Ruský týden

Humoristická satira F. R. Čecha, která bez příkras popisuje šestitýdenní turné jeho rockové kapely (Čech, Schelinger, Kubeš, Kavale, Stárek) po sovětském Rusku. Kniha vhodná pro každého milovníka drsného humoru a rockové hudby, rovněž milá vzpomínka na doby dávno minulé, a taktéž možnost nahlédnout do zákulisí koncertního turné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82626/rusky-tyden-82626.jpg 4.1182

Kniha Ruský týden

TwoFace

Kniha z doby, kdy Ringo ještě nebyl debil. Vtipné, dlouhé tak akorát.

SSTknihy

Je to humor specifický, někdy trochu přímočarý, ale jako svérázný obrázek dobových, tak trochu povinných zájezdů našich umělců do zemí socialistického bloku, to mělo své kouzlo. V době, kdy kniha vyšla, tedy těsně po revoluci jsme se u ní skvěle bavili. Není to špatné čtení, ale dneska už to poněkud ztrácí kouzlo

Andrea864

Čekala jsem víc, nicméně některé historky vtipné jsou. Muzeum, cesta letadlem a rozhovor o prasklé struně asi nejvíc.

DzordanoChruno

Úplný odpad to nie je, ale nemá to k nemu ďaleko. Čakal som vtipné rozprávanie, dostal som nudu. Pár zážitkov je úsmevných, ale väčšina je trápna, humor je často fekálny. Ak autor skutočne popisuje realitu, až na Schelingera sú všetci dementi. A otázka je, či Schelinger bol naozaj taká dobrá duša, alebo len autor zamlčal jeho úlety z dôvodu "o mŕtvych len dobre".

JPBelmondo
13.06.2020

Útlá knížka z šestitýdenního turné z Ruska v době normalizace, ve které Ringo shrnul zážitky a postřehy do jednoho týdne. Kapelu tu máme takřka "na talíři", zážitky vtipné (např. s hodinkami), ale i absurdní (s novinami). Ti, kdo zažili bolševika, pochopí. Pro ostatní - země neznámá. Děkuji za vzpomínku na Schelingera a na dobu, kdy nejen bigbít, ale i ostatní hudba, stála za to.

Kuža007
26.05.2020

Asi nejvtipnější knížka Františka Ringo Čecha.

Whiskyman
14.05.2020

Hodně jsem se zasmál. Škoda že kniha nemá 300 stránek. Sám jsem v Rusku nikdy nebyl ale věřím, že zima je tam strašná :-)

jitka7326
16.01.2020

Posloucháno jako audiokniha cestou do práce. Moc jsem se basmala, hlavně u návštěvy muzea a cesty letadlem s ovečkou.