Terezk-a Terezk-a komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Doteď jsem si myslela, že téma pracovních táborů a války není můj šálek kávy, ale tato kniha mě přesvědčila o opaku.
Naprosto jsem se zamilovala do autorčina stylu psaní a jejího nadání polapit čtenáře, pohrát si s jeho pocity a naprosto ho vtáhnout do děje a to takovým způsobem, že jakmile jsem na chvíli přestala číst a šla dělat něco jiného, neustále jsem myslela na děj a těšila se, až si zase sednu ke knize a opět se pustím do čtení.
Kniha má hloubku a něco co nelze popsat slovem. Má to něco víc, co každý čtenář čeká od knihy kterou začíná číst.
Okouzlení dějem a zamilování se do knihy.

15.10.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Krátká, ale velmi silná knížka, která ve mě zanechala mnoho pocitů.
Příběh vykresluje drsné psycho, které se děje v jedné rodině se dvěma holčičkami. V rodině, kde panuje strach, nedůvěra, lži, obviňování, násilí, urážky ale i silná dětská láska, která je tak nevinná a slepá...
Je mi koneckonců líto všech postav, každá s nich si nese svoje trauma, které si vybíjí na někom jiném, ale nakonec jen zjistíte, že všichni jsou uvnitř smutní a zranění...

23.03.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Audiokniha - poklona pro všechny dabéry. Naprosto fantastický poslechový zážitek.

Kniha - nemám slov... Skvěle vykreslený příběh, proplétání osudů, žádné zdlouhavé pasáže, k hrdinům si okamžitě uděláte vztah a příběh vás vtáhne a nepustí.

TOP

19.12.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Ze začátku knihy jsem si říkala, že je to takové... No, rychle všechno vysvětlit o co vlastně půjde, jak to bude fungovat, co se bude dít... ale pak se autor zklidnil a příběh se začal více uvolňovat.

Knihu ale hodnotím na 85% kladně. Příběh to byl nakonec opravdu poutavý a hezky se začal prolínat, stále se něco dělo, bylo to takové zajímavé čtení.

Celkově si stále stojím za tím, že se pro mě byl nějakým způsobem povrchový příběh (autorův styl psaní mě nedokázal vtáhnout tak moc hluboko do příběhu a k postavám).

22.11.2023 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Styl psaní stejně jako knihy od Liane Moriarty je prostě senzační.
Nejvíce se mi líbí, že kniha obsahuje hned několik příběhů, které se po celou dobu prolínají a nakonec do sebe perfektně zapadnou.
A konec knihy mě moc potěšil!
Doufám, že nadcházející čtenáře potěší také...

27.06.2016 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Nemám slov!
Na tuto čtvrtou knihu od autora jsem čekala jak na boží smilování a opravdu nezklamala.
Každá jeho kniha je naprostá fantazie a pohlazení po srdíčku.

30.07.2020 5 z 5

Jsem Jsem Marta Foučková

Doporučuji všem lidem, kteří jsou otevření těmto tématům (minulé životy a karma).

Začátek knihy je lehce informativní a seznamujeme se o co vlastně jde. Celá kniha je vlastně sbírka těch nejzajímavějších případů lidí ze sezení, které autorka/terapeutka nasbírala a na kterých nám vysvětluje jak zákon vesmíru a karmy funguje. Kniha mě velmi obohatila a některé příběhu jsem opravdu fascinující.

Nejzajímavější a pro mě nejdůležitější část knihy byla až druhá polovina, kdy se dostáváme k tématice prenatálního vývoje dítěte, porodu a prvních let života. Autorka zde popisuje, jak je tento čas nesmírně důležitý a jak nás právě činy, slova a skutky, které v této části života uděláme (jako těhotná matka) nebo zažijeme (jako nenarozený plod) poznamenají.

