Usignolo - Přečtené 118


Návštěvníci
říjen - prosinec 2018
Návštěvníci 2008, O. Hofman

Super, schválně jsem si nejdříve přečetla knihu (seriál mě v dětství minul) a teď se na to kouknu. Zrovna u tohoto věřím, že seriál bude ještě lepší než kniha.


Vaříme zdravě pro diabetiky
? - říjen 2018
Vaříme zdravě pro diabetiky 2010, M. Szwillus


Muž a žena
říjen 2018 (05.-10.)
Muž a žena 2018, M. Viewegh


Slovácko sa súdí
říjen 2018 (01.-05.)
Slovácko sa súdí 1969, Z. Galuška

Asi není potřeba nějakých větších komentářů, je to klasika. Vtipné krátké povídky ze života na Slovácku. Občas nakouknete do slováckého slovníčku vzadu, ale většinou se dopídíte. Já se teda nasmála hrozně :-)


To
červenec - říjen 2018
To 2016, S. King

Teda já byla pos...á až za ušima (promiňte to vyjadřování) :D Nemůžu se dívat na krev a násilí ve filmech, v knize jsem to vždycky snesla. Ale toto byla síla. Asi bych to rychle odložila v rámci zachování duševního zdraví, ale autor to nedovolí, "připne" vás k té knize postavami a jejich příběhy a člověk najednou zjistí, že To chce znát až do konce. Moc se mi líbilo, jak pan King čtenáře na konci "uzdraví" tím, že ho z knihy pomalu vyvede. Nebudu to konkretizovat, to bych vás naštvala :-) Je to často drsné, skoro až nechutné, ale stojí to za To!


Němčina pro jazykové školy 2 s novým pravopisem
? - srpen 2018
Němčina pro jazykové školy 2 s novým pravopisem 2002, V. Höppnerová


Němčina pro jazykové školy 1
? - srpen 2018
Němčina pro jazykové školy 1 2007, V. Höppnerová


Svět do kapsy od A do Z
? - srpen 2018
Svět do kapsy od A do Z 2002, K. Lye

Štěstí pro lidi
červen - červenec 2018
Štěstí pro lidi 2018, P. Z. Reizin

Romantika jako blázen, na dovolenou úplně skvělé :-) Dost jsem se nasmála, ale na pláži nikdo nebyl, takže nevadí :) Trošku mě děsí, jak nás ty umělé inteligence (ne roboti!!) postupně přerůstají, ale tak nebudu "septik" :-) Milá oddechovka.


Velká kniha českých pohádek
listopad 2017 - červen 2018
Velká kniha českých pohádek 2003, P. Šrut

Pestrá sbírka českých pohádek, spoustu z nich jsem ani neznala. Ilustrace jsou opravdu krásné, i když si myslím, že kdybych byla dítě, tak se jich bojím.


Anatomie lži
červen 2018 (07.-15.)
Anatomie lži 2008, D. Brown

Paráda, mně se ty jeho knihy hrozně dobře čtou. Trošku mě děsí popis toho, jak to funguje v politice a médiích. Lidé, kteří se jsou schopni s kamarády u piva pohádat kvůli politice, by si to měli přečíst - nestojí to za to :-) Pravda, hlavní hrdinové jsou trošku jako Chuck Norris (ten se taky dostane ze všeho), ale nevadilo mi to, jinak by taky od půlky nebylo, co číst, že :-)


Brána osudu
duben - květen 2018
Brána osudu 2015, A. Christie

Přesně, jak píše Enehy, víc není potřeba říkat. Na druhou stranu: Napsat knihu v třiaosmdesáti tak, aby člověk byl schopen ji přečíst do konce, to bych taky chtěla umět :-)


Poslední víkend
? - květen 2018
Poslední víkend 2015, A. Christie

Tentokrát byl zmaten i sám ó velký Hercule. Příjemné čtení, já to "slupla" mezi Prahou-Ostravou a zpět :-)


Aristokratka na koni
24. únor 2018
Aristokratka na koni 2016, E. Boček

Po Hypnotizérovi jsem se těšila na oddechovku. Nasmála jsem se strašně. Jediné, co mi na třetím dílu vadilo, že za necelé dvě hodinky bylo hotovo. Jinak se mi trojka líbila asi nejvíc. Pane Bočku, prosím další :-)


Hypnotizér
leden - únor 2018
Hypnotizér 2010, L. Kepler

Trošku mi to trvalo, než jsem se Hypnotizérem prokousala. Asi hlavně proto, že nesnáším krev a pan Kepler zachází do hodně velkých detailů, takže jsem se bála a bylo mi špatně :D Četlo se to vlastně dobře a rychle, protože to bylo napínavé jak kšandy, ale asi si dopřeju trošku relax, než se pustím do Paganiniho smlouvy.


