TwoFace TwoFace komentáře u knih

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Druhé kolo čtení obou dílů Nočního klubu po letech je za mnou a upřímně - v oku mám slzu. Oba díly jsou klenoty, které očistí vaši duši a nastolí v ní klid a tak trochu smutek, že už Mistr nepíše.

06.10.2021 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Jízda jako hrom. Srovnání s Tarantinem je určitě na místě, hlavně se starší tvorbou. Akce, zbraně, krev, hezký holky a k tomu kopa hlášek. Brak? Hmmm, pro učitelku češtiny zajisté, ale na druhou stranu kdyby tohle byla povinná četba, určitě by začalo číst víc dětí (kluků, holkama si tak jistej nejsem :D )

02.10.2021 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Téma zajímavé, zpracování horší, hlavně prokousat se prapodivným začátkem. Skvěle popsaný odosobněný přístup hlavní postavy, z toho až mrazilo.

21.08.2021 3 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Místy trochu naivní, hlavní postava až takřka dokonalá, prakticky vše vždycky vyjde. Ale vymyšlené dobře, a mezi postapo knihami stojí vysoko. Doporučuji.

21.08.2021 4 z 5

Z mého života Z mého života František Ringo Čech

Nemuzikanti nechť si odebéřou hvězdičku, ale kdo někdy hrál v jakémkoliv tělese (a v rokenrolovém zvláště), ten se v knize najde a pobaví.

10.08.2021 4 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Kniha z doby, kdy Ringo ještě nebyl debil. Vtipné, dlouhé tak akorát.

10.08.2021 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Moc dobré, ale Mistrův vrchol to není.

10.08.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Letní jednohubka, rozhodně lepší než Viewegh, rozhodně horší než Šabach.

10.08.2021 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nebylo to vysloveně špatné, ale asi už jsem na to starej. Být mi -náct, nejspíš by mě to bavilo víc, myšlenka je zajímavá. Další díly zcela určitě vynechám.

04.07.2021 3 z 5

Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Chris Ware

Do posledního detailu propracované grafické dílo. Depresivní, absurdní, pokřivené, melancholické a přesto geniální.

26.06.2021 5 z 5

Bohužel, tohle je po předchozích počinech slabota.

19.06.2021 2 z 5

Taková forrestgumpovka. Horší než Stoletý stařík téhož autora, na druhou stranu furt lepší než Anders. Příjemné, oddechové čtení.

19.06.2021 3 z 5

Taková forrestgumpovka. Lepší než Analfabetka téhož autora. Příjemné, oddechové čtení.

19.06.2021 4 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tohle není standardní kniha, kterou bych normálně četl. A nejspíš i proto mě i přes svou délku velmi, velmi bavila. Pěkný a zajímavý příběh, vykreslené postavy...Ale nejspíš musíte být správně naladěni, jinak knihu zahodíte. Dal bych čtyři a půl hvězdy, tedy 90 %.

17.06.2021 5 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Bavilo mě to. Vytýkaný patos mi nijak nevadil, místo Stars and stripes to mohla být jakákoli vlajka, a na příběhu by to nic nezměnilo. 80 %

17.06.2021 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

“Kri-ket,” opakovala sexuálně vyspělá lisovačka oleje v blankytných šatech. “Co je to prosím kri-ket?”

Pecka. Kniha má sice pár slabších míst, o to lepší jsou pak ty ostatní. Kriket a Bitva o flašku jsou top!

07.06.2021 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Autorovi bych věřil, že alespoň rok na některém MOP skutečně sloužil, protože i když je kvůli dramatizaci vše poněkud přibarvené, JE to uvěřitelné. Dobře se to čte, příběh má spád a nevděčná pracovní náplň PČR je zde opravdu pěkně popsaná. Těším se na druhý díl.

27.05.2021 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Film je pěkný, líbil se mi, ale kniha je naštěstí úplně jinde. Hlavně je příběh dost jiný, takže žádná nuda, žádné že by člověk "jen" přečetl o něco podrobnější scénář. Základní myšlenka však zůstává, a to je moc dobře.

Kniha také není jen pro divnolidi, i když za sebe se taky nevidím úplně normálním. První čtvrtina je trošku zdlouhavá, ale je důležitá pro představu, jak OASIS funguje - což pokud jste neviděli film, je docela zásadní věc. A pak už to jede jako po másle.

Jedna z těch knih, u kterých budete smutní, že už to skončilo. Nelze než doporučit.

22.05.2021 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

(SPOILER) První půlka nic moc a přiznám se, že jsem to chtěl vzdát. Zato ta druhá, to je jinej nářez. A Čuňasova smrt, to bylo opravdu skvěle napsané, děsivé, kruté a ne nereálné. Na prvotinu dost dobrý počin.

12.05.2021 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Přečtěte si studii pana Hradílka. Pak se rozhodněte, jestli to vůbec chcete číst.

Za mě kniha může být ok, ale přístup Sosnarové je hovadský, proto odpad.

18.04.2021 odpad!