v.july v.july komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Achjo Hanisova, co mi to delate? Zase zajimavy konec, posledni myslenka je jako facka. Kdyz to dopadne takhle, o cem jsem to cetla celou tu dobu? Netusila jsem o cem kniha bude a prekvapilo me, kudy se dej vyvijel. Behem cteni jsem soucitela s hlavni postavou, ale zaroven jsem k ni nejak nedokazala prilnout.

09.11.2021 4 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Trochu zdlouhave, nicmene prijemne cteni. Libi se mi myslenka dveri, prochazeni mezi jednotlivymi svety i ruzne skoky mezi casy. Myslenka vecne lasky je kouzelna, prinasi do fantasy knihy roztomily prvek, ktery dokresluje celkovou atmosferu.

09.11.2021 3 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Vyborna kniha, cte se svizne, krasna obalka, par strasidelnych momentu by se take naslo. Postavy jsou zajimave, zadnou jsem si extra neoblibila, ale zaroven me zadna extra nestvala. Pokracuje spoiler: Nechapu, ze v tak velkem dome, maji vanu, ve ktere umre sestra a zbytek se v ni potom nakrasne dale koupe, proc proboha :D nerikejte mi, ze by se nedala pouzit jina koupelna a tato nadobro zavrit.

09.11.2021 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Je smutny, ze jedina pozitivni a dobre popsana postava byl nakonec Peprik. Vysetrovatele mi prisli takovi lehce jednodussi az skoro tupi. Hlavni vysetrovatel je panbickar se zakrnelymi nazory a bez spetky intelektu. Cele to oddeleni, jejich rivalita, to jak na sebe kydaji hnuj, proste to nezni, jako neco profesionalniho, spis bych jim jeste dala koblihy a byl by z toho prumerny beckovy sitcom. Nejzajimavejsi mi asi prislo prostredi a kapitoly napsane vrahem. Nedokazu si predstavit, ze prijde jeste nejake dalsi pokracovani pribehu a moc nechapu hype okolo te knihy. Me osobne nesedla, vice upredsnotnuju autory jako Nesbo, nebo Carter.

05.02.2021 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorka ma pro me velmi prijemny zpusob psani. Prvni cast se mi libila asi nejvic, ale obdobi posledni casti me osobne moc nesedi, takze mozna proto me to tolik nebavilo. Chvilema jsem se nutila do cteni a pak se to zase rozjelo. Nemam jednotny pocit po precteni, narozdil od Hany, tam byl clovek pripoutany k textu od zacatku do konce.

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Cardana jsem si oblibila mnohem vice nez Jude. Kdo cekate velkou bitvu nakonci, budete prekvapeni... je uz na vas jestli mile nebo nikoliv. Celkove s emi serie libila, tenhle dil mi prisel nejslabsi, ale porad uspokojivy.

Podlý král Podlý král Holly Black

Jednicka mi prisla zajimavejsi, ale konec tohoto dilu byl skvely. Dej se trochu tahne, podmorsky svet by si mozna zaslouzil trochu vic prostoru, uz jen protoze je nametem obalky..Druha polovina knihy je zivejsi a vyslovene si zada o precteni pokracovani.

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Matrace vystlane chmirim pampelisek ♥ Teto predstavy se jen tak nezbavim. Knihu jsem zhltla na jeden zatah a hned se vrhla na dalsi dil. Popis vil je skvely, takovi sadisticsti magori s chlupatyma usima. Postavy jsou celkove moc hezky vykreslene.

Kirké Kirké Madeline Miller

Asi budu patrit k mensine, ale zas tak velke nadseni ve me Kirke nevyvolala. Obalka je nadherna, jako papirovy prebal, tak i samotna kniha. Ale dej byl podle me nemastny, neslany a dost pomaly. Dost dobre nechapu, proc se to radi do fantasy, podle me jde ciste o mytologii, ktera je teda krasne popsana, ale to ze tam umi par kouzel, jeste neznamena, ze je to fantasy...

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

"Musim umrit, ale nechci, musim umrit, ale nechci", ale no taaak. Kdyby se tato myslenka vynechala, kniha by byla o polovinu kratsi! Az na ciste subjektivni neprizen k hlavni hrdince( a Therona bych taky pleskla, az by se mu hlava protocila) se mi dej libil. Ostatni kralovstvi jsou vlastne docela obstojna, par necekanych zvratu se taky naslo, akorat konec je predvidatelny uz na zacatku knihy. Treti dil je podle me zajimavejsi nez druhy, ocenuju popis deje po zaverecne bitve.

