Podivuhodná odhalení Artura Peppera

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Devětašedesátiletý Artur Pepper vede jednotvárný život. Vstává přesně v 7.30, docela stejně jako v dobách, kdy ještě žila jeho manželka Miriam. Oblékne si vždy tytéž šedé kalhoty a pletenou vestu barvy hořčice, zalije kapradinu Frederiku a zamíří na zahrádku. Jenže v den prvního výročí Miriaminy smrti se cosi změní. Při třídění jejích věcí Artur nachází nápadný zlatý náramek s přívěsky, který nikdy neviděl. Následuje překvapivá a nezapomenutelná odysea, která ho zavádí přes Londýn do Paříže a daleké Indie. Podniká epickou výpravu za pravdou o utajovaném životě vlastní ženy v dobách, než se poznali - cestu, při níž na těch nejméně očekávaných místech nalézá naději, útěchu i poznání sebe sama. V Podivuhodných odhaleních Artura Peppera poznáváme plejádu nezapomenutelných postav s velkým srdcem a neodolatelnými chybami. Autorčin půvabný debut je tak radostnou oslavou nekonečných možností lidského života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356454/podivuhodna-odhaleni-artura-peppera-lKr-356454.jpg 471
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

The Curious Charms of Arthur Pepper, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Podivuhodná odhalení Artura Peppera

Přidat komentář
bara587
06. května

Tak tohle mě docela bavilo. Milá oddechovka, ne však hloupá. Sympatický hrdina a hezký čtivý styl vyprávění.

Oliinecka
04. března

Kniha, která k Vám musí přijít ve správný okamžik. Pak vás rozpláče a současně vám dá naději.


david9690
20. února

Milá oddychovka, místy mi to sice přišlo drobátko naivní, ale celkově to bylo příjemné čtení, zábavné, děj měl spád a byl jsem zvědavý jak se to bude vyvíjet a kam pátrání hlavního hrdinu zavede. Postavy docela dobré (hlavně mě bavil Artur ale i Bernardeta a Natan byli sympatičtí) a taky celkem oceňuji nápad a dějovou linku. Mohl jsem si znovu uvědomit, jak důležitá je rodina, komunikace a společně prožitý čas - prostě abychom jako lidé žili ve svých rodinách dohromady a né jen pouze pasivně koexistovali vedle sebe. A taky zde bylo zdůrazněno, že pokud člověk dává něco ze sebe lidem kolem, tak se mu to mnohonásobně vrátí. Za mě pozitivní pocity a knihu můžu ostatním doporučit

xmilek
11. února

Artur si myslel, že po smrti manželky už nedokáže fungovat a žít jako dřív. Stačil jeden objev v její pozůstalosti a vše nabralo jiný směr. Náramek s přívěsky mu mimo jejich příběhy otevře cestu především k objevení jeho samotného...

kaja77
26. ledna

Tak každopádně Artur není Ove. Ove byl prostě jedinečný. Artur je truchlící pán, který se po smrti své ženy postupně zacina vracet do života, bilancuje, přemýšlí a hodnotí, co v životě dělal, jak to dělal apod. Díky náramku, který objevil v šatníku své ženy objevuje minulost a zároveň i současnost a lidi kolem sebe. Je to v podstatě příjemné čtení ale takové plošší a málo uvěřitelné (pro mně)

stagno
22. ledna

Jednoduché čtení plné literárních klišé i kýče,postavy jakoby vypadly z nějakého počítačového programu,také se tak chovají,děj se dá dobře předvídat.Na druhou stranu knížka ale nikomu neubližuje a je svým způsobem docela milá.

haaabi
19. ledna

Kdo by nechtěl takový náramek.... Kniha se četla moc dobře, ale stejně jako u Oveho jsem hrdinovi nevěřila věk. V 69 letech z něho autorka udělala úplného starce.

artepeli
03. ledna

Čekala jsem, že to bude opravdu kniha ve stylu Stoletého staříka, ke které se snaží přirovnat. K tomu ale knížce chybí ony úžasné a propracované souvislosti. Spíš mi to přišlo jako reklama na náramky Pandora, tím spíš, že je u konce knihy na to i narážka.
Nečetlo se mi to špatně, ale příběhy mohly jít trochu víc do hloubky. Nejlepší na tom všem bylo pozorovat změny pana Artura a jeho glosování o životě. Ale j to mohlo být dotaženější.
Prostě-na můj vkus plytké.

1

Doporučujeme

Poznáš to z polibků
Poznáš to z polibků
Krasojezdkyně
Krasojezdkyně
Kůň a jeho chlapec
Kůň a jeho chlapec
Ztracená
Ztracená

Štítky

dobrodružství smutek humor laskavost stáří přátelství

Autor a jeho další knihy

Podobné knihy

Kniha Podivuhodná odhalení Artura Peppera je v

Právě čtených2x
Přečtených90x
Čtenářské výzvě33x
Doporučených7x
Knihotéce40x
Chystám se číst61x
Chci si koupit12x