Usignolo Usignolo komentáře u knih

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Co k tomu říct..když jsem to dnes o půl třetí ráno dočetla, měla jsem pocit, že to, že ležím v posteli, je neuvěřitelný luxus..ze začátku jsem se bála, že to nedám, protože je to dost náročná kniha. A na konci? Hltám hltám a najednou buch..konec. Má to pro mě dvě roviny - naprosté zoufalství z absurdity celé té krize (děti umírají hlady a pomeranče jsou polity petrolejem..) a hroznou nervozitu z toho, co bude s Tomem, jestli se Růže uzdraví, jak to dopadne s pánem ze stodoly, kam všichni půjdou a tak dále.......

26.09.2017 5 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Původně jsem šla po Saturninovi, ale nakonec jsem se rozhodla, že si o něj požádám Ježíška a zvolila Muže se psem, který byl levnější :-) Nicméně nelituji, pan Jirotka mě navnadil na další svá díla, moc milé a vtipné čtení, Václav Kavaňas je borec a když jsem teď dočetla poslední odstavec, málem jsem spadla ze židle :D

17.08.2017 5 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Ze začátku jsem se trošku nudila, než jsem se dostala do tématu, protože jsem měla pocit, že jen louskám informace a nevím, která bije. To postupně přešlo a napětí se stupňovalo. Zároveň mě bavily klasické "Brownovské" momenty překvapení, kde je najednou všechno jinak.

23.07.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pan Boček mě dostal, co věta, to perla!! Už dlouho jsem se tak nenasmála. Charaktery postav si člověk zamiluje okamžitě, byť to nejsou zrovna kladné role (viz. Josef, Deniska apod.) a s hlavní hrdinkou (pisatelkou deníku) se prostě sžijete. Tento stručný a jasný způsob psaní a smysl pro humor..obojí mi sedlo jako "zadnice" na hrnec :-) Těší mě představa, že nemusím čekat na druhý díl :-) PS: Jsem zvědavá, jak to dopadne s Maxem.

11.07.2017 5 z 5

O rodičích a dětech O rodičích a dětech Emil Hakl (p)

Jak zde někteří psali - autor umí skvěle vykreslit realitu všedního dne, vztah otce a syna a vtipně popsat každodenní situace. Jen to není můj šálek kávy, což ale není problém pana Hakla.

01.07.2017 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Pro mě velmi silný příběh, dlouho jsem se ostýchala knihu otevřít už jen proto, že je o válce a že určitě budu mít "depku". Omyl, válka sice v knize "proběhla", ale především je v ní napsáno, co se dělo před a po. Zároveň poutavě popisuje, jak dlouho po svém skončení zanechává stopy a co vše ovlivnila. Pan Myrer uměl každou postavu dokonale popsat a když chtěl člověk na některou už už zanevřít, nějak ji obhájil a držel tak partu Pistolníků pořád pohromadě. U této knihy jsem se bavila i učila.

27.06.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Po Ženě v kleci Adlera Olsena bylo Psí poslání příjemným oddechem. Milý, poutavý příběh vyprávěný psem, mě několikrát rozplakal. Je to úplně jiný druh čtení. Hlavní, čtyřnohý hrdina vtipně popisuje, jak rozdílné priority mají lidé a zvířata, jak má někdy člověk nelogické uvažování a jak snadno pes pozná, jestli je u hodného nebo zlého páníčka.

14.06.2017 5 z 5