v.july v.july komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vyborna kniha, nemohla jsem se od ni odtrhnout. Ikdyz jde o smutne tema, autorka to dokazala popsat velmi zazivnym a vkusnym zpusobem.

15.10.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Achjo Hanisova, co mi to delate? Zase zajimavy konec, posledni myslenka je jako facka. Kdyz to dopadne takhle, o cem jsem to cetla celou tu dobu? Netusila jsem o cem kniha bude a prekvapilo me, kudy se dej vyvijel. Behem cteni jsem soucitela s hlavni postavou, ale zaroven jsem k ni nejak nedokazala prilnout.

09.11.2021 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Nic moc teda. Predchozi dily se cetly lehce a nenucene, dej me bavil. Tento dil me spis namichnul, ma otevreny konec, je uplne jasne, ze bude pokracovani, pritom se na nej vubec netesim. Prislo by mi vhodnejsi tento dil uz vubec nepsat. Autor se pokousi vytezit z tematu maximum a mam dojem, ze je to spis na skodu predchozim dilum. Ja tak nejak doufala, ze zustane u trilogie :(

12.09.2019 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Z cele serie mi zatim prisla tato kniha nejzajimavejsi. Krasne zpracovany pribeh a konecne se doresilo otevrene tema, ktere se prolinalo dvema predeslyma knihama.

09.02.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Je smutny, ze jedina pozitivni a dobre popsana postava byl nakonec Peprik. Vysetrovatele mi prisli takovi lehce jednodussi az skoro tupi. Hlavni vysetrovatel je panbickar se zakrnelymi nazory a bez spetky intelektu. Cele to oddeleni, jejich rivalita, to jak na sebe kydaji hnuj, proste to nezni, jako neco profesionalniho, spis bych jim jeste dala koblihy a byl by z toho prumerny beckovy sitcom. Nejzajimavejsi mi asi prislo prostredi a kapitoly napsane vrahem. Nedokazu si predstavit, ze prijde jeste nejake dalsi pokracovani pribehu a moc nechapu hype okolo te knihy. Me osobne nesedla, vice upredsnotnuju autory jako Nesbo, nebo Carter.

05.02.2021 2 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Obalka je teda uzasna, zaujme na prvni pohled. Dej je rozvetveny, velmi podrobny, chvilema az moc. Uz nekde na 600 strance jsem si rikala, kdy ze prijde ta velka bitva, prisla, ale temer na konci, popsana skoro v jedne kapitole. Zato blby Nicklays je tam rozepisovan dost do podrobna, naprosto priserna a ulisna postava, ktera mi celou dobu lezla na nervy. Kdyby si autorka pohrala s zaverecnyma scenama, dokazala bych precist dalsich 200 stran. Takhle jedine co bylo dokonale popsano, bylo osaceni vsech zucastnenych a kvalita pleti... Je videt, ze to psala mlada holka. Spis bych knihu zaradila do YA nez do fantasy.

22.08.2020 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvělá kniha, každá kapitola je vyprávěna z pohledu jiné postavy, příběhy jsou zajimavě propletené. Vyprávění Minky je dechberoucí, nečekala jsem že bude až tak dlouhéa nejsem si jistá jaké emoce to ve mě vyvolalo, od úzkosti, přes vztek až k znechucení a lístosti. Téma se může zdát těžkým, ale je popsané velmi dobře a čtivě.

16.11.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Ilustrace úchvatné, krátký ale silný příběh, ráda se k ní zase někdy vrátím.

31.08.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásně napsané, napínavé, neměla jsem číst komentáře předtím než jsem jí začala číst, jelikož mi hned byl jasný konec, ale i tak jsem ji ráda dočetla.

31.08.2016 4 z 5

Analfabetka mě bavila víc než stoletý stařík, děj je dynamický, udržuje čtenáře neustále v pozornosti, je to napinavé a chvílemi vtipné. Bavily mě i citáty, které oddělují jednotlivé části knihy.

