Tyn_a Tyn_a komentáře u knih

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Knize musím dát plný počet hvězd. Příběh jsem si naprosto zamilovala, je temný, záhadný a lehce se do něj člověk vžije. Stačilo jen otevřít knihu, začít číst a najednou jsem byla jinde. Naprosto úchvatné!
Moc se mi líbil nápad s drogou, zápletkou, bylo to "něco" nového, s čím jsem se jinde nesetkala. Postavy mi byly všechny sympatické, vybere si každý, ať už stojí na straně dobrých, nebo zlých. Ostatně nikdo z nich není úplně na dobré straně, každý z nich má své "minusy", které využívá ve svůj prospěch.
Knihy 2x většinou nečtu, ale k této sérii se velmi ráda vrátím.

Aneb...
"Svět se skládá ze zázraků, nečekaných zemětřesení, bouří, jež se zničehonic objeví a změní tvar kontinentů."
Díky jedné úžasné, nezapomenutelné, a pro mě důležité, ženě, která mi tento svět ukázala se vším všudy. :)

11.03.2021 5 z 5

Šťastný život mezi řádky Šťastný život mezi řádky Michaël Uras

Knihu bych zvladla popsat jednim jedinym slovem. Roztekana. Ani jedna pasaz me nezaujala, mozna kdyby byly pribehy vice rozepsane, detailneji? Netusim. Styl psani byl cik cak, jednou jsme tam, podruhe skocime tam, jako na houpacce. Nazev a prebal moc hezky, coz me na knize zaujalo, ale obsah? Ne, diky. Uprimne jsem mela po precteni chut knihu hodit do kose a to doslova.

07.03.2021 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mam rada takove knihy, ktere jsou pojaty jinak, ale krasne zobrazuji spolecnost. Clovek s trochou fantazie cte mezi radky a v ruznych situacich vidi aktualni spolecnost, neuskutecnene sliby, ktere se promeni nakonec v chyby. Davam plny pocet hvezd, protoze tuto knihu by mel znat a cist kazdy :)

04.03.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romanticke knihy nectu, ted uz vim, ze to byla chyba.
Kniha me naprosto vtahla do deje, ukazala mi silu lasky a touhy a take to, ze nakonec vsechno muze dobre dopadnout, i kdyz je cesta trnita a spletita.
Osud dvou lidi se muze natolik proplest, ze z toho vznikne neco tak uzasne laskyplneho a krasneho. Kdo by si nezamiloval Stellu a Dana? Fandila jsem jim od zacatku jejich romanku az do konce. Naprosto fascinujici pribeh, pokud se vam situace i malicko odrazi v osobnim zivote, vas pohlti a nepusti.
Konec jsem musela precist jednim dechem, byla jsem silene zvedava jak to dopadne.
Aneb "Neni to nakonec nejdulezitejsi? Vedet, ze te nekdo miluje?"

03.03.2021 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Tak tohle byla hodne dobra poucna, naucna kniha. Nikdy by me nenapadlo, ze kniha o spanku bude tak zajimava a ctiva. Dozvedela jsem se spoustu veci, o kterych jsem nemela tuseni a naucila se neco noveho. Spanku se opravdu priklada moc mala mira. Lide ho berou jako samozrejmost, nekteri podcenuji, nekteri zase naopak. Spanek je dulezity pro lidskou mysl, telo a celkove odpocinek a vykon. Diky za ni, bavila me, ac byla plna slov, ktere si snad nikdy nezapamatuji :D

27.02.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Minier a jeho skvely styl psani. Mam od nej prectene vsechny knihy a tahle byla tresnicka na dortu. Skvela zapletla, kniha tak ctiva, ze jsem se ani nenadala a 50 stran bylo za mnou. Uzasne, dechberouci!! Doporucuji.

25.02.2021 5 z 5

Ty a nikdo jiný Ty a nikdo jiný Rupert Thomson

Od doby, kdy jsem knizku docetla premyslim, jake hodnoceni ji dat. Byla mila...docela dost mila. Ze zacatku moc dat, jmen, udalosti. To beru...pak se autor konecne dostal k jadru veci a pribeh me zacal bavit. Urcite by sel napsat vic laskyplne, i kdyz lasky tam bylo dost. Strasne se mi libilo, jak vylicil dve zeny a jejich lasku. Je to hrozne prijemne cist a vnimat...
Konec me dojimal :)) prectenim urcite nic nepokazite, naopak.

