A den se vrátil

A den se vrátil https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144932/a-den-se-vratil-144932.jpg 5 6 2

Co následovalo po 17.listopadu 1939. Dílo si kromě jiného podrobně všímá 24-letého medika Jana Opletala, ale i 22-letého pekaře Václava Sedláčka, na kterého někdo v Praze 28.října 1939 několikrát vystřelil. Sedláček umírá na místě, Opletal za několik dní. V knize je poprvé detailně zrekonstruován i Opletalův pohřeb, který posloužil fašistům jako záminka pro přepadení vysokoškolských kolejí, popravu devíti mladých lidí, uzavření českých vysokých škol a odvlečení 1200 vysokoškoláků do koncentračního tábora.... celý text

TwoFace
20.03.2021 5 z 5

Každá blbá nána, co se dojímá nad Hanou a Tatérem a vlhne při pomyšlení na koncentráčnický sex a čokoládu, by si měla povinně přečíst tuto knihu, aby se vrátila zpět do reality. V knize je zmíněn i můj děda, který koncentrák přežil a přestože vždy tvrdil, že už tu dlouho nebude, dožil se takřka jednadevadesáti let. Nikdy o tom nevykládal hezky.

mysteriouslukas
24.07.2017 5 z 5

Tato kniha mě opravdu zasáhla. Poslední dobou čtu knihy a dokumenty o 2. světové válce a tato kniha je opravdu moc dobře napsaná a autorovi muselo dát spoustu práce se sháněním všech dokumentů a zpracováním informací. Kniha vás zasvětí do koncentračního tábora takovým stylem, jakoby jste ho sami zažili. Opravdu pěkně napsaná kniha a kdo se zajímá o historii tohoto typu, tak určitě nebude zklamaný.

Jozef Leikert
slovenská, 1955
1993  100%A den se vrátil
2002  97%Sny v okovech
2014  87%Daleko a přece blízko
1989  100%Ráno přišla noc
1999  89%Osud tak chcel - rozhovor s Jozefom Kronerom

Kniha A den se vrátil je v