Usignolo Usignolo komentáře u knih

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Nemůžu říct, že je to hrůza nebo nic moc nebo slabota. Je to dobré, ale je fakt, že oproti předchozím třem knihám tam není tolik napětí. To mi až tak nevadí, ráda jsem se zase sešla s kamarády ze smyčky, ale ten konec, otočím stránku a tam bílo :D

14.09.2019 4 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Musím říct, že se to vyvíjelo úplně jinak, než jsem podle začátku čekala. Příběh mě vlastně nakonec trochu zklamal, na druhou stranu jsem tam našla spoustu inspirace ke čtení a zamyslela se sama nad sebou. Takže výsledek dobrý :-)

22.06.2019 4 z 5

Neočekávaný host Neočekávaný host Agatha Christie

To bylo zvláštní, skoro jsem se zamotala, ale nakonec jsem to i jako červnová učitelka pochopila :D

Mráz Mráz Bernard Minier

Super! Moc jsem si to užila, napínavé jak kšandy, ale nebylo to tak brutální jako "Nesbeovky". Major Servaz je sympaťák, myslím, že chci přečíst i ty další díly, i když mi to v tašce zabírá hrozného místa :-)

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

To bylo milé čtení. Četla jsem před spaním jednu povídku a vždycky mě to "odeplo" od myšlení a připrailo na spánek :-)

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Ani nevím, co k tomu říct..pořád musím myslet na postavy, události a snažím se to dát nějak dohromady. Už dlouho mě žádná kniha tolik nepohltila a skoro bych řekla, že i neovlivnila. Ke konci už jsem trošku tápala, kde vlastně jsem, někdy pro mě byla mezi bytím a nebytím opravdu tenká hranice....myslím, že si od pana Murakamiho budu chtít brzy něco zase přečíst :-)

26.05.2019 5 z 5

Slovácko sa nesúdí Slovácko sa nesúdí Zdeněk Galuška

Tady asi není třeba velkého komentáře. Kdo četl "jedničku", ví, co ho čeká a kdo ne, rychle se do toho dostane. Je to laskavé, spravedlivé a taaaak vtipné, že dušička zaplesá. A jak to někdo zkritizuje, dostane po golózni :D :D Dělám si legraci..

30.04.2019 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Velmi zajímavá zkušenost. Nečekejte žádný vulgární hnus, není to laciné porno. Ze začátku jsem koketovala s myšlenkou, že ji odložím, nevěřila jsem, že se do stylu a tématu dokážu "dostat", ale nedovolila jsem si to. Jak hned přede mnou psala Micha - Él, květnatý jazyk a styl psaní jsem těžko zvládala a přiznávám, že při popisných částech typu "Po cestě jsme viděli:......." mi občas vypadla koncentrace. Ale jsem povrchnější čtenář, který měl problém rozkódovat i předmluvu a doslov, takže věřím, že opravdoví literární odborníci si "pošušňají" :-) Na odpočinek jsem zvolila Slovácko sa nesúdí :-)

17.04.2019 3 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Není možná úplně vhodné takto hodnotit královnu zločinu, třeba to na mě bylo jen moc složité, ale až skoro ke konci mě to začalo bavit a dávat mi to smysl. Dlouho mi děj připadal tak nekonkrétní a nejasný, až jsem se začala těšit na konec. Ten mi vše osvětlil, to mě potěšilo. Na druhou stranu knihu autorka napsala v osmdesáti letech, to je obdivuhodné. I proto bychom měli být k Cestujícímu do Frankfurtu i Bráně osudu shovívaví, pokud by náš názor vůbec někoho zajímal :-)

05.04.2019 3 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Je to úplně jiné než Asylum atd. Já vím, že jsou to knihy pro mládež a nechci si hrát na mladici :-) Ale mě to baví číst a bát se. Mám ráda tématiku starého záhadného domu, podivných
a kouzelných stvoření, strašidelných historek, takže já si to užila.

