Hodina tance a lásky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sedmnáctiletá Kristina Kleinburgerová je ještě panna. Přijíždí z internátu v Berlíně, aby strávila prázdniny s rodiči a oslavila své osmnácté narozeniny… Německá romance se odehrává během čtyřiadvaceti hodin v Malé pevnosti, kde je velitelem její otec. Na žádost matky dostává Kristina učitelku baletu: je jí maďarská Židovka, bývalá primabalerina. Ačkoli má být řeč výhradně o tanci, naivní Kristina se nakonec právě od ní dozvídá pravdu o transportech, koncentračních táborech, o likvidaci Židů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1242/hodina-tance-a-lasky-xLu-1242.jpg 4.4235
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha Hodina tance a lásky

Přidat komentář
Mirka2778
02.11.2019

Tak tahle kniha opravdu stála za to! Po celou dobu čtení mi hlavou probíhaly myšlenky, jak zhodnotit chování, situace, pohnutky, myšlení jednotlivých postav, ....jak se rozepíšu. A pak příběh skončil. Autor přidal doslov. A tam píše přesně to, co bych chtěla vyjádřit já, kdybych to uměla.

Tirisa
04.10.2019

Krásná knížka...smutné téma, ale zpracované tak, že vás nenechá odejít, dokud nedočtete...což není zase tak složité, protože je to knížka vcelku útlá. Výborně napsané...rozhodně doporučuji!

martunka
17.07.2019

Než jsem se dostala k této knize, viděla jsem nejdřív film na její motivy. Byl skvělý. Ale pro mě je tato kniha ještě lepší než film.

tereza5413
17.05.2019

Krásná kniha, plná velmi emotivních situací a u konce mě jako první kniha rozbrečela, při zjištění, jak jednotlivé postavy dopadly (nechci spoilerovat :) ). Jsem velmi ráda, že ji mám v maturitní četbě a minimálně pouvažuji o jejím zařazení do maturitního seznamu.

MayaBu
07.02.2019

Pro mě velké překvapení, které jsem našla v seznamu četby k maturitě a vzala ho do ruky s matnou vzpomínkou, že jsem slyšela o filmu se stejným jménem (jenž jsem, nutno dodat, neviděla).
Hodina tance a lásky je výborně napsaná a se skvěle vykreslenými postavami, protože každá má svou minulost a nějaký cíl.
Zkrátka velice zajímavý příběh, vyprávěný z nezvyklé perspektivy, nutící k zamyšlení.

cace
01.02.2018

Pro mě objev Pavla Kohouta. Musím si přiznat, že trochu zanedbávám české autory, ale v tomto případě kvalitní počtení, které nezaostává za světovou literaturou na toto téma, spíše naopak.

Eeli
04.12.2017

Příběh, který musí člověka oslovit a zanechat v něm stopu... Autorovi se povedlo bravurně a nenásilně vylíčit jednotlivé charaktery a pohnutky těch kterých postav, děj je v rámci daného tématu neotřelý a závěr knihy chytne za srdce. Nemluvě o krásné češtině...

kytarka
16.08.2017

Neskutečný příběh z terezinske pevnosti za období 2 světové války. Krásný a zároveň hnusný...

1