Mráz nebo noc

Mráz nebo noc https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380376/bmid_mraz-nebo-noc-4VN-380376.jpg 4 265 60

Sníh nebo popel série

< 3. díl

Angra je naživu, Rozklad se šíří po světě a nikdo už není v bezpečí. Závěrečný díl bestsellerové trilogie. Meira by pro záchranu světa udělala cokoli. Nejdřív se ale musí naučit ovládat svou magii. Rozklad však může porazit jen jediným způsobem – sestoupit do labyrintu pod Střídavými královstvími a vzdát se magie. Mather se rozhodl ochránit královnu, ale s plánovaným útokem na Angrova království se jeho cíl vzdaluje. A Ceridwen, které Angra zabil bratra a ukradl zemi, se snaží zachránit svůj lid i lásku. Společně musí spojit království, jinak vše ztratí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Frost like night , 2016

Pedruska01
11.01.2019 4 z 5

Po druhém díle jsem měla trochu hrůzu z toho, že mě čeká ještě jedna kniha. Po tom zklamání jsem už dopředu prohlašovala, že tohle chci mít rychle za sebou. Ve finále to ale nebylo tak strašné. Sice mě první cca třetina až polovina knihy moc nechytla, ale zbytek byl vážně dobrý.
Musím se přiznat, že hlavní hrdinka Meira, už se neprezentovala jako ten sobeček Jájínek, což mě potěšilo, protože tu holku se v tomhle směru fakt nedalo vystát. Však v té první nezáživné polovině příběhu jsem její kapitoly trpěla. Naopak mě bavil pohled Mathera a Ceridwen, jenže ty nebyly tak často.
Byla to nejen dlouhá doba, co jsem četla druhý díl, ale nejspíš i to, že mě dvojka nebavila, a tak se stalo, že jsem půlku nejen zapoměla, o co šlo, ale hlavně, že jsem vůči postavám nic nepociťovala - ani sympatie ani nenávist. Možná... jsem pořád trochu měla ráda Mathera, ale tím to končí. Zpětně mě to mrzí především vůči Theronovi - ten pro mě naprosto nic neznamenal, a to jsem mu tak ze začátku fandila.
S hodnocením to bylo těžké. První díl byl nejlepší, i když to nebyla žádná topka, pak přišel krutý pád a poslední kniha to trochu vytáhla. Zpětně nelituji času a přečtení tohohle počinu, ale mám pocit, že ten prvotní potenciál, co to mělo, byl zahozen. A to mě dostává k myšlence, že jsem asi trochu zklamaná. Škoda.

denniys
28.12.2018 3 z 5

První polovina knihy se plácá na místě jako předchozí díly, jakoby se autorka topila a pak najednou vyplavala na hladinu, stejně tak příběh chytil druhý dech a rázem to byla úplně jiná knížka.. takže abych paní autorce nekřivdila, druhá půlka knihy byla fakt dobrá, dokonce se objevilo několik nečekaných momentů a celkově příběh najednou dokázal vtáhnout do děje a i hlavní hrdiny máte zase rádi..škoda, že to nepřišlo dřív, takhle mohu přidat jen jednu hvězdu a dát stejné hodnocení jako u prvního dílu, ačkoliv tenhle byl o něco lepší..

Evule114
16.11.2018 5 z 5

Za mě krásné zakončení, akorát jsem si přála více toho konce. Vždy když mě příběh pohltí, tak chci delší konec, abych věděla, jak se hrdinům daří. Jen jedna malá poznámka, nevím proč jsem si myslela, že sir nakonec přežije, tak toho jsem se nedočkala. Akorát ze začátku jsem měla problém si vzpomenout, kdo byl Theron a ani nevím, jestli to píšu dobře, tak se omlouvám :D a pak jsem si říkala, jak jsem mohla zapomenout, no to je tak, když čtu některé díly s odstupem... za mě ale skvělé ukončení magie :-) nemám co vytknout, jen to, že umírali až moc mí oblíbenci....

Adush
13.11.2018 5 z 5

Tak jsem to konečně po měsíci a půl dočetla. Ne, že bych neměla chuť, ale spíše nebyl čas. Možná proto jsem si knihu tolik neužila, jako ty ostatní. Na konečnou fázi knihy jsem si ale našla čas a dočetla zhruba 150 stran za pár dní. Je to příjemné ukončení trilogie a jsem za to ráda. Bavila mě a velké plus za všechny krásné obálky. Díky za to. Příjemná oddechovka a určitě si všechny přečtu znova.