Rychlé večeře: Těstoviny
? - únor 2018
Rychlé večeře: Těstoviny 2017, K. McMillan

Supr trupr,u nás má veliký úspěch (myslím u strávníků). Jídla v podstatě z pár ingrediencí a samé dobroty. Ne vždy bych recepty zařadila do kategorie rychlé, ale i tak se mi kuchařka moc líbí.


Nultá hodina
leden 2018 (25.-26.)
Nultá hodina 2009, A. Christie

Tak to jsem teda koukala. Té Agathě to opravdu pálilo. Na konci mi to přišlo skoro až přemyšlené, ale nakonec jsem to vstřebala :-) A jako správná povrchní čtenářka jsem si ještě vypřála nějaký romantický zázrak nakonec, který jsem taky dostala. Ani Poirot mi tam nechyběl.


V lese visí anděl
leden 2018 (12.-25.)
V lese visí anděl 2015, S. Bjørk (pseudonym)

Moc jsem si to užila, na rozdíl od Nesba. Napínavé jak kšandy až do konce, ale žádné brutality, řezání, já na to moc nemám žaludek, takže tento styl mi naprosto vyhovoval. I když se prolínají situace (jedna kapitola očima pachatele, jedna očima policie atd.), má v tom čtenář pořádek a neztrácí se.Tím nechci shazovat Nesba, jen to nemůžu číst :-)


Saturnin se vrací
leden 2018 (10.-12.)
Saturnin se vrací 2017, M. Macek

Za mě super. Miroslav Macek se tohoto těžkého úkolu zhostil podle mě skvěle, moc jsem si nového Saturnina užila, nasmála se a vůbec nebyla zklamaná.


Saturnin
leden 2018 (01.-10.)
Saturnin 1970, Z. Jirotka

Mám ráda vtipné věci. U Saturnina jsem se nasmála a ještě jsou tam skvěle popsány lidské povahy. Pan Jirotka byl prostě borec :-)


Podivuhodná odhalení Artura Peppera
prosinec 2017 - leden 2018
Podivuhodná odhalení Artura Peppera 2017, P. Patrick

Krásná kniha. I když mě celou dobu mrzelo, že Miriam umřela, užila jsem si laskavý, vtipný příběh od začátku do konce.


Půlstoletí s Cimrmanem
? - prosinec 2017
Půlstoletí s Cimrmanem 2016, Z. Svěrák

Imaginární přítelkyně
prosinec 2017 (13.-15.)
Imaginární přítelkyně 2005, J. Irving

Přečíst si knihu o zápasení by mě asi jen tak nenapadlo z důvodu nezájmu o tento sport. Pan Irving ale své paměti napsal tak, že si v tom každý najde to své. To, že zde převažuje právě zápasení, mě vůbec nerušilo. Není vlastně špatné vědět něco o lidech, jejichž knihy čteme :-)


Královský rubín
prosinec 2017 (02.-13.)
Královský rubín 2015, A. Christie


Už je tady zas
listopad - prosinec 2017
Už je tady zas 2013, T. Vermes

Tak já nevím, jestli je to sranda nebo ne, každopádně mě to bavilo. A teď mě neukamenujte, ale občas mi byl strýček Rolf snad skoro sympatický (přitom taková blbost)..ovšem jak je napsáno na knize, úsměv mi často mizel ze rtů. Ale už asi dokážu pochopit, čím lidi "ukecal" a spoustu věcí si obhájil. Skvělý nápad autora, výborně zpracované.


Ve znamení Slunce a Měsíce - Štír
? - listopad 2017
Ve znamení Slunce a Měsíce - Štír 2001, J. Parker

Kuchařka kačera Donalda
? - listopad 2017
Kuchařka kačera Donalda 1991, W. Disney

Ano, přesně, jak tady čtu- první kuchařka a poklad dětství. Připadala jsem si hrozně důležitě, když jsem v ní jen listovala, natož podle ní "vařila."


Katakomby
listopad 2017 (10.-17.)
Katakomby 2017, M. Roux

Navzdory negativním komentářům jsem se na Katakomby vrhla s chutí. Pravda, je to trošku detektivka oproti dvěma předchozím knihám, přesto kniha naplnila má očekávání. Byla prostě jiná a stejně mě mrzí, že už je konec.


