TwoFace TwoFace komentáře u knih

Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš C. D. Payne

Stále slabší série. Možná čtvrtinu knihy zabírají události z předchozích dílů, postavy jsou nesympatické a tak nějak celkově mě to nebavilo. Dočteno z úcty k autorovi.

17.04.2021 2 z 5

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Velice příjemná knižní jednohubka, svižně psaná, čtivá, hořce zábavná. V Payneově portfoliu jedna z těch slabších, ale pokud je čtenář dosud nepolíben autorovou tvorbou, nic nepozná.

08.04.2021 4 z 5

První dva díly super, druhé dva slábnou. Za sebe mám stejně nejraději část, kdy je Švejk u feldkuráta Katze. Film je taky fajn, i loutkový, za top audio pak považuju verzi pana Wericha, kdy Katze mluví Vlasta Burian.

Stejně jako Hellerova Hlava XXII - dílo má velmi specifický náboj pro příslušníky ozbrojených sil. "Nebojte se, i zmatené rozkazy vás nakonec přivedou do zákopů."

04.04.2021 4 z 5

Z pekla Z pekla Alan Moore

Z pekla je naprostá pecka. Skvělý příběh, skvělé grafické zpracování. Jeden z nejlepších "dospělých" komiksů, co jsem kdy měl v rukou.

04.04.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Knihu jsem četl, slyšel a viděl několikrát, a vždy to bylo skvělé. Jedna z knih, která se dá otevřít zcela náhodně a po přečtení pár stran vám instantně navodí lepší náladu.

04.04.2021 5 z 5

To na tobě doschne To na tobě doschne Ivan Kraus

Oddechová jednohubka.

04.04.2021 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Líbil se mi film, a většinou knižní předlohy bývají ještě lepší. Takže jsem vzal do ruky předlohu a co myslíte - je to tak. Svižné, vtipné, trochu scifi a trochu MacGyver a přesto docela uvěřitelné pohodové čtení.

03.04.2021

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Teda, to byla jízda! Poslední třetině už docházel dech a konec mi přijde zbytečně uspěchaný, ale jinak báječné čtení. Neustále se něco děje, není prostor pro zbytečnou vatu a na svůj věk je kniha stále aktuální.

03.04.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Nesnáším to, fakt. Bába mě s...štvala celou dobu, ráno mě vzbudit klepáním na čelo tak jí asi zlomím ruku. Ne, ne a ne - klenot možná, ukazujte to turistům, ale nikdy víc.

20.03.2021 odpad!

Smerš - rok v táboře nepřítele Smerš - rok v táboře nepřítele Michail Dimitrovič Mondič

Tohle je síla. Krátké, občas těžko čitelné, ale po zbytek surové jako ruská duše (ne, fakt jim ty jejich ksichty hodných strejdů, co to myslí dobře nežeru.)

Rambo II (Rozkaz) Rambo II (Rozkaz) David Morrell

Dvojka je kult, kniha jakbysmet.

"To je amulet pro štěstí. A co ty, Rambo, co máš pro štěstí?"
Rambo vytáhne svou krutopřísnou kudlu.
"É, asi tohle." ♥️

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Kniha dodá filmu úplně jiný náboj. Rambo je srdcovka, pokud seženete, určitě si dejte i druhý díl. Ten třetí...no, ten už tak nutný není :)

20.03.2021 5 z 5

Hvězdná pěchota Hvězdná pěchota Robert A. Heinlein

Není to špatné, ale za mě jedna z mála knih, kdy filmová verze je lepší než tištěná.

20.03.2021 3 z 5

Zpověď policajta Zpověď policajta Zdeněk Nagovský

Tohle dá asi jen lidem obeznámeným alespoň trochu s výkonem služby. Pěkně napsané, zajímavé zkušenosti.

A den se vrátil A den se vrátil Jozef Leikert

Každá blbá nána, co se dojímá nad Hanou a Tatérem a vlhne při pomyšlení na koncentráčnický sex a čokoládu, by si měla povinně přečíst tuto knihu, aby se vrátila zpět do reality. V knize je zmíněn i můj děda, který koncentrák přežil a přestože vždy tvrdil, že už tu dlouho nebude, dožil se takřka jednadevadesáti let. Nikdy o tom nevykládal hezky.

20.03.2021 5 z 5

Návraty stíhačů Návraty stíhačů Ladislav Valoušek

Špatně sehnatelná, skvěle čtivá kniha - deník, pojednávají o zážitcích pilota Ladislava Valouška. Doporučuji napřed přečíst První doma od Fajtla, a následně tuto. Zatímco Fajtl je uhlazený, diplomatický, Valoušek se s tím nemaže. Pro fanoušky čs. letectví povinnost.

19.03.2021 5 z 5

Český krtek v CIA Český krtek v CIA Vladimír Ševela

Knize by prospělo o třetinu zkrátit, na konci už vysloveně kulhá, i kvůli samotnému Köcherovi. Každopádně velice zajímavé čtení.

19.03.2021 4 z 5

Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi Matěj Ptaszek

Čtivě napsané, hezké fotky, konec knihy už ale ztrácí náboj. Za přečtení ale určitě stojí!

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Netřeba hodnotit, třeba přečíst.

19.03.2021 5 z 5

Nejsem hrdina Nejsem hrdina Mark Owen (p)

Líbila se mi víc než Nelehký den.