Barik05
01.11.2018 5 z 5

Strašně moc se mi to líbilo, úplně dokonalé, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Tohru-
17.10.2018 4 z 5

Táto séria mi príde celkovo ako séria extrémov, keďže prvý diel mal u mňa 3 hviezdičky a druhý diel si u mňa vyslúžil iba 2 úbohé. Kým prvé dva diely sa mi len dosť sťažka čítali a vliekli sa, tu dej pekne ubiehal. Nechýbala akcia a opisy boja ma dosť bavili. Zo záverom som spokojná a úmrtia ma prekvapivo nedostali tak, ako som si myslela. Nuž, niekto zomrieť musel. Mohlo to byť síce stále trochu prepracovanejšie, bolo to však omnoho lepšie ako prvé dva diely a len málo chýbalo k tomu, aby som dala 5 hviezdičiek.

A.K.A.R.
13.10.2018 5 z 5

Kniha byla více záživná ,než minulé dva díly i proto jí dávám pět hvězd . Nechyběla zde vášen ani akce a zato spisovatelce moc děkuji.Knihy ,které se vlečou jsou nudné a já mám tendenci je odkládat.I u této knihy jsem se musela trochu dokopat k dočtení ,ale to nebylo kvalitou knihy , ale proto, že jsem začala číst oblíbenou sérii Drahokumů.Takže autorce plus a knihu si rozhodně přečtěte a pro ty co jste ji přestali číst n konec je fakt napínavej:)

sd1992
12.10.2018 5 z 5

Jako upřímně by mě asi nikdy nenapadlo, že kterémukoli dílu z této série dám 5*. První díl byl průměrný, druhý byl příšerný a třetí díl byl úžasný, sice respektive až za půlkou, ale nevadí! :-D po druhém dílu jsem fakt nechtěla sérii dočíst.. málokdy se do četby takhle nutím, ale teď jsem za to ráda.. :)

Vidím, že spousta lidí zde pláče nad ztrátou životů v posledním díle. ,,Ti nejlepší" opravdu odejít nemuseli :-D, ale to k tomu patří. Naopak jsem ráda, že Sara z toho neudělala frašku v které by úúúplně všichni zůstaly bez újmy.. ;)

Jostik_21
12.10.2018 5 z 5

Co říct......No, prostě Sara Raasch je nejelpší!!
----- další komentář je spoiler------------
---------------------------------------------------
”Chudá Sir”. Tak přesně tu větu jsem slyšela na Humbookfestu 2018 a nemohla jsem od knížky odtrhnout oči. Pak mi to nedalo a já listovala, proč je chudák. Když jsem zjistila, že má umřít, bylo mě to hrozně líto a nechápala jsem, jak to Sara mohla udělat. Až když jsem zjistila, jak umřel, se mi ulevilo. Sice je mrtvý, ale jsem na něj hrdá. A to jsem nevěděla, ale hrozně moc mě zklamalo, že umřela Nessa (prostě bylo moje oblíbenkyně), a já asi nejvíce lituji ted Conalla, že zůstal sám ze tří sourozenců.

markulka
07.10.2018 3 z 5

Ze začátku mi dělalo obrovské potíže se do knihy začíst... Zhruba až od poloviny se to začalo zlepšovat, a poté se kniha četla sama. Jen mě trošičku mrzel ten konec. Myslím si totiž, že mohl být mnohem více propracovaný. Chápu, že je to kniha prodchnutá magíí a tak...ale tohle bylo prostě příliš mnoho obrovských náhod najednou, které v podstatě vyústily v happyend. Každopádně série jako celek se mi moc líbila.

ThrisaManx
03.10.2018 3 z 5

Z knihy Mráz nebo noc mám hodně rozporuplné pocity. Začátek byl slabý, rozjezd pomalý a opět se zde neustále opakoval ten samý nešvár jako v předchozích dílech. Meiřiny myšlenky. Stále a stále dokola ty samé typu "musím udělat to a to a pokud se stane to a to, tak to bude mít takové a takové následky a pokud...a jestli...a kdyby...". Dokolečka. Naštěstí se to potom zklidnilo a kniha dostala grády. Bylo tam napětí, akce, romantika, bylo to dojemné a smutné a četlo se to hodně dobře a já od knihy nemohla odtrhnout oči. I když se zde Meira projevovala jako neskutečně hloupá holka, protože věci, které mi byly jasné od prvního dílu, jí došly až teď a celkově její chování bylo dost nelogické.
Ale konec? Tím to autorka úplně zabila. Nudný, psaný jakoby už to autorku nebavilo a chtěla to mít za sebou. Hodně si protiřečila a to, co nedokázala vysvětlit nebo nevěděla, jak z které situace ven, tak to zaplácla nějakým hloupým nelogickým vysvětlením.
Průměr, nejslabší díl ze série.

terka98
30.09.2018 5 z 5

Po druhém díle velké zlepšení. Konečně se začalo něco dít. Kapitoly z pohledu Ceridwen byly fajn. Celkově je trilogie dobrá. Není to nic originálního, ale děj, alespoň ve třetím díle, je plný akce. Vztahy mezi postavami se také zlepšili, akorát mi přišlo, že v poslední knize autorka trochu odflákla postavu Therona.

