Podivuhodná odhalení Artura Peppera

Devětašedesátiletý Artur Pepper vede jednotvárný život. Vstává přesně v 7.30, docela stejně jako v dobách, kdy ještě žila jeho manželka Miriam. Oblékne si vždy tytéž šedé kalhoty a pletenou vestu barvy hořčice, zalije kapradinu Frederiku a zamíří na zahrádku. Jenže v den prvního výročí Miriaminy smrti se cosi změní. Při třídění jejích věcí Artur nachází nápadný zlatý náramek s přívěsky, který nikdy neviděl. Následuje překvapivá a nezapomenutelná odysea, která ho zavádí přes Londýn do Paříže a daleké Indie. Podniká epickou výpravu za pravdou o utajovaném životě vlastní ženy v dobách, než se poznali - cestu, při níž na těch nejméně očekávaných místech nalézá naději, útěchu i poznání sebe sama. V Podivuhodných odhaleních Artura Peppera poznáváme plejádu nezapomenutelných postav s velkým srdcem a neodolatelnými chybami. Autorčin půvabný debut je tak radostnou oslavou nekonečných možností lidského života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356454/big_podivuhodna-odhaleni-artura-peppera-lKr-356454.jpg 487

Vydáno: , Mladá fronta

The Curious Charms of Arthur Pepper, 2016

Kniha Podivuhodná odhalení Artura Peppera

Bubo19

Na tuto knihu jsem narazila náhodou a líbila se mi opravdu hodně, i když přirovnání ke Stoletému staříkovi a Muži jménem Ove na obálce mi úplně nesedlo.
Artur je prostě obyčejný téměř sedmdesátiletý muž, který prožil život v poklidném manželství, snažil se zajistit rodinu a neměl zrovna převratné plány a ambice. Děti už ale domov opustily, a když náhle zemře manželka, ztrátu překonává vytvářením rituálů. Pak ale najde manželčin náramek, na kterém je telefonní číslo a to vyvolá v Arturovi zvědavost, jak jeho manželka žila, než se poznali a také zda byl pro ni tím pravým. No a když vyrazí pátrat, zjistí, že na cestách a mezi lidmi je to zajímavější, než pít doma čaj stále ve stejný čas.
I když některé příhody zní dost "netradičně", dokázala autorka podat příběh tak, že je vše uvěřitelné. Navíc je kniha napsaná takovým milým a laskavým způsobem. Pro mě jasných pět hvězdiček.

speciale88

Krásná odpočinková četba. Příběh se mi moc líbil. Určitě se k této knize někdy znovu vrátím.

em75

Moc milá kniha, při čtení jsem byla moc příjemně překvapená a čím dál víc jsem se nořila do Arturova hledání, putování a dobrodružství. Nejvíc se mi líbil příběh z Paříže.
Při "Ahoj tati" se mi zatajil dech a vyhrkly slzy, jako bych tam s nimi opravdu byla. Ta Arturova proměna mě uvnitř hluboce zasáhla ..

pydla

Něžný příběh, plný laskavosti, lásky, vzpomínek, bolesti a odpuštění. Čte se pohodově, navede ve Vás pocity, které Vás donutí zapřemýšlet.
Rozhodně doporučuji.
Pokud máte tento druh knih rádi, sáhněte i po Všechno je možné, Nepravděpodobná pouť Harolda Frye nebo třeba Přistav naděje.

KnihomolkaOli
22.12.2020

Milá kniha, příjemná oddechovka. Některé pasáže mi přišly trochu nedotažené, ale celek opravdu není špatný.

IDH
14.10.2020

Co tak říct...? Podivuhodná odhalení Artura Peppera jsou za mě velmi milou knihou, možná proto, že sám se cítím trochu jako on, byť nejsem vdovec, ani tak starý. ;) Pan Pepper a jeho autorka mi ale byli milými společníky, těšil mě každý další kousek cesty za tajemstvím náramku a speciálně v nynějších podzimních dnech i návrat do milované Anglie...
Moje hodnocení 8,5/10

boeink
30.09.2020

Milá přívětivá oddechovka, ve které je ale hodně moudra. Kniha o hodnotách v lidském životě a taky o tom, že nikdy není pozdě začít znovu.

bara587
06.05.2020

Tak tohle mě docela bavilo. Milá oddechovka, ne však hloupá. Sympatický hrdina a hezký čtivý styl vyprávění.