Cizinec a krásná paní

Cizinec a krásná paní

Text Cizince a krásné paní vycházel na pokračování od prvního jarního dne do června 2009 v Mladé frontě Dnes a pokusil se tak navázat na prvorepublikovou tradici románů na pokračování otiskovaných v novinách. Je situován do severočeského městečka, v němž se setkávají a navzájem na sebe narážejí různé kultury – zvyklosti a představy místních Čechů s odlišným temperamentem a hodnotovým vzorcem imigrantů přicházejících z nejrůznějších koutů světa. Příběh vzájemného poznávání české majitelky domu a jejího kurdského podnájemníka nepostrádá komické napětí, ale ani tragický rozměr....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26866/cizinec-a-krasna-pani-26866.jpg 3.928
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Pistorius & Olšanská

Usignolo
10.11.2017

Tak to byla nádhera!! Kniha vše v jednom: laskavé, vtipné, inteligentní a napínavé čtení. Někomu vadilo pro něj až povrchní ukončení příběhu, ale pro mě je šťastný konec balzám na duši (těch špatných konců kolem sebe vidíme až až, ne?). Hlavním hrdinům držíte palce až do konce a když v happy end už už nevěříte, tak se stane to, že.....neřeknu :-)

dusty
26.07.2016

Příjemné čtení, na příběhu dvou světů jsem si proběhl moderní české dějiny. Jen jsem od autora očekával lepší konec než typu "deus ex machina".

Rade
13.10.2014

Líbilo.
Když se osud hlavních protagonistů začal ubírat trochu fantasmagorickým směrem, zdálo se mi to již přehnané; závěr a vyřešení zamotaného příběhu sice známým, ale zde přesto velmi elegantním postupem, mi přišlo fajn a vtipné.
Líbil se mi autorův nadhled nad osudy svých hrdinů a časté připomínání toho, že jde jen o vymyšlený příběh, vůbec nerušilo, naopak.

marketad
30.06.2013

No, sice tradičně čtivá kniha, ale přece jenom je na ději znát ten fakt, že původně vycházela na pokračování v novinách.

WEIL
04.09.2011

Kniha vycházela na pokračování v MFDnes, a to už se dálo nestalo, aby v novinách vycházel román na pokračování. dříve, tedy v osmdesátých letch to bylo běžné. A ještě i na začátku 90. let minulého století.

velbloudice
18.07.2011

Nemohla jsem se od ní odtrhnout...