Usignolo Usignolo komentáře u knih

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Paráda, mně se ty jeho knihy hrozně dobře čtou. Trošku mě děsí popis toho, jak to funguje v politice a médiích. Lidé, kteří se jsou schopni s kamarády u piva pohádat kvůli politice, by si to měli přečíst - nestojí to za to :-) Pravda, hlavní hrdinové jsou trošku jako Chuck Norris (ten se taky dostane ze všeho), ale nevadilo mi to, jinak by taky od půlky nebylo, co číst, že :-)

15.06.2018 5 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Přesně, jak píše Enehy, víc není potřeba říkat. Na druhou stranu: Napsat knihu v třiaosmdesáti tak, aby člověk byl schopen ji přečíst do konce, to bych taky chtěla umět :-)

11.05.2018

Poslední víkend Poslední víkend Agatha Christie

Tentokrát byl zmaten i sám ó velký Hercule. Příjemné čtení, já to "slupla" mezi Prahou-Ostravou a zpět :-)

01.05.2018 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Po Hypnotizérovi jsem se těšila na oddechovku. Nasmála jsem se strašně. Jediné, co mi na třetím dílu vadilo, že za necelé dvě hodinky bylo hotovo. Jinak se mi trojka líbila asi nejvíc. Pane Bočku, prosím další :-)

24.02.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Trošku mi to trvalo, než jsem se Hypnotizérem prokousala. Asi hlavně proto, že nesnáším krev a pan Kepler zachází do hodně velkých detailů, takže jsem se bála a bylo mi špatně :D Četlo se to vlastně dobře a rychle, protože to bylo napínavé jak kšandy, ale asi si dopřeju trošku relax, než se pustím do Paganiniho smlouvy.

23.02.2018 4 z 5

Rychlé večeře: Těstoviny Rychlé večeře: Těstoviny Kate McMillan

Supr trupr,u nás má veliký úspěch (myslím u strávníků). Jídla v podstatě z pár ingrediencí a samé dobroty. Ne vždy bych recepty zařadila do kategorie rychlé, ale i tak se mi kuchařka moc líbí.

08.02.2018 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Tak to jsem teda koukala. Té Agathě to opravdu pálilo. Na konci mi to přišlo skoro až přemyšlené, ale nakonec jsem to vstřebala :-) A jako správná povrchní čtenářka jsem si ještě vypřála nějaký romantický zázrak nakonec, který jsem taky dostala. Ani Poirot mi tam nechyběl.

26.01.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Moc jsem si to užila, na rozdíl od Nesba. Napínavé jak kšandy až do konce, ale žádné brutality, řezání, já na to moc nemám žaludek, takže tento styl mi naprosto vyhovoval. I když se prolínají situace (jedna kapitola očima pachatele, jedna očima policie atd.), má v tom čtenář pořádek a neztrácí se.Tím nechci shazovat Nesba, jen to nemůžu číst :-)

25.01.2018 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Za mě super. Miroslav Macek se tohoto těžkého úkolu zhostil podle mě skvěle, moc jsem si nového Saturnina užila, nasmála se a vůbec nebyla zklamaná.

12.01.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Mám ráda vtipné věci. U Saturnina jsem se nasmála a ještě jsou tam skvěle popsány lidské povahy. Pan Jirotka byl prostě borec :-)

10.01.2018 5 z 5

Podivuhodná odhalení Artura Peppera Podivuhodná odhalení Artura Peppera Phaedra Patrick

Krásná kniha. I když mě celou dobu mrzelo, že Miriam umřela, užila jsem si laskavý, vtipný příběh od začátku do konce.

01.01.2018 4 z 5

Imaginární přítelkyně Imaginární přítelkyně John Irving

Přečíst si knihu o zápasení by mě asi jen tak nenapadlo z důvodu nezájmu o tento sport. Pan Irving ale své paměti napsal tak, že si v tom každý najde to své. To, že zde převažuje právě zápasení, mě vůbec nerušilo. Není vlastně špatné vědět něco o lidech, jejichž knihy čteme :-)

15.12.2017 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Tak já nevím, jestli je to sranda nebo ne, každopádně mě to bavilo. A teď mě neukamenujte, ale občas mi byl strýček Rolf snad skoro sympatický (přitom taková blbost)..ovšem jak je napsáno na knize, úsměv mi často mizel ze rtů. Ale už asi dokážu pochopit, čím lidi "ukecal" a spoustu věcí si obhájil. Skvělý nápad autora, výborně zpracované.

02.12.2017 5 z 5

Kuchařka kačera Donalda Kuchařka kačera Donalda Walt Disney

Ano, přesně, jak tady čtu- první kuchařka a poklad dětství. Připadala jsem si hrozně důležitě, když jsem v ní jen listovala, natož podle ní "vařila."

17.11.2017 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Navzdory negativním komentářům jsem se na Katakomby vrhla s chutí. Pravda, je to trošku detektivka oproti dvěma předchozím knihám, přesto kniha naplnila má očekávání. Byla prostě jiná a stejně mě mrzí, že už je konec.

17.11.2017 5 z 5

Cizinec a krásná paní Cizinec a krásná paní Pavel Kohout

Tak to byla nádhera!! Kniha vše v jednom: laskavé, vtipné, inteligentní a napínavé čtení. Někomu vadilo pro něj až povrchní ukončení příběhu, ale pro mě je šťastný konec balzám na duši (těch špatných konců kolem sebe vidíme až až, ne?). Hlavním hrdinům držíte palce až do konce a když v happy end už už nevěříte, tak se stane to, že.....neřeknu :-)

10.11.2017 5 z 5

Jonas Jonasson (nebo tak nějak..) mě baví v tom, jak umí věci naprosto jednoduše a samozřejmě podat. Člověk má najednou pocit, že všechno zvládne. Zabiják mě rozesmál o trošku méně než Analfabetka, ale to je nejspíš tím, že mi dost dlouho trvalo, než jsem začala cítit sympatie k farářce a recepčnímu. U bývalého vraha to bylo skoro hned. Doporučuji milovníkům absurdních situací a humoru :-)

07.11.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Aristokrata opět nezklamala. Četla jsem negativní komentáře, chápu, ale mně je tento humor blízký a nejspíš se mi "neočte." Budu jen doufat, že se rodová kletba nenaplní....

17.10.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ani jedno hluché místo, člověk je nucen číst pořád dál. Napínavé jak kšandy. Užila jsem si to od začátku do konce a na tom mě málem kleplo..Tome, ty ludro.. :-)

16.10.2017 5 z 5

Cantervillské strašidlo a jiné prózy Cantervillské strašidlo a jiné prózy Oscar Wilde

Po Hroznech hněvu to byla vlastně celkem oddechovka, až na konec toho Doriana. Nejvíc se mi líbilo Cantervillské strašidlo, duch byl vlastně "sympaťák" a povídka milá. Obraz Doriana Graye mi občas trošku odváděl myšlenky, když byly (podle mého zbytečně dlouho) popisovány klenoty a hudební nástroje a gobelíny a podobně, ale to byl jediný moment , kdy jsem si čtení úplně neužívala.

12.10.2017 4 z 5