Kde je zakopán pes - memoáromán

„Memoáromán“ o zakopaném psu je zprávou o skutečných lidech a činech, které pokryly jedny ctí a druhé hanbou. Je to politická sága sedmdesátých let a zároveň kriminální příběh tím napínavější, že pravdivý. Hlavními protagonisty jsou autor, jeho žena a pes jezevčík, ale také Státní bezpečnost a společnost chartistů. Příběh končí v říjnu 1979, kdy bylo manželům Kohoutovým znemožněno vrátit se po pobytu v zahraničí do Československa, takže byli nuceni emigrovat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126813/kde-je-zakopan-pes-m-126813.jpg 4.2116
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Atlantis, Jan Kanzelsberger

Kniha Kde je zakopán pes - memoáromán

Luque17

Bravurně napsaná kniha. A samo sebou, že obsahově velmi zajímavá.

Pro mě nejlepší dílo Pavla Kohouta.Nějak se mi nechce posuzovat jestli se měli chartisté dobře nebo ne,pokládám za nesprávné tak jako tak jak minulý režim zacházel s lidmi kteří jen měli jiný názor nebo se jen domáhali toho aby byly dodržovány smlouvy které byly našimi představiteli podepsány-tzv.západní systém se taky nesložil jen proto,že nechává protestující protestovat.Dvě časové roviny mi nevadí,není to první ani jediná kniha takto koncipovaná.Přerod od mladého fanatického nadšence komunistického vývoje po rozkoukaného a zralejšího člověka mi přijde uvěřitelný a snaha postavit se proti zblblému režimu správná.Obecně myslím že Kohout psát umí,má bohatou slovní zásobu,nepíše(aspoň tady)rozvláčně,i pointa by byla.Takže u mě dobrý.

Karek

Velice detailní sonda do absurdity tehdejší doby a společnosti, zejména popis praktik STB a život disidentů, který je dodnes živoucím odkazem a inspirací boje proti režimu. Bezesporu hodnotná kniha.Po právu součástí maturitní četby.

EL.ZA

Knihu jsem četla za komunistů ve Vídni u příbuzných. Musela jsem ji přečíst přes noc, protože jsem se ji bála vézt přes hranice. Kniha mi otevřela oči. Děti jsme nesměli vzít sebou, abychom tam náhodou nezůstali. Mám pana Kohouta ráda. Kdybych viděla po válce fotky z koncentráků, taky bych asi vstoupila do KSČ. No a potom, když se člověk dozví nové informace, přece musí změnit své názory.

simonit
25.12.2018

Nemohu říct, zda se mi knížka líbila nebo ne. Pro mě, jako pro mladou generaci dnešní doby, už hůře pochopitelné. Knížka popisuje politickou situaci za komunistů v Čechách. O této době vím ze školy z hodin dějepisu a to je tak všechno. Při četbě se mi věci těžko dávaly do souvislostí, přiznávám se. Čtení to tedy nebylo jednoduché, co se týče i skladby vět...ale přečetla jsem ji nakonec celou. Nelituji toho, bylo mi spoustu věcí ještě přiblíženo. Mrzí mě, že naše moderní generace je vším znuděna a nedokáže spoustu věcí pochopit...Nyní jsem to sama poznala při čtení této knížky :/

mirka6565
11.10.2018

To přeskakování,které nakonci splyne v jednu příčinu, jeden důsledek, udržuje pozornost a napětí. Jinak dnes historicky cenné svědectví o době a lidských povahách.

1amu
08.05.2018

Lépe než "jadran" bych to nenapsal ! Mluví mi z duše, protože autor zanechal ve své rodné vlasti hodně černých kaněk ! Pak je marná snaha s chudákem jezevčíkem v komentované knize (a i s jeho jinou již osvícenou literaturou) . Inu já si na Pavku Kohouta vzpomenu zejména nad jeho ubrečenou básní sepsanou po úmrtí Josifa Visarionoviče Džugašviliho.

BarboraSalome
17.02.2018

Je pravda, že autor chvilkami působí ublíženým dojmem. Na druhou stranu jsou zde bravurně popsány praktiky StB-doporučuji všem, kdo už v roce 2018 netuší a zapomněli, co to za zločinnou organizaci Státní bezpečnost byla.

spisovatelé

Pavel Kohout