Horselen
27.09.2018 4 z 5

První věcí, která vás zaujme na této trilogii, jsou jednoznačně naprosto dokonalé obálky, kvůli kterým se okamžitě chcete dát do čtení ♥
Tato série měla zpočátku velký potenciál, stát se jednou z těch lepších fantasy knih s mapou království a špetkou magie. Bohužel zklamala mé očekávání.
Nenadchla jsem se pro ni, dokonce jsem během čtení ostatních knížek zapomněla děj předchozích dílů. Stránky sice ubíhaly jedna za druhou, ale plánování války se vleklo. Nicméně 3. díl je jednoznačně lepší než druhý.
Chápu, že Meira byla pod velkým tlakem, ale v jednu chvíli mi přišla ufňukaná, v další zase až moc sebejistá, neohrožená a ochotná na sebe vzít osud celého království. Další mínus bylo na můj vkus příliš velké množství usmrcených postav, ale tak to asi má být, válka si žádá oběti.
Abych ale jen nekritizovala, plusové body má kniha za happy end.

erulka
27.09.2018 4 z 5

Poslední díl byl ze všech nejlepší. Konečně se tam naplno objevila magie, její vysvětlení a používání. Poslední díl jsem si užila, byl napínavý, čtivý a měl spád. Nejvíc jsem si oblíbila Ceridwen. Celá série mi ukázala, že magie, pro nás, kteří žijeme v normálním světě a rádi bychom nějakou magickou moc měli, protože nám to přijde úžasné, může vést i ke špatným věcem. Nikdy jsem o tom až takhle neuvažovala. Přestože první dva díly jsou slabší (obzvlášť díl druhý), tak určitě stojí za přečtení.

1259
25.09.2018 5 z 5

Musím říct, že závěrečný díl byl opravdu neuvěřitelný. V podstatě pro něj nemám slov a jen doporučuji.

Shira27
14.09.2018 3 z 5

Být o pět let mladší, líbilo by se mi to. Teď to pro mě je jen další tuctová YA mezi stovkou jiných. Nic originálního, všechno bylo ohrané. Mrzí mě, že nebyla více rozvinutá romantická linka. S Meirou jsem nedokázala sympatizovat, celou dobu mě vytáčela. Akce tam bylo více, než v minulém díle, ale bylo mi úplně jedno co se stane s postavami.
Jediné, co je na téhle sérii úžasné, jsou ty obálky! A Theron. :)

teer.h
29.08.2018 4 z 5

Spoilery.
Za mě teda asi nejslabší díl, nějak jsem se dlouho nemohla začíst. A to se mi první díl opravdu líbil! Nevím... ale Meira mě pěkně štvala. Mrzelo mě, že na Therona vůbec nevzpomínala, ani trošku. Mě se Mather prostě nelíbil, nefandila jsem mu. Proto jsem s tím, jak se to vyvíjelo nebyla moc spokojená. I ten konec, kdy bylo po všem, za Theronem ani nepřišla. HappyEnd byl jasný, to mě osobně nevadí, mám je ráda. Trošku jsem teda čekala, že Sir se také vrátí. Bohužel. Nicméně, ta obálka!!!Bože, ještě krásnější než ty dvě předtím! Škoda, že nejde dál 3 a půl hvězdy. I přes to, že to nebylo dle mých představ, skvělá série. těším se na Sarah v říjnu na humbook festu!

OxxyOyxxO
27.08.2018 5 z 5

Tohle bylo vážně skvělé. Druhý díl mě sklamal, ale tohle... Pro takhle dobrý díl téhle sérii odpouštím všechno špatné. Dobře, uznávám, ten konec byl poněkud moc optimistický, ale komu by to vadilo?

betule3
26.08.2018 5 z 5

Třetí díl byl skvělý. Po druhém díle jsem byla trochu rozpačitá, protože ten se mi tolik nelíbil a bála jsem se, aby to nebylo ještě horší. Naštěstí se tak nestalo. Děj konečně nestál a stále se něco dělo. Při pár scénách jsem měla dokonce na krajíčku, což se mi moc nestává. ;) Za mě rozhodně doporučuji.

anishta
12.08.2018 4 z 5

Kdyby to šlo, dám 3 a půl hvězdy. Jsem trochu rozpačitá, první polovina mě totiž moc nebavila, ale druhá půlka už byla v pohodě, četla se sama. Při jedné scéně jsem měla na krajíčku. Přišlo mi že první část knihy byla ještě v duchu druhého dílu, takového vyplňujícího. Druhá část už každopádně nabrala rychlejší obrátky a zakončení to bylo celkem dobré.

pro dívky americké romány fantasy romány

Sara Raasch
americká, 1989
2017  74%Sníh nebo popel
2018  69%Led nebo oheň
2018  75%Rebelové vln
2018  76%Mráz nebo noc

Kniha Mráz nebo noc je v