Záhada tří čtvrtin

Hercule Poirot, nejoblíbenější detektiv na světě, přichází v dalším stylovém, ďábelsky chytrém příběhu s tajemstvím, zasazeném tentokrát do Londýna roku 1930. Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poirot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu – muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho… Poirot by rád věděl, kolik stejných dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně. Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383305/zahada-tri-ctvrtin-XOO-383305.jpg 3.997

Hercule Poirot (Sophie Hannahové) 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Knižní klub

The Mystery of Three Quarters, 2018

Kniha Záhada tří čtvrtin

Turmee
27.12.2020

Příjemná detektivka. Nic světoborného ale ani vysloveně zklamání. Poirot je zde jiný, než jak jej známe od Agathy. Kdyby tam byl jiný detektiv, vůbec nic by se nestalo.
Na mě je závěr asi moc překombinovaný, málo důkazů a hodně dedukce.

hana8256
09.11.2020

Tohle se vážně moc nepovedlo. Hercule Poirot se nechová jako on, nepřemýšlí jako on a ani nemluví. Kdyby ho autorka bývala vynechala, dalo by se mluvit o průměrné, trochu překombinované, ale ne špatné detektivce. Obsazením Poirota si vzala na bedra velice těžký, ne-li nemožný, úkol. Všichni vášniví čtenáři Agathy Christie Hercula znají jako své boty, a tak nikomu neunikne spousta chyb v jeho ztvárnění. V knize je cítit velká snaha přiblížit se spisovatelskému umu Agathy Christie, ale myslím, že kdyby autorka spíše vsadila na své vlastní pojetí, četlo by se to lépe. Postavy mi přišly nepropracované, jazykové mistrovství Agathy Christie zda spíše nahradila potřeba, aby se neustále něco dělo. Možná i proto nezbyla energie na vylíčení postav tak, aby ve vás vzbuzovaly nějaké emoce. Od této autorky už Hercula riskovat nebudu a raději si znova přečtu nedostižný originál.

eva.haf
08.07.2020

Pohodové čtení, když to člověk bere s nadhledem a neočekává nesplnitelné. Moc mě bavil inspektor Catchpool. Pokud jde o zápletku, připadala mi trochu přitažená za vlasy.

Liss93
02.07.2020

Je poznat, že autorka má svůj rukopis a nesnaží se přesně opisovat Agathu Christie. Ale inspirace je znát a to nejen "použitím" Hercula Poirota. Příjemná detektivka, čtení rychle ubíhá, různé souvislosti vám dochází stejně rychle jako samotnému detektivovi (když máte malé šedé buňky vycvičené z knih A. Ch.) a celkově děj plyne a ne dochází k prázdným místům. Někomu by mohlo vadit, že chvíli je příběh vyprávěn z pohledu Poirota, a pak z pohledu inspektora, ale to určitě není mínus.

Toiweiss
16.04.2020

Knížka byla trochu jiná než jsem zvyklá, přesto se mi velmi líbila a hodnotím jí kladně. Děj byl na mě nejdřív takový pomalý, později to ale všechno začalo pomalu dávat smysl a velice se mi zalíbil děj i když mi to chvilkami přišlo takové zmatené. Objasnění bylo neuvěřitelné šokující i pro mě protože jsem měla naprosto jiný typ a proto musím sklonit poklonu autorce, jak dokázala vše dobře promyslet. I když o objasnění jsem někdy trochu tápala a trochu jsem netušila jak na to Poirot přišel. Kniha se mi líbila a jsem ráda že jsem si jí přečetla. Určitě si zkusím přečíst i další knihy od autorky.

Albertos
09.04.2020

Mě se to líbilo. Když to tady tak čtu, tak si uvědomuji víc, že se Poirotovo chování trošku liší, ale na první přečtení mě ničím nepřekvapilo. (ale to bude asi tím, že mám spíš nakoukáno než načteno)

denisa8946
07.04.2020

Záhada tří čtvrtin byla má první knížka tohoto žánru. Nikdy jsem detektivky (knížky) nevyhledávala a musím se přiznat, že tato kniha mě zaujala hlavně obálkou. Ráda se občas podívám na nějakou detektivku s Poirotem v televizi, tak jsem si řekla, že zkusím i tuto knížku.

Nemám s čím srovnávat, proto musím říct, že se mi líbila. Děj se nevlekl, záhad tam byly mraky a během čtení jsem si postupně vytvářela v hlavě vlastní řešení případu. Samozřejmě chybné. :D Opravdu mě překvapilo, jak se celý případ objasnil. Líbilo se mi postupné odhalování pravdy, předkládání důkazů a postupné formování celého případu, jak se stal. Určitě si přečtu i další knihy tohoto žánru.

Lukša1
17.03.2020

Předně je potřeba říci, že autorka se pomalými krůčky zlepšuje, milovníky královny detektivky to ale stále nemůže plně uspokojit. Poirot se chová jinak, dělá věci, které by dříve nečinil, dedukuje lépe jak seriálový Sherlock a ve spoustě dalších věci se alespoň malinko odlišuje. Co se týká děje samotného, úvod je zajímavý a vtáhnutí proslulého detektiva do vyšetřování je nápadité, naopak co se týká motivu, vyšetřování a závěrečného rozuzlení, tady to hodně drhne, postrádá logiku a bohužel i tah na branku, který by čtenáře přiměl hltat slovo od slova.

Sophie Hannah
anglická, 1971

všech 10 knih autora

Kniha Záhada tří čtvrtin je v

Právě čtených4x