14.02.2021 3 z 5

Království Království Jo Nesbø

Tak tohle byla jizda promyslenych vrazd, neskutecne poutavyho pribehu, lasky a lasky k prirode. Nesba mam mezi oblibencemi, sice v seriich o Harrym je kazde rozzuzleni zapletky stejne, ale stejne ho mam rada, i kdyz je konec vetsinou predvidatelny. Jeho styl psani je jedinecny, ma sahodlouhe nenudne popisy a prirovnani, clovek se i zasmeje. Kniha me hodne bavila, chvilemi jsem se nemohla odtrhnout a stranky utikaly jako voda, "jak se rika". Bratri me bavili, jejich povahy byly zajimave a zaroven jine, jejich laska hory prenasela, i kdyz to tak nemelo byt.

Kdo ma rad Nesba, urcite knihu oznaci za klenot. Ja mu davam pet hvezd, i kdyz me konec zklamal a nebyl dotazeny do konce. Nesbo byl muj prvni spisovatel v zanru, proto na nej nezanevru a jakmile vyjde dalsi kniha, budu se tesit, az ji budu drzet v rukou.

10.02.2021 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Naprosto dokonala, humorna, krasne napsana kniha! Myslenka super, kolikrat se i clovek zasmeje a vyber slov? Naprosto genialni. K Lakomci se rada vracim, je to uzasne dilo, ktere by si mel precist snad kazdy, i ten, kdo nema rad klasiky :))

04.02.2021 5 z 5

Jména čísel Jména čísel Hans-Joachim Lang

Literatura hruzneho faktu. Je to zajimave, ale moc cisel, datumu, jmen. Vim, ze si budu pamatovat dulezite veci z knihy, ale urcite ne vse. I pres to, skvela prace! To, ze kniha nema dej a pribeh neznamena, ze neni zajimava a dulezita. Je potreba cist i takove knihy :)

03.02.2021 2 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Mam rada tyhle hezky napsany zamilovany pribehy. Je to tak cisty, nevinny a krasny!! Opakovane se ke knizce vracim a moc rada :))

03.02.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasika, ktera nikdy neomrzi. Mam rada Krysare a "zamilovala" jsem se do nej uz ve skole a rada se ke knizce vracim. Naprosta srdcovka :)

03.02.2021 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tak to bylo drsny, doslova. Po urcitych castech knihy mi bylo nekolik dni zle a to doslova. Mela jsem v ustech pach, ktery autor tak barvite popisoval, bylo mi zle, jakmile jsem si predstavila zrudnosti, ktere byly pachany. Nejhorsi na tom je, ze v teto knize je jasny dukaz toho, ze kdyz ma clovek nad sebou nekoho kdo mu dava rozkazy a on je plni do jednoho, ma pak dojem, ze nic neni jeho vina. Pritom ten samotny clovek je cinitel a taky ten nejvetsi vinik, nastroj. Knihu by si mel precist kazdy, kdo ma pocit, ze ma v zivote neceho malo, nekdo v zivote nemel nic, jen utrpeni, strach o svoji rodinu, svoji lasku a celkove svuj zivot. To je to nejcennejsi, co mame, svuj zivot, svobodu volby (i kdyz v dnesni dobe je to rozporuplne)...
Rozhpdne doporucuji!!

29.01.2021 4 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Skvele, skvele, skvele! Nemohla jsem prestat cist, kazda kapitola koncila tak, ze proste clovek musel zacit hned dalsi. Proboha, byla to jizda a to rozuzleni? Necekane. Diky za skvelou knihu, fikci, ktera si myslim, ze i tak muze byt realna a za prvni ctenarsky zazitek v oblasti psychothrilleru. :)

23.01.2021 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Zajimavy namet, ctivy dej, ktery ma spad a smrnc. Vzila jsem se perfektne s pocity do hlavnich postav, az mi ke konci jedne z nich bylo velmi lito. Kniha je plna porozumneni, souzne dusi, lasky. Urcite doporucuji, i kdyz nedavam plny pocet hvezd. Bavila me, ale jednou staci, i tak, diky :)

21.01.2021 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha by mela byt lepsi jak film. Clovek se v ni dozvi vzdycky vic, nez ve filmovem podani. Tato kniha byla typickym prikladem, je ctiva, poutava, strhujici, uzasne se cte a clovek se ani chvilku nenudi. Miluju Harryho jak v kniznim tak filmovem vydani :))

16.01.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Jako vzdy, Kepler. Naprosta srdcovka! Miluju jeho knihy, jak dokazi vtahnout do deje a nepustit. Zacnete cist a najednou mate 50 stran za sebou. Pribeh neskutecne napinavy, dej ma spad, clovek se nenudi ani sekundu. Za me plny pocet hvezd a tesim se na dalsi. Doporucuji!!

09.01.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvela kniha, kterou rozhodne doporucuji. Neskutecne vtahne do deje, je ctiva. Zabavila me na nekolik veceru.

02.01.2021 3 z 5