31.08.2016 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorka ma pro me velmi prijemny zpusob psani. Prvni cast se mi libila asi nejvic, ale obdobi posledni casti me osobne moc nesedi, takze mozna proto me to tolik nebavilo. Chvilema jsem se nutila do cteni a pak se to zase rozjelo. Nemam jednotny pocit po precteni, narozdil od Hany, tam byl clovek pripoutany k textu od zacatku do konce.

13.10.2020 3 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Asi budu patrit k mensine, ale zas tak velke nadseni ve me Kirke nevyvolala. Obalka je nadherna, jako papirovy prebal, tak i samotna kniha. Ale dej byl podle me nemastny, neslany a dost pomaly. Dost dobre nechapu, proc se to radi do fantasy, podle me jde ciste o mytologii, ktera je teda krasne popsana, ale to ze tam umi par kouzel, jeste neznamena, ze je to fantasy...

13.10.2020 3 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

"Musim umrit, ale nechci, musim umrit, ale nechci", ale no taaak. Kdyby se tato myslenka vynechala, kniha by byla o polovinu kratsi! Az na ciste subjektivni neprizen k hlavni hrdince( a Therona bych taky pleskla, az by se mu hlava protocila) se mi dej libil. Ostatni kralovstvi jsou vlastne docela obstojna, par necekanych zvratu se taky naslo, akorat konec je predvidatelny uz na zacatku knihy. Treti dil je podle me zajimavejsi nez druhy, ocenuju popis deje po zaverecne bitve.

13.10.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Kniha me velmi prekvapila, ma pomerne rozvetveny dej, ktery ctenare do sebe nenasilne vtahne. Zaroven cast myslenky je ke konci uzavrena a dalsi dil souvisle navazuje jako pokracovani. Jsem zvedava, ikdyz vlastne asi tusim jak to vse dopadne, jak bude pribeh pokracovat.

23.03.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha je velmi ctiva, oproti jiny YA neni tak preslazena, takze mi prisla vice vyspela, ucelena, mene podobna cervene knihovne pro dospivajici. Moc pekne ctivo, tesim se na precteni druhe casti.

22.10.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Musim rict, ze ac jsem nechtela cist knihu, ktera je o Chaolovi, tak jsem asi mela, chybelo mi vysvetleni k dost postavam a po precteni teto knihy si ji precijen pujdu koupit. Tento dil byl skvely, dej ma spad, ale nejvic se mi libil konec, velmi dobre promysleny, neocekavany a krasne napsany. Autorka se na konci s kazdou postavou louci a nechava dej krasne plynout, nenecha to pouze jako dozvuk valecne sceny, ale lehce nakousne lepsi zitrky. Po docteni mam chut si celou serii precist znova.

20.08.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Me tento dil neprisel nijak nudny, ano je zdlouhavy a nektere postavy me vylozene iritovaly, ale jinak jsem si cteni uzila. Jeden destivy den a mela jsem ji prectenou. Neurazi a nenadchne

22.07.2019 3 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Kniha me predevsim zaujala obalkou, pribeh je trochu dlouhavy, hezky se cetl, v druhepulce se pribeh vice rozjede a chyti lepsi tempo. Takovy slabsi prumer

31.05.2019 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ikdyz je kniha tlusta a ma pro me pomerne tezce zkousnutelne tema valky, cetla se velmi rychle a lehce. Detailne zpracovane postavy, skoky do ruznych casovych linii udrzuji ctenare v bdelosti. Ocekavala jsem ponekud veselejsi pribeh, uprimne receno jsem ji koupila na zaklade pozitivnich, ikdyz ne moc popisnych ohlasu a krasne obalky. Ale stejne se mi kniha moc libila.

09.02.2019 4 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Zajímavý příběh, čtivý, skvělý konec.

01.02.2017 3 z 5