Toňula Toňula komentáře u knih

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Další pozoruhodný díl ságy o sedmi sestrách, přečteno jedním dechem - poutavé, čtivé, hluboce lidské vyprávění odehrávajíci se v zajímavých prostředích, opět dokazuje autorčinu hlubokou znalost nejen lidské povahy, ale i historie a cizích zemí!

08.03.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

První kniha,kterou jsem od autorky četla, mě zaujala především tématem,jednoduchým a přesto zajímavým způsobem vyprávění a také hloubkou příběhu. Stojí za přečtení..

05.01.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Zpočátku jsem byla trochu na rozpacích, proč všichni knihu tak opěvují,ale vyprávění začalo pěkně gradovat a postupně mě pohltilo a nutilo rychle dočíst až k nečekanému rozuzlení.

30.12.2020 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Milé čtení na zimní večery, příběh samotný není nic světoborného, ale protože znám místo děje a s nostalgií jsem si u něj zavzpomínala na chorvatské moře a nebe,tak u mě povýšil o jednu hvězdu navíc.

04.11.2020 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Stejně jako předchozí autorčiny knihy i tato je čtivá, pohodová, opět lidská, řešící typicky ženský problém s váhou, který do velké míry ovlivňuje životy hrdinek a jejich nazírání na sebe samotné. A jak jsme u knih L.Diamond zvyklé, hrdinky se pouští do bojů se svými problémy, aby v nich obvykle zvítězily a překonaly samy sebe, čímž se stávají inspirací pro nás, ostatní "dámy".

18.02.2020 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Velmi příjemné překvapení - knihu jsem si půjčila úplně náhodou a poté, co ji přečetla maminka a byla nadšena, jsem se do ní pustila já a za sebe mohu říct, že jde o velmi čtivý, napínavý příběh z prostředí prestižní internátní školy, kde uvnitř probíhají osobní dramata vedoucí až k vraždě. Vyprávění opět několika úhly pohledu má spád, zkoumá pohnutky jednotlivých hrdinů a hrdinek a graduje až dramatickému konci. Zase trochu jiný druh thrilleru, ale o nic méně zajímavý, určitě si přečtu i dalěí knihy této autorky.

08.01.2020 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Další sestra a další pozoruhodný příběh z pera mé oblíbené autorky propojující minulost s přítomností, opět mistrně vykreslené postavy i prostředí, opět hluboce lidské a přitom ne zbytečne sentimentální vyprávění o hledání nejen pravdy, ale i sebe sama. Úžasná série, která jen dokazuje autorčin široký přehled a znalosti historie a též vnímavost a cit, jakým vše dokáže povýšit.

27.12.2019 5 z 5

Ženy z ostrova kamélií Ženy z ostrova kamélií Tabea Bach (p)

Návrat na ostrov kamélií byl pro mne moc milý, opět čtivý příběh,ale tentokrát o něco propracovanější, postavy stejně blízké jako v předchozím díle, jen Mael ztratil trochu ze své dokonalosti, což bylo jen dobře. Ráda si přečtu i pokračování.

19.11.2019 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Další skvělá detektivka z pera mé oblíbené autorky, navíc zasazená do prostředí Beskyd, které je mi docela blízké. Opět skvělá kombinace detektivní zápletky, tajemství osudů lidí, žijicích uprostřed přírody, jejich slabostí, zklamání i drobných životních výher.

02.10.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Rozsáhlý, čtivý román, od kterého se nelze odtrhnout a ve kterém naleznete opravdu vše - lásku,jak mileneckou, tak rodičovskou, smutek, bolest, utrpení i odpuštění, smíření i naděje. Doporučuji.

17.04.2018 4 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

V záplavě severských krimi potěší čtivá česká detektivka, kterou přesně tato kniha je. Promyšlená zápletka, napínavý příběh a překvapivý konec.

17.10.2017 4 z 5

Lepší člověk Lepší člověk Louise Penny

Další zajímavý případ oblíbeného komisaře, pozoruhodného člověka, který dokáže vnést do případu nadhled a moudrost..celkově je to pro mě jako návrat domů, do vesničky Three Pines s jeho specifickými obyvateli a atmosférou.. Bravo!

16.01.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Nejlepší z celé série o těžkých osudech lidí na Přerovsku v minulém století.

24.11.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Čtivá, docela napínavá, přesto závěr mě docela zklamal..podobně jako u Odbočky v lese..autorce jakoby ke konci došel dech a příběh uzavře tak nějak neoriginálně..

07.11.2023 3 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Opět skvělé čtení.. Napětí od začátku do konce, sympatická Kate vyšetřující obzvlášť hrozný zločin, její osobní život se prolíná s profesním, do toho se opět objevuje její partner z předchozího případu..vše dohromady dává velmi zdařilý thriller.

21.07.2023 4 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Příběh o síle i slabosti člověka, o vlivu nepříznivé doby, která je pro hrdiny knihy zkouškou, v níž ne každý uspěje..zajímavá rodinná sága a současně obrázek doby, která je pro mnohé už jen smutnou vzpomínkou..

12.03.2023 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

I přes pomalejší začátek se jedná o velmi zajímavý příběh tří generací žen, které spojují podobné vlastnosti. Každá v jiné době, přesto se stejným způsobem potýkají s nepřízní okolního světa, do kterého jakoby nepatřily a přesto všechny mají své touhy po štěstí a lásce..

02.01.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další čtivý díl romantické série, i když měl předvídatelný děj, postavy byly sympatické,děj příjemně plynul a určitě byl lepší než předchozí Chata.

12.08.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Opravdu povedený thriller, úhlem několika hrdinů se skládá dění kolem svatby dvou významných celebrit, postupně pronikáme pod povrch vztahů a stínů minulosti, které nezvratně mění přítomnost. Obřad samotný není důležitý, mnohem významnější jsou nečekaná odhalení, vedoucí k překvapivému konci. Moc povedené!

07.07.2022 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Milá knížka o lásce, odvaze, druhé šanci ,ale i o smutku a bolesti, zkrátka o životě, který často dokáže překvapit..

20.02.2022 4 z 5