30.03.2019 5 z 5

Paráda! Člověk musí mít asi velký nadhled a rozhled, aby dokázal napsat takovou knihu a dělat si srandu z Óóóó samotných velkých. Baví mě ta forma vyjadřování pana Jonassona. Je to tak jednoduché, výstižné, absurdní, děsivé a já nevím, co ještě a stejně jsem se u toho nasmála. To mě mrzelo, když jsem otočila stránku a konec :-)

22.03.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tak jsem se ze začátku trošku ošívala, že už zhruba budu vědět, co bude následovat, přece už tu Brownovu osnovu zhruba znám, ne..ale krásně jsem se spletla a opět se nechala úplně pohltit. Jasně, že je to trošku přitažené za vlasy (nebo ne...?), ale proto nás tento pán pořád baví, takže vše v pořádku :-) Užijte si to!

22.03.2019 5 z 5

Ukradený smích Ukradený smích Oldřich Šuleř ml.

Kniha, která se mi moc dobře četla a vnesla do mých mlhavých představ o životě "za komančů" konkrétní obrysy. Zcela absurdní životní křivdy a situace dokázal autor popsat se skvělým humorem. Pozor na čtení v dopravních prostředcích, hlasité projevy smíchu se těžko potlačují :-)

27.02.2019 5 z 5

Královská kuchařka Freddieho Mercuryho Královská kuchařka Freddieho Mercuryho Peter Freestone

Na tuto knihu jsme narazili náhodou pár týdnů po shlédnutí filmu Bohemian Rhapsody a jsme z ní nadšení. Recepty jsou dobroty a spoustu z nich užijeme i jako "cukrovkářská domácnost", Freddie chtěl prostě vždycky něco lehkého. Recepty jsou originální, ale jednoduché a celkem rychlé. A víte, že Peter Freestone žije kousek od Hradce Králové? :-)

17.02.2019 5 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Mně se to líbilo moc, přelouskala jsem to jako nic. Netušila jsem, že příběhy s Poirotem stále vznikají, jen z pera někoho jiného. A nevadí mi to, naopak.

17.02.2019 5 z 5

Návštěvníci Návštěvníci Ota Hofman

Super, schválně jsem si nejdříve přečetla knihu (seriál mě v dětství minul) a teď se na to kouknu. Zrovna u tohoto věřím, že seriál bude ještě lepší než kniha.

03.12.2018 5 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

Asi není potřeba nějakých větších komentářů, je to klasika. Vtipné krátké povídky ze života na Slovácku. Občas nakouknete do slováckého slovníčku vzadu, ale většinou se dopídíte. Já se teda nasmála hrozně :-)

05.10.2018 5 z 5

To To Stephen King

Teda já byla pos...á až za ušima (promiňte to vyjadřování) :D Nemůžu se dívat na krev a násilí ve filmech, v knize jsem to vždycky snesla. Ale toto byla síla. Asi bych to rychle odložila v rámci zachování duševního zdraví, ale autor to nedovolí, "připne" vás k té knize postavami a jejich příběhy a člověk najednou zjistí, že To chce znát až do konce. Moc se mi líbilo, jak pan King čtenáře na konci "uzdraví" tím, že ho z knihy pomalu vyvede. Nebudu to konkretizovat, to bych vás naštvala :-) Je to často drsné, skoro až nechutné, ale stojí to za To!

01.10.2018 5 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Romantika jako blázen, na dovolenou úplně skvělé :-) Dost jsem se nasmála, ale na pláži nikdo nebyl, takže nevadí :) Trošku mě děsí, jak nás ty umělé inteligence (ne roboti!!) postupně přerůstají, ale tak nebudu "septik" :-) Milá oddechovka.

17.07.2018 5 z 5

Velká kniha českých pohádek Velká kniha českých pohádek Pavel Šrut

Pestrá sbírka českých pohádek, spoustu z nich jsem ani neznala. Ilustrace jsou opravdu krásné, i když si myslím, že kdybych byla dítě, tak se jich bojím.

15.06.2018 5 z 5