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Kdyby hlavni hrdinka furt nefnukala, bylo by to mnohem zajimavejsi. Ocenuju rychle presuny mezi jednotlivyma zemema, autorka upustila od dlouhosahleho popisu jak kdo kam jel a o cem se mezitim bavili. Libila se mi Cerie, osobne si myslim, ze by byla lepsi hlavni hrdinkou :) dej se vlekl vic nez v prvnim dile, z cele serie pro me asi nejslabsi kniha.

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Serie me mile prekvapila, libi se mi koncept rocnich obdobi, v celem svete se clovek velmi rychle zorientuje, coz ocenuju. U nekterych fantasy ci ya ma clovek pocit ze netusi ktera bije ani u 200 stranky, tady je to jasne pomerne brzo. Zajimave pojeti fyzickych vlastnosti jednotlivych rocnich obdobi, predstavuju si zimany jako albiny, kteri si naramne uzivaji chlad :D Hlavni postava lehce naivni, kam ji postavis tam ji najdes, ikdyz se tvari jako desna bojovnice. Zaver me velmi potesil, bitva prijde hned v prvnim dile, dej je castecne uzavreny, pokracovani je jasne, ale zaroven se v ramci deje hnuli dal, to se u trilogii jen tak nevidi.

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Obalka je teda uzasna, zaujme na prvni pohled. Dej je rozvetveny, velmi podrobny, chvilema az moc. Uz nekde na 600 strance jsem si rikala, kdy ze prijde ta velka bitva, prisla, ale temer na konci, popsana skoro v jedne kapitole. Zato blby Nicklays je tam rozepisovan dost do podrobna, naprosto priserna a ulisna postava, ktera mi celou dobu lezla na nervy. Kdyby si autorka pohrala s zaverecnyma scenama, dokazala bych precist dalsich 200 stran. Takhle jedine co bylo dokonale popsano, bylo osaceni vsech zucastnenych a kvalita pleti... Je videt, ze to psala mlada holka. Spis bych knihu zaradila do YA nez do fantasy.

22.08.2020 4 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Kniha me velmi prekvapila, ma pomerne rozvetveny dej, ktery ctenare do sebe nenasilne vtahne. Zaroven cast myslenky je ke konci uzavrena a dalsi dil souvisle navazuje jako pokracovani. Jsem zvedava, ikdyz vlastne asi tusim jak to vse dopadne, jak bude pribeh pokracovat.

23.03.2020 4 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Tak a je konec, vlastne mi docela sedlo vypraveni po zaverecne bitve, vetsinou jsem zklamana, kdyz je konec prudky a autor nechava na ctenari aby si domyslel jak to asi bude fungovat dal. Timto pomalym vypravenim se autor pomalu louci a me se tento zpusob ve finale moc libil.

22.03.2020 5 z 5

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Naprosto kouzelny pribeh Tonicky. Musim uznat, ze nektere rozhnevane a arogantni vyjevy, jako treba mati princeznicky me vyslovene rozcilovali. Mozna taky protoze mam hodne rada pribehy o carodejkach a sebemensi krivda je pak prozivana velmi emotivne. Uz se tesim, az si prectu dalsi knihu (pribehy ctu na preskacku)

09.03.2020 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Druhy dil mi prisel zajimavejsi. Mesto elfu je uchvatne popsane, do detailu, samotni elfove, jejich zvyky, jejich jazyk, ikdyz tri ctvrte knihy se odehrava v tomto meste a dil dostane spad az skoro ke konci, vubec mi to nevadilo a kniha me bavila vice nez dej prvni. Tesila jsem se, ze se to vic bude tocit kolem draku, sice dostali par viditelnych zminek, ale tak nejak jsem ocekavala od toho vice.

24.02.2020 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Zacatek je trochu zdlouhavy, ale pak se dej rozjede a vtahne do sebe. Jsem zvedava jak bude pribeh pokracovat.

19.02.2020 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Nejzajimavejsi dil, nicmene konec jsem si predstavovala ponekud jinak. Skoda ze je to posledni dil.

19.02.2020 4 z 5

Prvá Prvá Kiera Cass

Lehce plytke ze zacatku, postavy, ktere meni svuj nazor az moc casto, ale uzasny konec. Celou trilogii jsem prelouskala za dva dny a vubec nelituju, ze jsem se do ni pustila. Skvela oddychovka.

02.01.2020 5 z 5