Katakomby

Napínavý příběh třetí knihy bestsellerové série Asylum nás opět zavede mezi tři přátele, Dana, Abby a Jordana. Poslední rok jejich vysokoškolského studia se chýlí ke konci, a tak vyrážejí na výlet, aby si užili posledních společně strávených chvil. Jenže cestou do New Orleansu, kde měli v plánu navštívit Jordanova strýce, si trojice přátel všimne, že je někdo sleduje. Dan navíc dostává zprávy od člověka, který zemřel během minulé halloweenské noci. Když konečně dorazí do New Orleansu, podivné okolnosti se ještě stupňují a Dan si musí připustit, že vše, co se mu přihodilo v uplynulých letech, rozhodně nebyla náhoda, nýbrž osud. Osud, který ho poutá k velmi zvláštní skupině lidí, jež fanaticky obdivuje neblaze proslulé vrahy. A jediné, po čem Dan touží, je, aby přežil… Minulost je někdy lepší pohřbít....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314396/big_katakomby-2BI-314396.jpg 3.6197

Asylum 3.

Horory, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

Catacomb, 2015

Kniha Katakomby

Zmitko.m

Oproti předchozím dílům se mi Katakomby zdály trochu nepřehlednější a místy jsem se v ději trochu ztrácel. Čtvrtou hvězdičku dávám vyloženě za závěrečnou pasáž, která byloa opravdu napínavá a bavila mě z celé knihy vyloženě nejvíc.

AmyLee992
27.11.2022

První dva díly byly super, i když zvláštní. Tenhle mě nezaujal ani z poloviny, navíc jsem už pozapomněla, co se dělo v předchozích dílech.
Navzdory tomu se knihy čtou velmi rychle a svižně, děj "odsejpá", což si myslím je velký bonus. Pokud bude pokračování, docela bych si početla :)

karaliene
19.05.2022

Zřejmě už jsem tak stará, že k dobrému příběhu potřebuji i dobré podání. Toto byla stylistická slabota.

TerezaMondeková
07.04.2022

Třetí díl se mi líbil asi nejvíc. Líbí se mi autorčin styl psaní. Jednoduchý, rovnou k věci, žádné zbytečné protahování, ale pořád chytlavé a dokáže čtenáře udržet v napětí až do samotného závěru. Kniha byla plná akce, překvapení, napětí a tajemství. Pomalé odkrývání toho, co se dělo dřív a jakou to má spojitost s přítomností. Opět se líbilo přátelství mezi hlavními hrdiny. Jak si navzájem kryli záda, pomáhali si, nenechali jeden druhého ve štychu. Opět nechyběly ani zajímavé fotky jako zpestření příběhu.
Ale je pár věcí, které mě trošičku mrzí. Strašně jsem doufala, že se vztah Abby a Dana pohne dál. To jiskření mezi nimi... jsem zklamaná, že tomu autorka nevěnovala moc pozornost. Doufala jsem i v lepší epilog. Přišlo mi to jako moc rychlé ukončení. Navíc když si si vezmu všechny tři díly, tak je asi pravda, že těch záhad, hledání, tajemství, tajných spolků... bylo toho dohromady asi moc. Kdyby autorka něco vynechala a dala to třeba do úplně jiné série, tak by to bylo všechno lepší, jasnější. Ale i přes to všechno musím knize dát plný počet bodů. K této sérii se určitě vrátím.
P.S. Nevím proč, ale ta postavička na obálce mi připomíná panenku Annabelle!

kazatell
15.03.2022

Přes to že jsem se na třetí díl těšil, nečetl se proti předchozím dílům už tak dobře. Nehltal jsem každou novou stránku a obsah mi přišel nucený. Vlastně kniha byla dost nudná a k přečtení jsem se musel nutit. Teprve až posledních cca 40 stránek začalo mít náboj a začali být zajímavé. Do děje se vrátilo napětí a akce, která ale skončila tak rychle jak začala. Následný pokud o ukončení příběhu epilogem byl už jen lehkým zmírněním zklamání z tohoto dílu

iv.ča
08.01.2022

Knihu jsem dočetla během pár hodin. Dobře se četla, stejně jako její předchůdkyně. Ani neurazila a ani nenadchla. Díky za sérii. Oddechovka na zimní večery!!!

kirinka52
04.12.2021

Z této série musím říct že tento díl byl hodně velkým zklamáním. Nejlepším (nejděsivějším) dojmem na mě působilo Sanctum. Třetí díl mi přišel po hororové stránce odfláknutý a no celkově nějak zbastlený. Za mě je to zahozený potenciál. První dva díly si místo v mě knihovně najdou, třetí bohužel nikoliv.

saryk93
31.08.2021

Bohužel celkem zklamání. První díl byl vcelku příjemná oddechovka, druhý katastrofa (až na konec, ten byl fajn), na trojku jsem byla tedy hodně zvědavá. Zajímalo mě, jak celý příběh dopadne a zda mi poslední díl spraví chuť z celé trilogie. Bohužel se to nestalo. U prvního dílu jsem kladně hodnotila i zajímavé propojení příběhu s autentickými fotografiemi, které mi ale nyní připadaly už dost mimo mísu (v příběhu absolutně jiný popis než na fotce). Postavy mi postupem času začaly lézt na nervy a děj odehrávající se mimo Brookline už prostě nebyl to pravé ořechové. Doufala jsem, že se tato trilogie s krásnými přebaly stane chloubou mé knihovny, ale bohužel, znovu už se k ní vracet nejspíš nebudu.

Asylum
Asylum