Mráz nebo noc

Meira by udělala cokoli pro záchranu světa. Nejdříve se ale musí naučit ovládat svou magii. Když jí vůdce tajného řádu z Paisly nabídne, že ji bude učit, neváhá ani chvíli. Ale Rozklad může porazit jen jediným způsobem – bude muset sestoupit do labyrintu pod Střídavými královstvími, vzdát se své magie a učinit tu největší možnou oběť. Mather se rozhodl najít a zachránit svou královnu, ale s plánovaným útokem na Angrova království se jeho cíl stále vzdaluje. A Ceridwen, které Angra zabil bratra a ukradl zemi, se snaží zachránit svůj lid i svou lásku. Meira, Mather a Ceridwen musí spojit všechna království Primorie, jinak ztratí všechno....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380376/big_mraz-nebo-noc-4VN-380376.jpg 3.9229

Sníh nebo popel 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Frost like night, 2016

Kniha Mráz nebo noc

Stromovous

Závěr trilogie mě potěšil, děj dobře plynul a celkově byla kniha čtivá.

Javik
21.12.2021

Třetí díl série mi přišel asi nejlepší z celé série. Tempo psaní se konečně trochu uklidnilo, bohužel zároveň jakási jiskra příběhu se pro mě vytratila a knihu jsem musela na několik dní odložit. Dočetla jsem ji vlastně jen pro dobrý pocit z dokončené série v knihovně.
Všechny tři knihy byly nemastné neslané a nejspíš se k nim již nevrátím

Alíček83
02.09.2021

Poslední díl triologie jsem si užila. Kniha se mi četla dobře. Ano, Meira ze začátku hrozně fnukala. Ale jinak se mi líbilo napětí, akce, boje a dobrý konec, takto to mám ráda. Přesto jsem tam jednu věc nepochopila, jak se Angra mohl dostat tam, kam prošli jen ti jejichž byli hodni, přece si tam nemohl jen tak nakráčet těsně před velkým finálem. A ještě jako, že pro něco poslali Greera? Je jasný, že toto už bylo nedomyšlený, musel pryč ze scény, ale něco musel zařídit :-)? A Theron? Žádný soud nic?Nicméně já si to užila a mě se kniha líbila.

dianaxn
15.06.2021odpad!

Tenhle díl byl hrozný. Na špatný první neměl, ale vedle katastrofálního druhého působil geniálně.

Meira a její myšlenky byly samozřejmě otravné jako vždy, ale aspoň přibyl pohled Ceridwen, která mi byla sympatičtější než Meira. Víte, kdyby se Meira z téhle série vykopla, tak by se mi to hned líbilo víc.

První polovina děje byla o ničem. V druhé se konečně něco stalo, ale nic originálního, protože všechno bylo ohrané. Nelogický konec to úplně zabil.

Zdálo se mi, že to ani není pro moji věkovou kategorii, takže beru v potaz, že kdybych byla tak o 5 let mladší, měla bych jiný názor, a možná by se mi to líbilo. Možná.

Abych to shrnula, tak první díl pro mě byl velké zklamání, druhý díl byl umírání v agonii a tenhle byl jen přiměřené utrpení.

Tohle je ta nejhorší young adult fantasy, co jsem kdy četla.

_Bára_
12.05.2021

Třetí a závěrečný díl této série. Musím říct, že tento díl mi dal trochu zabrat. Nebavil mě tolik jako ostatní. Meiru jsem přestala mít ráda a celkově mi žádná z postav nepřirostla k srdci. Tato série byla ovšem celkově docela povedená.

barbb8k
05.05.2021

Úžasné zakončení překrásné série. Tento díl nebyl nejlepší, ale i tak jsem se do něj zamilovala. Řekla bych, že se u mě zařadí na druhé místo z této série, hned po prvním díle, protože tolik akce, které sem zvládla autorka vmáčknout, jsem neviděla už jak dlouho. Od začátku do konce se zde střídal jeden zvrat za druhým, což zaručovalo obrovskou čtivost.

O světě, postavách a romantické lince jsem psala už v předchozích recenzích. Souhrnně: postavy – strašně sympatické, roman. lin. – roztomilá (až na nějaké chvíle, kdy jsem chtěla ty postavy zavraždit), svět – naprosto dokonalý.

S koncem si autorka pohrála úžasně, stejně tak s city čtenářů. Na posledních dvou kapitolách se ve mně vystřídala strašná spousta různých pocitů, od smutku po radost. Prostě a jednoduše řečeno, vážně jsem si celou tuto sérii moc užila a doporučuji ji.

tomas9591
04.03.2021

Ehm. Ehm. Tohle... Upřímně nevím, co autorka dělala. Meira se snažila ovládnout svou moc. OK. To, že ji celé 2 díly není schopná ovládnout a potom se ji naučí ovládat za několik dní bych možná přežil. Nevím jestli chtěla být autorka originální a udělat to tak, že Meira začne svou moc plně využívat až Bůh ví kdy. Když se tam ta magie začala používat, tak se mi to moc líbilo. Podle mě nebyl využit potenciál tohoto světa. Způsob magie, který byl originální už sám o sobě. Autorka to nemusela tak protahovat. Jinak postavy byly super. I střídání kapitol nevadilo. Na ten originální svět nezapomenu❄. Akorát mi přišlo, že ten dramatický moment ke konci byl docela klišé.
~Takže podprůměr až průměr~

Calla2002
15.02.2021

Nevím jak tuhle sérii popsat. Asi je prostě oddechová. Dost věcí bylo předvídatelné, ale stejně se mi příběh líbil, i postavy v něm. Není to ale série, ke které bych se s radostí vrátila. Nemyslím si, že si jí přečtu znovu, ale jsem ráda, že jsem si jí přečetla.