde odtrhnout.
Rozhodně bych ji doporučila jako povinnou četbu.

22.08.2022 5 z 5

Kde raky spievajú Kde raky spievajú Delia Owens

To bylo tak příjemné čtení. I když s pojednávalo o vraždě, bylo to takové jemné, ... Neumím to asi líp popsat, prostě klid a souznění s přírodou bylo cítit z každé stránky.

07.11.2023 5 z 5

Smrť je mojím remeslom Smrť je mojím remeslom Robert Merle

Tuhle knihu jsem se rozhodla číst z důvodu, abych pochopila proč milující otec bez mihnutí oka nechá zabít 2,5 milionu lidí... Mel rozkazy!! Jak snadné...
Nechápu a nikdy tohle nepochopím. I proto čtu všechno o druhé světové válce, abych snad pochopila nepochopitelné.
Nicméně zpět ke knize. Přečetla jsem ji za dva dny. Nedalo se od ní odtrhnout. Skvělé napsaná a rozhodně ji doporučuji.

20.01.2024 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Mne se to teda hodne libilo, asi uz jsem presycena severskych krvaku. Knizka je napsana velice ctive, pohlti vas. Take mista jsou velice hezky popsane a mate skutecne pocit, ze jste v Hurce. Cele je to takove uveritelne a uz se tesim na dalsi knizku od autorky.

11.06.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jak zhodnotit knihu? Asi takhle: čtu a brečím na plné zastávce lidí a je mi to jedno a čtu dál, protože odtrhnout se prostě nedá ... Kniha je napsaná velice čtivě. A souhlasím se smrtí, také mě děsí lidi

09.12.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

A pořád se najdou lidé co budou tvrdit, že za komunistů bylo líp...
Snad první kniha, kterou jsem si musela dávkovat a odkládat.

27.10.2023 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Asi nemá smysl řešit zda se jim to všechno skutečně stalo nebo ne. To je o svědomí paní Věry. Nicméně věřím tomu, že mnoho ne-li všechno popsáno se skutečně stalo/děje pořád a ne jen paní Věře.
Knížku hodnotím pěti hvězdičky, jedná se o poutavý příběh. Ostatní nemá asi smysl hodnotit.

14.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc krásna kniha, už se těším na druhý díl. Styl vyprávění je velice čtivý. Moc děkuji za přiblížení minulosti,o které jsem nic nevědela.

01.02.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Opět krásná a čtivá kniha od autorky o historii, o které jsem neměla vůbec ponětí. Těch 500 stran se přečte strašně rychle. Otevřený konec dává prostor na domýšlení a představy.

03.10.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

To byla krása!! Nevím co vím napsat. Už se těším na další díl.

07.01.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Tuhle knihu budu v hlavě asi ještě dlouho zpracovávat. Hlavně ten konec...

Knižní matku mám sto chutí proplesknout.

26.01.2024 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Je mi líto, že jsem o této knížce nevěděla dřív. Asi bych si vychutnala víc když jsem byla mladší. Začátek knihy mi trochu neseděl, měla jsem pocit že ač na pozadí tragických události se spíš jedna o čistě milostní dramata. Od druhé poloviny jsem se od ní nemohla ale odtrhnout. Nabrala spád a děj se ubíral úplně jiným směrem než jsem si myslela. Rozhodně stojí za přečtení.

22.09.2022 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Vůbec nevím co napsat. Tohle se četlo težko, ne že by kniha byla napsaná špatne. Právě naopak. Ale ta představa co se tam dělo, čeho všeho jsou schopni lidé ... Tuhle knižku jsem musela hodně dlouho vstrebávat a číst pomalu. Rozhodně hlasuji, aby knížka patřila mezi povinnou četbu na školách!

05.10.2020 5 z 5

Přijde mi, že až teď, 34 let po tragédii něm některým vlastně došlo jak nebezpečné to celé bylo a že bychom měli každý den dekovat lidem co se obětovali a byli nasazení na uklízeci a zabezpečovací práce. Nikdy se o nich nemluvilo. Dost dlouho se tutlalo jak moc nebezpečné to všechno bylo. Čest vaší památce a děkujeme!

25.08.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Dokonalá kniha, která se čte jedným dychem

30.08.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Příjemná a čtivá oddechovka. Motiv docela uvěřitelný, jen my ženy jsme tam byly vykreslené trošku nehezky ;)

11.10.2023 4 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Přesně jak se píše v anotaci, příběh z pekla aneb jak mladému klukovi zničit život aneb když moc dostanou ti co si potřebují řešit své komplexy na jiných....

05.09.2023

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Na knížku jsem se moc těšila a nezklamala. Bilancuje zajímavý život. Pan Karel Gott je hodně upřímný, a nevyhýbá se žádné teme. Obrazová část je velkolepá. Moc se mi líbí i propojení textu s ručně psaním textem.

20.07.2021 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Skvělá jednohubka. Přesně co jsem potřebovala teď číst a zasmát se nahlas nad některými dialogy. Za mě fakt super oddechovka.

17.07.2021 5 z 5