Podivuhodná odhalení Artura Peppera

Devětašedesátiletý Artur Pepper vede jednotvárný život. Vstává přesně v 7.30, docela stejně jako v dobách, kdy ještě žila jeho manželka Miriam. Oblékne si vždy tytéž šedé kalhoty a pletenou vestu barvy hořčice, zalije kapradinu Frederiku a zamíří na zahrádku. Jenže v den prvního výročí Miriaminy smrti se cosi změní. Při třídění jejích věcí Artur nachází nápadný zlatý náramek s přívěsky, který nikdy neviděl. Následuje překvapivá a nezapomenutelná odysea, která ho zavádí přes Londýn do Paříže a daleké Indie. Podniká epickou výpravu za pravdou o utajovaném životě vlastní ženy v dobách, než se poznali - cestu, při níž na těch nejméně očekávaných místech nalézá naději, útěchu i poznání sebe sama. V Podivuhodných odhaleních Artura Peppera poznáváme plejádu nezapomenutelných postav s velkým srdcem a neodolatelnými chybami. Autorčin půvabný debut je tak radostnou oslavou nekonečných možností lidského života....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356454/podivuhodna-odhaleni-artura-peppera-lKr-356454.jpg 471
Vydáno, Mladá fronta

The Curious Charms of Arthur Pepper, 2016

Kniha Podivuhodná odhalení Artura Peppera

bara587

Tak tohle mě docela bavilo. Milá oddechovka, ne však hloupá. Sympatický hrdina a hezký čtivý styl vyprávění.

Oliinecka

Kniha, která k Vám musí přijít ve správný okamžik. Pak vás rozpláče a současně vám dá naději.

david9690

Milá oddychovka, místy mi to sice přišlo drobátko naivní, ale celkově to bylo příjemné čtení, zábavné, děj měl spád a byl jsem zvědavý jak se to bude vyvíjet a kam pátrání hlavního hrdinu zavede. Postavy docela dobré (hlavně mě bavil Artur ale i Bernardeta a Natan byli sympatičtí) a taky celkem oceňuji nápad a dějovou linku. Mohl jsem si znovu uvědomit, jak důležitá je rodina, komunikace a společně prožitý čas - prostě abychom jako lidé žili ve svých rodinách dohromady a né jen pouze pasivně koexistovali vedle sebe. A taky zde bylo zdůrazněno, že pokud člověk dává něco ze sebe lidem kolem, tak se mu to mnohonásobně vrátí. Za mě pozitivní pocity a knihu můžu ostatním doporučit

xmilek

Artur si myslel, že po smrti manželky už nedokáže fungovat a žít jako dřív. Stačil jeden objev v její pozůstalosti a vše nabralo jiný směr. Náramek s přívěsky mu mimo jejich příběhy otevře cestu především k objevení jeho samotného...

kaja77

Tak každopádně Artur není Ove. Ove byl prostě jedinečný. Artur je truchlící pán, který se po smrti své ženy postupně zacina vracet do života, bilancuje, přemýšlí a hodnotí, co v životě dělal, jak to dělal apod. Díky náramku, který objevil v šatníku své ženy objevuje minulost a zároveň i současnost a lidi kolem sebe. Je to v podstatě příjemné čtení ale takové plošší a málo uvěřitelné (pro mně)

stagno

Jednoduché čtení plné literárních klišé i kýče,postavy jakoby vypadly z nějakého počítačového programu,také se tak chovají,děj se dá dobře předvídat.Na druhou stranu knížka ale nikomu neubližuje a je svým způsobem docela milá.

haaabi

Kdo by nechtěl takový náramek.... Kniha se četla moc dobře, ale stejně jako u Oveho jsem hrdinovi nevěřila věk. V 69 letech z něho autorka udělala úplného starce.

artepeli

Čekala jsem, že to bude opravdu kniha ve stylu Stoletého staříka, ke které se snaží přirovnat. K tomu ale knížce chybí ony úžasné a propracované souvislosti. Spíš mi to přišlo jako reklama na náramky Pandora, tím spíš, že je u konce knihy na to i narážka.
Nečetlo se mi to špatně, ale příběhy mohly jít trochu víc do hloubky. Nejlepší na tom všem bylo pozorovat změny pana Artura a jeho glosování o životě. Ale j to mohlo být dotaženější.
Prostě-na můj vkus plytké.

Poznáš to z polibků
Poznáš to z polibků
Krasojezdkyně
Krasojezdkyně
Kůň a jeho chlapec
Kůň a jeho chlapec
Ztracená
Ztracená

dobrodružství smutek humor laskavost stáří přátelství