Slovácko sa súdí

Kniha humorných krátkých příběhů ze Slovácka. Vytištěno v nářečí a tedy dost obtížně čitelné pro dnešního mladého čtenáře.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71428/slovacko-sa-sudi-71428.jpg 4.7131
Humor, Literatura česká
Vydáno, Lidová demokracie

Kniha Slovácko sa súdí

Har.Monika

Příjemné zpestření - krátké příběhy se Slováckým nářečím. Čtenář (především Čech) se v tu ránu dostane do venkovské moravské vesnice, lidové příběhy, vtipné popisy situací či přirovnání.
Chce to malinko více pozornosti právě pro to nářečí.
Odpočinková četba. Díky množstvím příběhů nejste vázáni na dlouhý děj jako u klasické prózy.

Čoklitka

To je prostě skvost!

Corso
16.06.2020

Serial som videl uz asi 10x, knihy citam pravidelne, ked som to objavil nacitane p. Liskou, odvtedy si to davam tiez dookola ked mam chut ja uzasny jednoduchy etnicky folklorny krasny ludsky starosvetsky vonavy humor. Lidicky, tohto malo byt napisane omnoho viac!!! Uz to totiz poznam naspamat.

Mirka2778
29.02.2020

Slovácký kmen je zřejmě dosti temperamentní a i drobné neshody končí v soudní síni. Ještě že se na přelíčení nečeká nijak dlouho a tak poškození, pachatelé i sousedé mají vše v živé paměti. Půvab téhle knížky je především v nářečí, kterým je napsána. Tolik krásných, jadrných výrazů a slovních spojení! Knížka patří k těm které spolehlivě zahánějí chmury z obličeje.

helmiczka
09.03.2019

Ten jazyk je jednoducho nádherný. Hoc' som z "uherského" Slovenska, pri čítaní o tom moravském som si pripadal ako doma.

Kryštofka
02.02.2019

Tahle kniha se za ta léta, co ji opakovaně čtu, stala mou nedílnou součástí. Proudí mi v žilách a je to nejlepší lék na špatnou náladu. Jazyk knihy je dokonalý. Svému muži láskyplně říkám "kameňu na hrobě mojej mladosti".

Usignolo
05.10.2018

Asi není potřeba nějakých větších komentářů, je to klasika. Vtipné krátké povídky ze života na Slovácku. Občas nakouknete do slováckého slovníčku vzadu, ale většinou se dopídíte. Já se teda nasmála hrozně :-)

25.08.2018

Fakt hustá knížka, u které se nešlo nesmát. Ale i seriál je naprosto skvostný. Pouštím se do dalšího pokračovaní.

Slovácko

Zdeněk Galuška