19.02.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Mě se kniha moc líbila.
Komunismus vysvětlen na zvířatech. Líbilo se mi že jsem si v knize prošla celým vývojem tohoto politického směru a tím jsem ho i lépe pochopila.

Dobře že je tato kniha zařazena do povinné četby.

01.08.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Knížka je velmi čtivá, příběh je zajímavý a celkem rychle se vyvíjí.
Ke konci knihy už jsem se nemohla odtrhnout, prostě jsem potřebovala vědět, jak to dopadne!

13.07.2017 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Těšila jsem se na další čtivý román od autora a mohu říci, že mě ani podruhé Luca Di Fulvio nezklamal.
Bohatý a čtivý děj, charaktery postav, prostředí...
Autor dokáže čtenáře vtáhnout do děje, nebojí se psát o drsných a surových scénách, které se doopravdy dějí a děly.
V knize je mnoho příběhů, které se zároveň proplétají až se nakonec spojí a vytvoří skvělý děj.
Těším se na další knížku od autora.

29.04.2016 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Opravdu jsem do poslední kapitoly netušila jak příběh skončí, jak se hlavní hrdinka rozhodne a vůbec, jak to všechno dopadne...
Opravdu silný příběh ve kterém je zachycena láska, přátelství, kariéra, mládí i stáří.
Colleen moc ti fandím a děkuji za to, že plně žiješ svůj talent a píšeš báječné knihy!

09.08.2023 5 z 5

Fantastická kniha pro všechny věkové kategorie! Bavíme se nad ní celá rodina a vždy se najde nějaké slovo, nad kterým se všichni červenáme, jelikož zjistíme, že jsme ho celý život psali špatně.
Knihu považuji za novodobý základ knihovny stejně jako pravidla českého pravopisu.

02.02.2021 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Originalita této knížky: poznámky pod čarou, hlavní hrdina jako génius a knihomol ( vcelku zajímavá postava ).
Děj, chyběl mi děj. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco zajímavého, něco na co čekám u každé knížky. Nestalo se však nic.
Takže spíše taková pohodová oddechovka, nic těžkého.
Dokonce se dalo předpovídat co se stane a jak kniha skončí, což se u jiných knížek Johna Greena předpovídat moc nedá...

10.10.2015 3 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Román, ve kterém je něco víc!
Hlavní hrdinka skrývá tajemství což nutí čtenáře číst dál.
Moc se mi líbil autorčin styl psaní.

Opravdu pěkný příběh ve kterém je ukryto mnoho myšlenek.

26.03.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Mě se kniha velmi líbila.
Asi to je tím, že jsem teeneger nebo tím, že také hledám lásku svého života. Kniha se mi zdála krásně promyšlená, zamilovaná a nikdy mě nenudila. Autor měl skvělou myšlenku, kterou výborně zpracoval a dal vzniknout této skvělé knize.
A jestli byla kniha někde až moc naivní? Ano, ale mě se to líbilo!
Za mě 5 hvězdiček.

18.06.2014 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Kniha mi pomohla lépe pochopit jazyky lásky ostatních, ale i ten svůj.

10.03.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásný příběh s hlubokou myšlenkou.
O lidské hlouposti, odvaze, přátelství...
Napsaný z pohledu smrti. Smrti, která se ráda koukala na oblohu a bála se lidí stejně tak, jak se lidé báli jí.

24.08.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásný příběh!
Je pěkné jak se liší pohled na věci očima dítěte a očima dospělého...

10.01.2015 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

S Colleen nemůžete šlápnout vedle a každá její další kniha je toho důkazem.
Kdo by to byl jen tušil jak velkolepý příběh se dá vymyslet pod úvodem ''dva mladí lidé se budou potkávat jen jeden den v roce''.
Já jsem si před čtením knihy říkala: a o čem to jako bude?
A po přečtení?
Smekám...

12.10.2023 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Naprosto fantastický!
Příběh od první stránky chytne a nepustí až dokonce!

01.12.2022 5 z 5