Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš

Deník Nickova syna Nicholase Nickie Davidson si žil svůj obyčejný poklidný život v zapadlém koutě Indiany. A nejspíš by se na tom nic nezměnilo nebýt objevu krevních skupin. Jeho (evidentně ne tak docela vlastní) otec totiž na internetu zjistil, že jeho krevní skupina + krevní skupina jeho manželky dohromady v žádném případě nedávají malého Nickieho. Následuje drsný rozchod, po kterém posadí máma Nicka do auta a frčí s ním směr Las Vegas, kde hodlá obnovit kariéru tanečnice nahoře bez. Svého synka ovšem vysadí v zanedbané čtvrti na okraji Los Angeles před domem obývaným výrazně větším množstvím švábů než lidí. Dveře bytu 22B mu otevře mrzoutský ošuntělý chlápek. A k Nickovu zděšení se z tohohle údajně „nejlepšího žongléra za posledních pět set let“ vyklube jeho pravý otec. Už je to tak, není žádný Davidson, ale Twisp. Nick Twisp. Tímto okamžikem se pro něj roztáčí kolotoč klasických twispovských dobrodružství plných průšvihů, milostných vzplanutí, rodinných intrik a nečekaných zvratů. Zatímco se Nick postupně seznamuje s příslušníky rozsáhlého rodinného klanu, manželství se hroutí, osnují se vražedné plány a na světlo vycházejí temná tajemství. Ani v tomto dalším dílu rodinné ságy není nouze o zábavu a překvapení. Vrací se všichni oblíbení hrdinové včetně Sheeni, Trenta, Scotta, Azury, Jakea, Veevy, Umy, Tylera, „Ochechule“ a zvláštního hosta Leváka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/278149/mladi-imrvere-v-hajzlu-aneb-geny-ne-aH9-278149.jpg 3.673

Mládí v hajzlu 8.

Literatura světová, Humor
Vydáno, Jota

Revolt at the Beach: More Twisp Family Chronicles, 2015

Kniha Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš

Corso
04.12.2019

Takto to dopadne ked kupite kazdu blbost len aby ste mali doma seriu komplet. Na 50tej strane som si povedal, ze tomu dam sancu po stranu 100. Na stej strane som to proste odlozil. Kdeze su tie casy pubertalnych Nickovych (prveho Nicka) kempingovych dobrodruzstiev. Tiez je tu uz hojnejsie postav, a bez predosleho osviezenia pamate ...chaos. A nemienim to znovu citat od jednotky. Zatial teda nie. Neviem preco toto Payne citatelom robi. Ved to uz je caj v 5x vyvareneho pytlika. Forma a postavy a povahy take akoze povedome ale samozrejme uz ina generacia, ale preco to citat? Seria vlastne konci asi tak 6 tou knihou,a aj to je uz dost odvazne tvrdenie.

nikikostadinova
27.10.2019

No, když to srovnám s ostatními díly, je to slabší no. A taky nemůžu autorovi odpustit, co se stalo ze starého dobrého originálního Nicka.

Afrodedek
28.06.2019

Omlouvám se za sprosté slovo, ale je to SRAČKA!!! Pokud jste četli předchozí díly (jakože to je pro pochopení děje celkem nutné), pak zažijete dost velké zklamání. Je to jen natahování předchozího příběhu a bohužel nejspíš fakt, že autorovi došly peníze a potřeboval nutně něco vydělat. Převyprávění (částečné) předchozího děje je dost trapné, postavy jsou nezajímavé, humor prakticky nulový :-( FAKT NEČÍST!!!

u_marketa
14.05.2019

Myslím, že jsem to neměla číst, a ráda na ten zážitek zapomenu. :-) Fakt mě mrzí, že původní ultravtipnou sérii autor znehodnotil tím, že napsal natahované pokračování se slabými hrdiny, ale hlavně tím, že tam označil všechny původní postavy za nudný páprdy. Většina knihy se odehrává na pozadí toho, že Nick se rozhodne podle svého mládí, tedy původní série, natočit film - a obsadit do role právě nalezeného syna, kterej se vyloupnul z indianskýho venkova, neví, co je to herectví, ale na pobyt v Hollywoodu si zvykne okamžitě, a ještě si stěžuje. Příprava na natáčení tam žádná neprobíhá, vždycky jen okomentuje den ve stylu "Dneska jsme hráli scénu, jak táta zapálil Berkeley, museli jsme na to sehnat kulisy a starý auto", čímž ztratí na kouzlu zpětně i původní vydařená série knížek, protože ty neuvěřitelný historky, který to táhly, najednou vyzní trapně. Korunu tomu dodává, když autor občas předvede kus dialogu z filmu, což jsou opsaný rozhovory z původních knih, nevím, jestli chtěl vytvořit sentiment, ale strašně moc to v tomhle novém kontextu shodil. Pokus o vytvoření nové, ale přesto staré známé dvojice Kal, které má Nick II (jo, fakt) pro autentičnost říkat Sheeni (!), je jen další obrovský vykrádání sebe sama, přínos téhle knihy je zkrátka nula. Mrzí mě to, ale ať tahle série už nepokračuje.

P.S.: Z první poloviny knihy jsem měla pocit, jako by autor dostal zadání napsat příběh s co nejvíce odkazy na původní dílo, které se osvědčilo, ale nějak to aktualizovat pro dnešní čtenáře. A tak se tedy autor podíval, co se v současnosti fotí a sdílí na sociálních sítích. Nevím, jak jinak si vysvětlit, že první téměř polovina knihy sestává z velké části z popisu toho, kam šly postavy na snídani, na oběd a na večeři, jak moc ta restaurace byla luxusní, co si tam dali, že Tyler pořádá každou neděli brunch a co se tam podává.

Peťulka3
04.03.2019

Super,jak se objevily postavy i z jiných knížek.

Patapuf
30.08.2018

Tak je tu další generace Twispů... přiznám se, že už mi to nepřijde, tak vtipné jako na začátku.... Ale člověk to stejně hltá, protože je zvědavý jak se všichni mají... asi se mi to dostalo pod kůži...

MarkDesy
07.05.2018

Doufám, že tahle série nikdy neskončí, protože díky ní vždycky cestuju časem do puberty. I když už to nikdy nebude starý Nick Twisp, pořád je ta úroveň skvělá, vtipná, nápaditá a prostě celkově strašně "twispovská". Nevím jak lépe to vyjádřit, ale podle mě by klidně tohle slovo mohli přidat do slovníku. A jeho význam nám dal sám Nick (Payne): "Člověk se prostě dostává do čím dál hroznějších průserů, až najednou narazí na jakousi klidovou rovinu, kdy se bez ohledu na všechny další strašný havárky už nikam neposouvá a je pořád v těch stejnejch sračkách, ať už dělá, co chce. No a když to teda nastane, proč si nezacpat nos, neroztočit to na plný prdy a dobře se při tom nebavit?"

Sallka
25.01.2018

Rozhodně lepší než předešlý díl. Doporučuji přečíst knihu Brenda Veliká, ať víte, kdo, co, kdy a jak :-)

Věda na Zeměploše
Věda na Zeměploše