Sanctum

Tři kamarádi, talentovaní a tak trochu netradičně pro vzdělání zapálení středoškoláci aspirující na univerzitní studium, Dan, Abby a Jordan, které známe z knihy Asylum, se snaží zapomenout na to, co prožili na letní přípravce v New Hampshire College. Hrůzné zážitky je pronásledují ve snech i v každodenním životě, ač si nepřejí nic víc než zapomenout. Leč neúspěšně. Někdo (či něco?) je kontaktuje a dává najevo, že „ještě není konec“. Trojice přátel se vrací na známá místa, aby odhalili tajemství, které, jak doufají, je jednou provždy osvobodí od minulosti. Odlupují jednotlivé vrstvy záhady jako cibuli (a občas je to skutečně i k pláči!), aby zjistili… Ale to už je na čtenářích...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/253380/sanctum-c4M-253380.jpg 3.8226

Asylum (2.)

Horory, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kniha Sanctum

Bibisp
27. květnaodpad!

Rozhodně prostě ne, nuda a jsem ráda,že jsem knihy hned přečetla tak to aspoň méně bolelo.

Rihatama

Vracím se na stará známá místa. Odhalit jejich tajemství je tak lákavé... tajuplno, záhady, strašidelná atmosféra, děsivé zážitky. Ústav duševně chorých ožil poprázdninovým začátkem školy, takže počet postav vzrostl a taky je koho děsit, protože Ústav si svou tíživou minulost nechce zjevně nechat pro sebe. I když kdo ví, zřejmě kdyby nebylo těch tří zvědavců... Děj má spád, autorka se nezdržuje žádnými zdlouhavými popisy a dosahuje tak i žádoucího napětí. Fotografie taky příjemně podtrhují atmosféru tajemství, nejistoty a strachu, i když v jejich řazení nenacházím smysl. Nejspíš žádný není :-). Je to čtení pro mládež, o tom žádná. Jednoduchá vyjádření, ne příliš hluboké city a pocity (téměř jen ty strachu), ne příliš propracované charaktery postav. A přece je to docela příjemné čtení.

evilunicorn

O dvě třídy lepší než první díl.Celkově temnější atmosféra knize sedne, prostředí jarmarku dodává příběhu zajímavou kulisu.Fotografie knihu doplňují lépe než v Asylumu,a jsem opravdu vděčný za zvolený barevný tisk.

Nazli

Nebylo to špatné. Bohužel dechberoucí to pro mě nebylo, četla jsem spíš ze zvědavosti.

oblakaknih

Nejlepší z dílů

OniDourou

Příběhově mně přišlo Sanctum více zajímavé než Asylum, ale zato méně hororové.. :D
Každopádně je to velice čtivé, ilustrace jsou povedené (bohužel někdy mi přišlo, že se protiřečili textem) a stále napínavé..

hu_87
06.09.2018

Tento díl mě moc nenadchl.

Lisa123
28.06.2018

Kniha se mi líbila víc, než první díl Asylum, ale přesto to není úplně typ četby, který vyhledávám. Text je čtivý, dobře srozumitelný a oproti prvnímu dílu mi přijde, že je v knize i více akce a jasný cíl děje. Přesto mi ale některé čísti v knize připadají až moc "nadpřirozené".Postavy mi jsou jinak velmi sympatické a ze zvědavosti, jak to celé dopadne, se chystám přečíst i třetí díl :)

Madeleine Roux

Madeleine Roux