Pavel Kohout

česká, 1928

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Letorosty samomluv

Letorosty samomluv - Pavel Kohout

Ve svém čtyřiadevadesátém roce se autor několika desítek divadelních her, románů, memoárománů a filmových scénářů Pavel Kohout rozhodne pod „anonymním pseudonymem“ Pako n... detail knihy

Komentáře (9)

dRobert
dRobert
11.06.2022

Plodný autor. Dokázal napsat megakýbly výmětů s opačným ideovým zaměřením. Kýčovitý styl mě dráždí a vážit si ho nemohu.

Jaruš7
Jaruš7
02.03.2021

Autor v mých NEJ - vypravěč příběhů excelentního stylu.


Páájinka
Páájinka
16.10.2020

Miluju styl psaní Pavla Kohouta. Knihy, které jsem četla, jsou perfektně čtivé, zajímavé. Vím, jakým prošel vývojem ve svém životě od zarytého komunisty oslavujícího Stalina v budovatelských básních, až po odpůrce komunismu a pronásledovaného člověka po okupaci SSSR. Každopádně mi dal nový pohled na celou komunistickou éru i na lidi, kteří v ní museli žít. Děkuji za to, že mě obohatil a určitě ještě obohatí. A za to, že nevidím svět pořád tak černobíle.

RichardvonT.
RichardvonT.
29.02.2020

Ten P. K. má prostě psací Talent s velkým T. K čemu všemu ho v životě použil a zda to bylo dobré či zlé už nemůžu hodnotit, protože nechodím v jeho botách. Další takový borec (ač ho znám jen v překladech) je Stephen King - myslím, že právě tito dva mají ten úžasný dar stvořit z tisíců písmen na papíře naprosto živého člověka s konkrétními vlastnostmi a vy začnete věřit, že někdo takový po světě opravdu chodí nebo chodil:-)
Určitě chválím za pěknou češtinu a protože toho napsal celkem dost, mám ještě co dělat, protože nepřečteného je mnohem víc než přečteného.

Nalim13555
Nalim13555
10.10.2018

Nevím, jestli stojí otázka tak, jestli panu Kohoutovi odpustit, nebo ne...spíše se seznámit s tím, co psal...Jako příklad bych uvedl jeho oslavnou elegii na Stalina, nazvanou "Slovo k bratrům v těžkých dnech"...komentář k tomuto výtvoru jsem uvedl zde v sekci Pavel Kohout-povídky...kdo si uvedenou skladbu vyhledá a přečte, jistě si nějaký ten obrázek o autorovi udělá...Nalim 13555

olinka30
olinka30
23.05.2013

Také si pana Pavla Kohouta nesmírně vážím a ctím. Kde je zakopaný pes, jsem četla několikrát a nemám ve zvyku číst nějakou knihu dvakrát, byt je sebelepší. Držím Vám palce, pane Kohoute. Ať se Vám daří.

Hardy
Hardy
11.04.2013

Pana Kohouta jsem si vždycky vážila a vážím. Četla jsem jeho všechny knihy a snažila se vidět i hry v divadlech. Teď už se moc těším na Hašlera..., který má těsně před premiérou. Nikdy nezapomenu na první setkání "na živo" - začátkem 90.let na Vinohradech na hře Ubohý vrah. Samotná hra byl obrovský zážitek, herecký koncert a všechno ještě umocněné přítomností PK a jeho manželky. Proto jsem byla včera dost zklamaná a rozčarovaná, když v besedě přiznal, koho volil v přímé presidentské volbě.... Inu, nikdo nejsme dokonalý... Tak pane Kohoute, hodně zdraví a sil do další tvorby!

dusty
dusty
02.08.2012

PK je moje srdeční záležitost. Je zajímavé sledovat vývoj autora od komunisticky zaslepeného pitomce až po rozvážného přemýšlivého a navíc i vtipného spisovatele.

WEIL
WEIL
04.09.2011

Pavel Kohout byl v šedesátých letech minulého století hlavně úspěšný dramatik, poté nucený odchod do exilu, po roce 1989 návrat do země, a vydávání jeho knih v jeho mateřském jazyce.