Katakomby

Napínavý příběh třetí knihy bestsellerové série Asylum nás opět zavede mezi tři přátele, Dana, Abby a Jordana. Poslední rok jejich vysokoškolského studia se chýlí ke konci, a tak vyrážejí na výlet, aby si užili posledních společně strávených chvil. Jenže cestou do New Orleansu, kde měli v plánu navštívit Jordanova strýce, si trojice přátel všimne, že je někdo sleduje. Dan navíc dostává zprávy od člověka, který zemřel během minulé halloweenské noci. Když konečně dorazí do New Orleansu, podivné okolnosti se ještě stupňují a Dan si musí připustit, že vše, co se mu přihodilo v uplynulých letech, rozhodně nebyla náhoda, nýbrž osud. Osud, který ho poutá k velmi zvláštní skupině lidí, jež fanaticky obdivuje neblaze proslulé vrahy. A jediné, po čem Dan touží, je, aby přežil… Minulost je někdy lepší pohřbít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/314396/katakomby-2BI-314396.jpg 3.5119

Asylum (3.)

Horory, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Catacomb (2015)

Kniha Katakomby

h.mose
31. květnaodpad!

Uff, uff, uff. Jsem na straně 103 a trpím jako zvíře. Děj nula, akce nula, očekávání co bude dál - nula. Dala jsem si práci s tím, abych si propočítala strany knihy a strany textu. Kniha má 324 stran, textu je tam jen 200, zbytek jsou děkovačky, obrázky a poloprázdné strany u konců a začátků kapitol. Už u předchozího dílu byla první polovina knihy na draka. Nezáživná. Tady se to ale dostalo do naprosto zrůdného rozměru. Autorka v celé jedné kapitole popisuje, jak parta sedí v bistru a objednávají si burger. Pro děj to nemá absolutně žádný význam a jen trapně natahuje strany, pač jinak by to ani na těch 200 stran textu nevydalo. Vůbec netuším, jestli knihu dočtu. Jsem totálně znechucená. No asi dočtu, podle všeho bych měla být za dvě hodinky hotová, ale mám trochu dojem, že to budou naprosto zbytečně promrhané dvě hodiny mého života...

Jako alternativu rozhodně mohu doporučit raději Archiv + Dveře do prázdnoty (Victoria Schwab), nebo Sirotčinec slečny Peregrinové + Podivné město + Knihovna duší + Mapa dní (Ransom Riggs), od Amandy Stevens Okřídlená duše + Království + Prorok + Návštěvnice + Hříšník + Probuzení. A nebo "Hroby" od Darynda Jones, ale tam je nutno počítat s tím, že v ČR pravděpodobně nevyjde celá série, bylo utnuto po 4. dílu, 5. díl je v amatérském překladu fanoušků a zbylých 6 nebo 7 ve hvězdách... :/

Bibisp
27. květnaodpad!

Tak jako u druhého dílu, jen tohle mě mučilo déle, protože knihy nerada nedočítam. No každopádně už nikdy a opravdu jsem ráda, že už jsem většinu zapomněla.

evilunicorn

Za mě určitě nejslabší díl trilogie.Celé to působilo dojmem,že je tenhle díl narychlo spíchnutý, působilo to jako nastavená omáčka.Napětí? Žádné.Vzrušení? Minimální.Byl jsem rád, že jsem to vůbec dočetl.Mizerné zakončení série.

oblakaknih

Nejslabší, možná i zbytečný díl. Trochu mě zklamal.

OniDourou

Zajímavé zakončení série.
Autorka nás zavede úplně do nového prostředí, kde se dovídáme, jak to vlastně je s Danovými rodiči.
Kniha je super.
Sice předchozí dvě knihy mi připadají lepší, ale i tak si myslím, že je to dobré zakončení trilogie.

Lisa123
26.08.2018

Po dočtení této série bych knihu umístila na 2. místo (za Sanctum). Byla stejně čtivá jako předešlé 2 a docela napínavá - teda alespoň do půlky knihy, než byl konec zřejmý (no, žádná detektivka to teda není). Jsem ráda, že se v knize objasnila kapitola "Danova matka". Mrzí mě ale, že vztah Abby a Dana se od začátku série neposunul. Celkově jsem ráda, že jsem si knihy přečetla, i když to není úplně můj oblíbený žánr a určitě bych je doporučila mladším, kteří mají rádi fantasy (horor to podle mě určitě nebyl :) ).

EleanorJane
03.08.2018

Tento díl jsem četla mnohem později než ostatní, takže jsem si skoro nepamatovala, o čem byly. Děj se mi zalíbil od začátku. A postupně to nabíralo na obrátkách. Ale rozuzlení mi přišlo moc uspěchané a jednoduché.

kotoulek
12.05.2018

Rozhodně nejlepší díl ze všech. Do prvních dvou dílů jsem se musela skoro nutit abych je přečetla a z prvního dílu jsem byla docela zklamaná a hlavně zmatená. Druhý už byl o něco lepší, ale pořád nic moc. Až třetí díl se konečně povedl.

smrt nenávist

Madeleine Roux