Záhada tří čtvrtin

Hercule Poirot, nejoblíbenější detektiv na světě, přichází v dalším stylovém, ďábelsky chytrém příběhu s tajemstvím, zasazeném tentokrát do Londýna roku 1930. Jednoho dne se Poirot vrací z oběda a přede dveřmi svého bytu nachází rozzlobenou ženu, která se domáhá odpovědi, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, o kterém nikdy neslyšela. Rovněž Poirot žádného Barnabase Pandyho nezná. O to větší šok zažije, když vejde do svého bytu a zjistí, že má návštěvu – muže, který prohlašuje, že dostal od Poirota dopis, ve kterém ho označuje za vraha Barnabase Pandyho… Poirot by rád věděl, kolik stejných dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně. Kdo je posílá a proč? Mnohem důležitější však je, kdo je Barnabas Pandy, zda je mrtvý, a pokud ano, byl zabit? A dokáže Poirot nalézt odpovědi dřív, než se něčí život ocitne v ohrožení?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383305/big_zahada-tri-ctvrtin-XOO-383305.jpg 3.8136

Hercule Poirot (Sophie Hannahové) 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

The Mystery of Three Quarters, 2018

Kniha Záhada tří čtvrtin

Bája89

Za mě asi nejpovedenější Poirot od Sophie Hannah. Konečně na mě nepůsobil jako karikatura sebe sama. A oproti dvěma svým předchůdcům příběh šlapal docela dobře. Autorka se dokonce vyvarovala i svého vnitřního puzení k překombinovanosti, jenže ten vrah. Nebo spíše jeho motiv. Ten celý příběh shodil z útesu. Velmi neuvěřitelné a v konečné fázi zjistíte, že vlastně o nic nešlo a nic se nestalo. Škoda. Odposlechnuto jako audiokniha v nepřekonatelném podání Vasila Fridricha.

DenisaMue
25. dubnaodpad!

Podle mě jsou věci, texty a styly a autoři, kteří se napodobit nedají. A když už, tak jen trochu. Tady se to ale nepovedlo vůbec.

Mirek240

Zacatek knihy vyborny, 4 dopisy, prekvapeny Poirot :) postupne se z celeho pribehu stavalo neco, co mi nedavalo uplne smysl a ten zaver byl proste tak vyfantazirovany, tolik domnenek a nahodnych tipu, no nevim, co k tomu napsat vic :)

Ignis

(+ SPOILER) Rozhodně mě to zaujalo, přečetla jsem to hodně rychle celá napjatá, jak to bylo.
Bohužel rozuzlení bylo trochu zklamání, motiv hodně slabý a celé trochu moc odhadované, založené na dohadech, co si kdo asi myslel.

miša63
20.06.2021

Vždycky si ráda přečtu další případ Hercula Poirota.

Samlach
31.03.2021

Super kniha, pro někoho možná moc složitá, ale mě to nevadí:-)

Elenče
20.03.2021

Za mě velké zklamání. Neočekávala jsem druhou Agatu Christie, Zavřená truhla se mi dokonce líbila, ale tři čtvrtiny mě nedokázaly upoutat. Pokud pominu to, že Poriot se opravdu nechová jako Poirot, skutečnost, že děj se odehrává ve 20. letech, kdy ještě Poirot dělal v angličtině roztomilé chyby, ale Poirot Sophie Hannah ji perfektně ovládá, tak hlavní problém je rozuzlení. To je slabé a špatně uvěřitelné. Aby se příběh poskládal do výsledné podoby, jsou zapotřebí hluboké posuny psychologie postav, pro čtenáře dost nepravděpodobné a působící přirozeně asi jako nočník v kuchyni. Vše je založeno na tolika nepřímých důkazech a domněnkách, že je skoro nemožné na vyústění zápletky přijít. A nejhorší je, že kvůli natahování už ve výsledku snad ani nikoho moc nezajímá.

Turmee
27.12.2020

Příjemná detektivka. Nic světoborného ale ani vysloveně zklamání. Poirot je zde jiný, než jak jej známe od Agathy. Kdyby tam byl jiný detektiv, vůbec nic by se nestalo.
Na mě je závěr asi moc překombinovaný, málo důkazů a hodně dedukce.