Cizinec a krásná paní
listopad 2017 (07.-10.)
Cizinec a krásná paní 2009, P. Kohout

Tak to byla nádhera!! Kniha vše v jednom: laskavé, vtipné, inteligentní a napínavé čtení. Někomu vadilo pro něj až povrchní ukončení příběhu, ale pro mě je šťastný konec balzám na duši (těch špatných konců kolem sebe vidíme až až, ne?). Hlavním hrdinům držíte palce až do konce a když v happy end už už nevěříte, tak se stane to, že.....neřeknu :-)


Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)
říjen - listopad 2017
Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) 2016, J. Jonasson

Jonas Jonasson (nebo tak nějak..) mě baví v tom, jak umí věci naprosto jednoduše a samozřejmě podat. Člověk má najednou pocit, že všechno zvládne. Zabiják mě rozesmál o trošku méně než Analfabetka, ale to je nejspíš tím, že mi dost dlouho trvalo, než jsem začala cítit sympatie k farářce a recepčnímu. U bývalého vraha to bylo skoro hned. Doporučuji milovníkům absurdních situací a humoru :-)


Aristokratka ve varu
říjen 2017 (16.-17.)
Aristokratka ve varu 2013, E. Boček

Aristokrata opět nezklamala. Četla jsem negativní komentáře, chápu, ale mně je tento humor blízký a nejspíš se mi "neočte." Budu jen doufat, že se rodová kletba nenaplní....


Dívka ve vlaku
říjen 2017 (12.-16.)
Dívka ve vlaku 2015, P. Hawkins

Ani jedno hluché místo, člověk je nucen číst pořád dál. Napínavé jak kšandy. Užila jsem si to od začátku do konce a na tom mě málem kleplo..Tome, ty ludro.. :-)


Cantervillské strašidlo a jiné prózy
září - říjen 2017
Cantervillské strašidlo a jiné prózy 1965, O. Wilde

Po Hroznech hněvu to byla vlastně celkem oddechovka, až na konec toho Doriana. Nejvíc se mi líbilo Cantervillské strašidlo, duch byl vlastně "sympaťák" a povídka milá. Obraz Doriana Graye mi občas trošku odváděl myšlenky, když byly (podle mého zbytečně dlouho) popisovány klenoty a hudební nástroje a gobelíny a podobně, ale to byl jediný moment , kdy jsem si čtení úplně neužívala.


Hrozny hněvu
srpen - září 2017
Hrozny hněvu 2007, J. Steinbeck

Co k tomu říct..když jsem to dnes o půl třetí ráno dočetla, měla jsem pocit, že to, že ležím v posteli, je neuvěřitelný luxus..ze začátku jsem se bála, že to nedám, protože je to dost náročná kniha. A na konci? Hltám hltám a najednou buch..konec. Má to pro mě dvě roviny - naprosté zoufalství z absurdity celé té krize (děti umírají hlady a pomeranče jsou polity petrolejem..) a hroznou nervozitu z toho, co bude s Tomem, jestli se Růže uzdraví, jak to dopadne s pánem ze stodoly, kam všichni půjdou a tak dále.......


Muž se psem
červenec - srpen 2017
Muž se psem 1988, Z. Jirotka

Původně jsem šla po Saturninovi, ale nakonec jsem se rozhodla, že si o něj požádám Ježíška a zvolila Muže se psem, který byl levnější :-) Nicméně nelituji, pan Jirotka mě navnadil na další svá díla, moc milé a vtipné čtení, Václav Kavaňas je borec a když jsem teď dočetla poslední odstavec, málem jsem spadla ze židle :D


Digitální pevnost
červenec 2017 (11.-23.)
Digitální pevnost 2005, D. Brown

Ze začátku jsem se trošku nudila, než jsem se dostala do tématu, protože jsem měla pocit, že jen louskám informace a nevím, která bije. To postupně přešlo a napětí se stupňovalo. Zároveň mě bavily klasické "Brownovské" momenty překvapení, kde je najednou všechno jinak.


Poslední aristokratka
červenec 2017 (02.-11.)
Poslední aristokratka 2012, E. Boček

Pan Boček mě dostal, co věta, to perla!! Už dlouho jsem se tak nenasmála. Charaktery postav si člověk zamiluje okamžitě, byť to nejsou zrovna kladné role (viz. Josef, Deniska apod.) a s hlavní hrdinkou (pisatelkou deníku) se prostě sžijete. Tento stručný a jasný způsob psaní a smysl pro humor..obojí mi sedlo jako "zadnice" na hrnec :-) Těší mě představa, že nemusím čekat na druhý díl :-) PS: Jsem zvědavá, jak to dopadne s Maxem.


1 2 3 >