Záhada tří čtvrtin

Hercule Poirot, nejoblíbenější detektiv na světě, přichází v dalším stylovém, ďábelsky chytrém příběhu s tajemstvím, zasazeném tentokrát do Londýna roku 1930. Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poirot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu – muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho… Poirot by rád věděl, kolik stejných dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně. Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/383305/zahada-tri-ctvrtin-XOO-383305.jpg 4.145

Hercule Poirot Sophie Hannahové (3.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

The Mystery of Three Quarters (2018)

Kniha Záhada tří čtvrtin

Lenka4

Ideální pro rychlé čtení, při kterém člověk nechce přemýšlet. Jinak totiž objeví nepravděpodobné či nelogické situace (např. scéna se psem ve vodě, charaktery některých osob a zvraty v jejich jednání). Není mi zcela jasný smysl oživování Poirota. Každý autor by si měl stvořit své originální hrdiny a psát vlastním stylem. Kritiku si zaslouží též překlad. „Plátek dortíku“ je vskutku úlet.

michaela2338

Není snadné oživit tak slavného detektiva a ustát srovnání s jeho skutečnou tvůrkyní. Ale tady se to povedlo. A nechyběla ani přijatelná dávka sentimentu, který k chytrým detektivním příběhům Agathy Christie patří a je v souladu s její dobou. V novém Poirotovi vidím Davida Sucheta, který je prozatím nejdokonalejší živou verzí Herculese.

Staráknížka

Asi budu jediná komu se tato pokračovatelka nelíbila. Knihu jsem odložila v polovině, prostě mě obsah rozčiloval a celkem i nudil. Mrkla jsem sice na konec, ale ani ten mě neuspokojil.
Tuhle dámu prostě číst nebudu.

Usignolo

Mně se to líbilo moc, přelouskala jsem to jako nic. Netušila jsem, že příběhy s Poirotem stále vznikají, jen z pera někoho jiného. A nevadí mi to, naopak.

Katerina.Gabrie

Rozhodně mi to nepřijde, jako kdyby to psala A. Christie - podle mě až moc popisné, co se týče Poirota, atd. A trochu rozvláčné. Ne že by všechno od A. Christie bylo super, taky měla své slabé knihy, ale z tohohle přece jen cítím jiný styl.
Taková oddechovka, výplň času, ani závěr mě nijak extra nepředsvědčil...bohužel.

TomTomis

S knihou jsem spokojen. Není to žádná hlubokomyslná kniha. Chvílemi se mi zdálo, že některé postavy jednaly poněkud nelogicky, ale na druhou stranu jsou detektivky dle A.Christie vždy o jakési hádance a ne vždy o realisticky vylíčených postavách. Zápletka mi cosi vzdáleně připomínala, ale nevzpomněl jsem si. No nevadí, každopádně prima oddechovka!

HonzaSeb

Velmi povedené, jako kdyby to psala sama Agatha. Zajímavé až do úplného konce. Sophie Hannah je velmi dobrou nástupkyní Agathy Christie.

Helianthus

Nebylo to špatné. Za mě lehce zdlouhavější a o něco více překombinovanější než jsou originály od A. Christie, ale celkově jsem s knihou spokojená.